Vítejte na hlavní stránce

Exkurze 9. ročníku – Elektrárna Dětmarovice

Dne 18. června byla pro žáky 9. ročníku zorganizována exkurze do elektrárny v Dětmarovicích. I přestože byla elektrárna v měsíčním odstavení – probíhaly kontroly a opravy součástek, které nejdou opravit během provozu, ochotně se nám pracovník věnoval a jednoduchou a zábavnou formou vykládal o chodu elektrárny. Žáci se dozvěděli, že dětmarovická elektrárna je nejvýkonnější tepelnou elektrárnou v ČR. Kromě výroby elektrické energie se také zabývá výrobou tepla pro města Bohumín a Orlová. Všichni jsme mohli nahlédnout do „velína“ řídícího počítačového zázemí celé elektrárny, k černouhelným valům, drtičky černého uhlí, spalovny a jako bonus nás zaměstnanec elektrárny vyvezl výtahem na střechu elektrárny, kde jsme mohli vidět města Český Těšín, Bohumín, Orlová a vlastně celý areál dětmarovické elektrárny.

 

Osmáci zazářili na Wolframu

Ve středu 13. června proběhlo na stadionu Frýdecká městské kolo branné soutěže Wolfram, kterou organizovalo Krajské vojenské velitelství Ostrava v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu. Naši školu reprezentovalo družstvo osmáků ve složení Ondřej Frysz (8.A), Samanta Suchá (8.A), Nicolas Osička (8.B) a Adam Stonawski (8.B).

Žáci museli absolvovat několik disciplín, které prověřily jejich fyzickou zdatnost, střeleckou přesnost či zdravotnické znalosti, ale také museli prokázat vědomosti ve znalostním kvízu o paravýsadku Wolfram, po němž byla soutěž pojmenována.

Díky svým schopnostem a také přípravě, kterou absolvovali pod vedením pana učitele Mikesky a Sporysze nakonec vybojovali stříbrnou příčku, a zajistili si tak postup do krajského kola, které proběhne v září ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Našim reprezentantům gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů na Libavé!

Mgr. Radek Sporysz

 

Osmáci zachraňovali životy

Dne 8. 6. 2018 se vybraných pět žáků 8. ročníku zúčastnilo soutěže „První pomoc – Zachraň život“. Soutěž se konala v DDM v Třinci. Ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému byla pečlivě připravena stanoviště, kde šlo o záchranu života. Žáci se museli poprat s náročnými úkoly, jako např. ošetření otevřené zlomeniny, amputace prstu, resuscitací, ošetření sražených dětí na přechodu pro chodce nebo zvládnout nasimulovanou dopravní nehodu s osmi zraněnými. Přesto, že se našim žákům nepodařilo zvítězit, zaslouží si pochvalu za aktivní přístup a přípravu i ve svém volném čase. Odměnou jim také jsou bohaté zkušenosti, které ten den získali.

 

Mgr. Eva Rozsívalová


 

ZŠ Kontešinec mistrem ČR a žáci mistry a vicemistry ČR ve Finanční svobodě

Ve středu 6. června se konal již pátý ročník Mistrovství České republiky ve hře Finanční svoboda, jehož dějiště se tentokrát přesunulo z Prahy do Ostravy. ZŠ Kontešinec reprezentovaly na MČR stejně jako v minulých dvou letech dva dvoučlenné týmy. První tým byl tvořen loňským mistrem ČR Jindřichem Teperem a jeho spolužákem Reném Lukou (oba 9.B) a druhý tým nováčky Ondřejem Fryszem (8.A) a Adamem Stonawskim (8.B), kteří s touto hrou doposud neměli žádné zkušenosti. Všichni tito žáci absolvovali pod vedením pana učitele Sporysze ve svém volnu náročnou přípravu, která byla zaměřena právě na dosažení co nejlepšího výsledku v klání, které se soustředí na správné nakládání s penězi v průběhu celého života. Žáci měli nelehkou úlohu, protože mistrovství republiky není rozděleno do žádných kategorií, takže se hoši museli poprat kromě dalších žáků základních škol i s reprezentanty gymnázií, obchodních akademií či středních odborných škol s finančním zaměřením. V této silné konkurenci se Ondrovi s Adamem podařilo vybojovat 2. místo a získat titul vicemistrů ČR a René s Jindrou zvítězili, a stali se tak mistry ČR. V kategorii škol pak díky skvělým a vyrovnaným výkonům našich žáků ZŠ Kontešinec po zásluze zvítězila, a podařilo se tak obhájit loňský titul mistra ČR v této kategorii. Naši reprezentanti si za dosažená umístění odnesli věcné ceny včetně pohárů. Všem čtyřem klukům děkujeme za předvedené výkony a obrovsky jim gratulujeme k dosažení tak skvělého umístění!

Mgr. Radek Sporysz

 

 


 
PDF Tisk Email

Seznam přijatých dětí do předškolního vzdělávání

 

Seznam přijatých dětí do předškolního vzdělávání pro školní rok 2018/2019 naleznete ZDE.

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 4 z 51

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner