Vítejte na hlavní stránce
Tisk Email

Den dětí

Ve čtvrtek 1.6. jsme v družině oslavili snad ze všech svátků nejkrásnější „Mezinárodní den dětí.“ Je to svátek, který sahá daleko do minulosti a je oslavou pro spoustu dětí na celém světě. Již týden před samotným svátkem jsme s dětmi tvořili návrh vlajky dle vlastní fantasie, aby si i oni uvědomili, že existuje spoustu dětí různých národností. Poté jsme v týdnu vytvořili plakáty s pozváním, které byly hlavní výzdobou naší družiny. Také jsme poprosili rodiče, jestli by nám poslali nějaké občerstvení. Ani jsme nepočítali, že se rodiče tak skvěle zapojí a pošlou po svých dětech tolik sladkých a slaných dobrot. Za což rodičům moc děkujeme. Samotná oslava vyvrcholila na zahradě MŠ, kdy nám přispěchala na pomoc školská rada s p.uč.Bujokovou. Zahráli si s družiňáky pár míčových her, zatím co jsme my vychovatelky přichystaly týmovou hru a ukryly poklad. Poté si děti odpočinuly, vyslechly si pravidla týmové hry od p.vych. Marty, zahrály si na kriminalisty a hledaly v týmu ukrytou hádanku. Po složení a uhádnutí hádanky měly děti za úkol najít poklad, který ukrýval dobroty od rodičů. K tomu všemu nám hrála hudba a po skončení hry si někteří i rádi zatančili. Na závěr celé akce jsme si rozdali dárečky, které si navzájem děti přinesly a anonymně byly rozdány. Celou akci vnímám jako velice vydařenou a dle úsměvů na tvářích dětí si myslím, že se povedla. Děti měly radost s dárečků, občerstvení a zaujala je i hra s hádankami. Poděkování patří především rodičům, kteří se skvělě podíleli na občerstvení, dětem ze školské rady s p.učitelkou za účast a ochotu na akci, družiňákům za skvělou náladu a vychovatelkám za hladký průběh oslavy.

Dagmar Niemczyková

 

Den otevřených dveří ve školním čtenářském klubu

Zveme všechny příznivce čtení, aby ve čtvrtek 1. června přišli mezi nás, členy školního čtenářského klubu, který se od února pravidelně schází v prostorách ZŠ Kontešinec.

V době 14.00 – 15.30 budou dveře do školní knihovny otevřené všem, kteří rádi čtou nebo se jen chtějí podívat, jak takový čtenářský klub pracuje.

Těšíme se na milé setkání!

Dana Bednářová a Kateřina Šildrová

 

Deváťáci na exkurzi v Osvětimi a Krakově

Ve čtvrtek 18. května se vydalo 30 žáků devátého ročníku společně s paní učitelkou Wantulok a panem učitelem Sporyszem na návštěvu Osvětimi, aby si na vlastní oči prohlédli místo, o němž se učili v letošním školním roce v dějepise a jež je spojeno s masovým vyhlazováním nejen židovského obyvatelstva během druhé světové války. Žáci si nejprve prošli koncentrační tábor Auschwitz I, kde se seznámili se životem vězňů a osudem českých Židů a kde si prohlédli i útroby krematoria. Následně se všichni přemístili místním autobusem do nedalekého vyhlazovacího tábora Auschwitz II – Birkenau, kde se dozvěděli další fakta o podmínkách živoření několika set tisíc místních vězňů.

Aby žáci neměli jen negativní zážitky, byla pro ně na odpoledne připravena návštěva královského města Krakova. Zde mohli deváťáci obdivovat královský hrad Wawel se známou katedrálou a pověstným smokem. Závěrečné kroky pak všechny zavedly na historické krakovské Hlavní náměstí.

Mgr. Radek Sporysz


 
Tisk Email

Pálení čarodějnic

Na družinovou akci pálení čarodějnic jsme se dlouho připravovali. Taneční kroužek a sboreček si připravovali vystoupení, výtvarný kroužek vyrobil krásnou velkou čarodějnici a ostatní družiňáci se učili básničky o čarodějnicích, kreslili a vyráběli čarodějnice. Všichni se těšili na velkou akci s rodiči, ale bohužel nám počasí nepřálo a akce musela být dvakrát zrušena. V pátek 5. května jsme se nicméně rozhodli, že si akci zorganizujeme bez rodičů, pouze s dětmi v tělocvičně. Odpoledne už zase svítilo sluníčko, tak jsme se rozhodli zariskovat a jít na zahradu v MŠ. Průvod a vystoupení se dětem moc povedli, čarodějnice byla obřadně spálena a to byl pro děti ten největší zážitek. O soutěže se postarali starší spolužáci s žákovské rady pod vedením paní učitelky Karin Bujokové. Vše proběhlo v příjemné atmosféře, jen jsme byli ochuzeni o závěrečné opékání párků. Tak snad příště budeme mít víc štěstí.

Ivana Szaboova

 

Fortuna 2017

Dne 23. 4. 2007 se konal již 9. Těšínský Fortuna Běh, kterého se společně s 2056 běžci zúčastnilo i 30 žáků druhého stupně ZŠ Kontešinec. Počasí bylo opravdu aprílové, zatímco nejmladším děvčatům během závodu pršelo a sněžilo, nejstarším chlapcům svítilo sluníčko. Všichni naši žáci závod na 2 km úspěšně dokončili, a tak se podařilo obhájit loňské vítězství a získat pohár pro školu s největší účastí.

Mgr. Jakub Mikeska


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 3 z 39

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner