Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Vítání jara

Uctívání tradic a rituálů je známkou vyspělé společnosti, která zná a váží si své minulosti. A proto již několik let po sobě, pořádáme pro naše prvňáčky a druháčky projektový den: „ Vítání jara.“

Letos tento den padl, dle pašijového týdne,  na škaredou středu 12.4. -  počasí se na nás naštěstí neškaredilo a přálo nám. Naše práce se nám dařila a důkazem byly nejen hezké výrobky, ale i usměvavé a spokojené  tvářičky našich žáčků. J

A co všechno jsme během tohoto dopoledne stihli? Bylo toho opravdu hodně…Dozvěděli jsme se, proč se slaví svátky jara Velikonoce, co to znamená pašijový týden, vyrobili jsme si velikonoční přání a maminkám jsme určitě udělali radost jarní dekorací.  Také už víme, kdo je Morena.  Ano je to bohyně zimy. Abychom však mohli přivítat jaro, sluníčko a teplíčko, musíme se s Morenou nejprve rozloučit. Tak jsme si ji nejprve ze slámy, klestí a vejdumků vyrobili. Poté jsme ji se slavnostním průvodem, za zvuku říkadel a písní, vyprovodili k řece Olze, kde jsme ji zapálili, hodili do vody a pak jsme už sledovali, jak silný vodní proud hořící Morenu odnáší pryč z našeho města. A  teď netrpělivě čekáme, kdy místo Moreny usedne na trůn její sestra  bohyně Vesna a  konečně zavládne jaro se vším, co k němu patří. J

Mgr. Lea Zahradníková

 

Beseda s autorkou komiksů Mášou Bořkovcovou

Setkání čtenářského klubu ve čtvrtek 27. dubna bylo naprosto odlišné od pravidelných schůzek. S velkou radostí jsme mezi námi přivítali dvě slavné osobnosti. Jednou z nich byla paní Eva Katrušáková, která vede kampaň Celé Česko čte dětem.

Druhá návštěva k nám přijela až z Prahy. Spisovatelka Máša Bořkovcová si s klubovými dětmi povídala o tom, jak vznikla řada komiksů, které vydal spolek Ašta šmé v rámci projektu Nejisté domovy. Jedná se o několik knih, které vznikly na podkladě skutečných životních příběhů dětí vyrůstajících v pěstounské péči.

Možná si ani někteří „klubáci“ v tu chvíli neuvědomovali, že mají možnost vést přátelský rozhovor s paní spisovatelkou, o které v budoucnosti určitě ještě uslyšíme. Také přítomnost slavné osobnosti z Českého Těšína, kterou je paní Katrušáková, není samozřejmá.

V závěru setkání jsme všichni ocenili atmosféru, která tento čtvrtek v klubu zavládla. Ta naděje mladých čtenářů, že každý může v životě jít za svým cílem a něco dokázat, byla přímo hmatatelná! Pevně věřím, že i naše klubové děti jednou ke svému vysněnému cíli najdou cestu.

Mgr. Dana Bednářová


 

Oznámení o provozu mateřských škol  a školní družiny v době letních prázdnin

 

Od 10. července do 18. srpna 2017 bude v provozu mateřská škola v Masarykových sadech. Od 21. srpna do 1. září  2017 budou otevřeny mateřské školy  na ul. Dukelské a v Mostech, a to  v době od 6:30 do 16:00 hodin .

Školní družina bude z důvodu malého zájmu rodičů v době letních prázdnin uzavřena.

 

V Českém Těšíně dne 28. dubna 2017

Mgr. Věra Gorgolová

Statutární zástupce

 

Projektový den – Ochrana člověka za mimořádných situací

V úterý 25. 4. 2017 se na naší škole uskutečnil další projektový den s názvem Ochrana člověka za mimořádných situací. V tento den se žáci neučili klasicky ve svých třídách a se svými spolužáky z ročníku, ale byli promícháni do 8 skupin. Stejná akce probíhala i na prvním stupni pro mladší žáky. Pro skupiny starších žáků byla připravena 4 stanoviště, na kterých se mohli dozvědět mnoho nových věcí a poznatků.

První stanoviště bylo zaměřeno na práci policisty se psem – žáci získali informace o tom, jak probíhá a jak dlouho trvá výcvik psa a také proběhla ukázka chycení lupiče psem.

Druhé stanoviště nabídlo žákům práci horské služby. I přesto, že se blíží léto, záchranář žákům povyprávěl o motorové a lanové technice, o výbavě na lyže, lavinách, bezpečnosti pohybu na horách a žáci se také dozvěděli důležité telefonní číslo, kdyby se v přírodě ztratili.

Na třetím stanovišti žáci besedovali s lékařem o první pomoci, jak zavolat pomoc a jak správně provádět resuscitaci. Vše si mohli vyzkoušet na figuríně.

Poslední, čtvrté stanoviště přijelo na školní dvůr s ukázkou hasičského vozu. Žáci zde mohli shlédnout požární auto uvnitř i zvenčí. Hasiči žákům povyprávěli o nebezpečí požárů, jak jim předcházet a co dělat v případě požáru.

Cele dopoledne bylo nabité novými informacemi. Doufáme, že žáci získali mnoho nových cenných rad, postřehů a informací, že vznikla nová nebo se upevnila stará přátelství a že si všichni přes aprílové počasí projektový den užili.

Mgr. Lucie Seberová


 

Krajské kolo vědomostní soutěže Eurorebus

Dne 23. 4. 2017 se 9 žáků naší školy zúčastnilo krajského kola vědomostní soutěže Eurorebus. Toto kolo se uskutečnilo v areálu Vysoké školy báňské v Ostrava-Poruba.

Z celkového počtu 63 škol se naši žáci neztratili a umístili se takto:

33. místo 9.B ve složení: Konečný Tobiáš, Sládková Veronika, Sluszarczyk Patrik

47. místo 8.B ve složení: Lehmann Lukáš, Starzyk Lukáš, Teper Jindřich

50. místo 9.A ve složení: Kajzarová Klára, Skoupilová Sára, Slušná Sabina

Žáci s ostatními soupeřili hlavně v přírodovědných vědomostech a znalostech.

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k umístění.

Mgr. Lucie Seberová

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 4 z 39

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner