Vítejte na hlavní stránce

Čtenářský klub hrál v pražském divadle Minor

V pondělí 17. prosince se členové školního čtenářského klubu zúčastnili přehlídky vítězných týmů v Praze. Už na podzim nacvičili scénické čtení příběhu Knihožrouti, s kterým se přihlásili do celostátní soutěže Čtenář na jevišti. Z šedesáti přihlášených vybrala odborná porota pět nejinspirativnějších souborů, ty pozvala do Prahy, aby svá představení zahrály v divadle Minor.

Když jsme se dozvěděli, že jsme mezi pěti vybranými skupinami, měli jsme nesmírnou radost. Uvědomili jsme si, že dva roky práce v projektu Školní čtenářské kluby nebyly zbytečné.

Velké blahopřání a poděkování patří dětem, které ve svém volném čase nacvičovaly představení, ale také paní knihovnici těšínské knihovny Katce Šildrové. Ta se scénickému čtení věnuje už několik let, a mohla tak děti do soutěže kvalitně připravit.

A co na vystoupení našich žáků napsala paní spisovatelka Klára Smolíková, jejíž knihu si naši klubáci vybrali jako předlohu? To si můžete přečíst v jejím facebookovém příspěvku :-).

Záznam z představení si můžete prohlédnout na stránkách youtube.com:

https://www.youtube.com/watch?v=jFm0ln_nsnk

Mgr. Dana Bednářová


 

Předvánoční návštěva mateřské školy na ul. Dukelská

V čase předvánočním jsme navštívili děti z MŠ na ulici Dukelská. Školička je to sice malá, ale velmi útulná a pěkná se spoustou šikovných dětí. Naše setkání jsme zahájili společným zpěvem vánočních koled v kruhu na koberci. Pak jsme se přemístili ke kulatým stolečkům, u kterých jsme vyráběli andílky. Naše výtvory se vážně povedly! Malé děti nám pomáhaly vybarvovat, stříhat i lepit. Během práce jsme si s nimi povídali a smáli se. Hotové andílky si malé děti pověsily na vánoční stromeček, který ve třídě měli. Stromeček ověšený andílky vypadal opravdu kouzelně. Za dobrou práci nás paní učitelky odměnily perníčky a cukrovím, které pekly společně s malými dětmi. Bylo to moc milé. Na závěr jsme si mohli s malými dětmi hrát s jejich novými hračkami. Připomněli jsme si dobu, kdy jsme i my navštěvovali mateřskou školku. Jak rádi bychom se do těch bezstarostných časů vrátili!

žáci třídy 5.B ze ZŠ Kontešinec


 

Vánoční jarmark


Každoročně se v naší škole před Vánocemi koná Vánoční jarmark nebo koncert. Letos přišel 11. prosince na řadu Vánoční jarmark. Každá třída naší školy se změnila na malou manufakturu, kde žáci se svými třídními učiteli vyráběli vánoční ozdoby a dekorace, adventní věnce, marcipánové dobroty, mýdla nebo balzámy na ruce. Pozadu nezůstaly ani děti ze školek a školní družiny. Všechny výrobky byly k zakoupení ve třídách na prvních dvou poschodích, které se proměnily na prodejní místa, kde si rodiče mohli nakoupit výrobky žáků.
Po ukončení prodeje následoval malý vánoční koncert ve školní jídelně. Vystoupilo zde téměř osmdesát žáků všech ročníků. Ve třech blocích vystoupil sbor pod mou taktovkou společně s kytarovým souborem doprovázený panem učitelem Leszkem Kaletou, který zazpíval vánoční písně a koledy. Sólistky Gabriela Hlawiczková, Klára Červinková a Veronika Jírová spestřily program koncertu svým zpěvem. Agáta Tomiczková kromě sólového zpěvu zahrála na housle dve koledy a na kytaru měla sólo Helena Ottnerová. Žáci navštěvující hodiny zobcové flétny zahráli písně Koleda, koleda Štěpáne a filmovou melodii My Heart Will Go On. Hudební program obohatili žáci Anna Cięcialová, Vojtěch Brázda, Jarek Olah a Vojtěch Chrástek recitací vánočních básní. Slovem provázela paní učitelka Karin Bujoková.

Všem účinkujícím se vystoupení moc povedlo a navodilo krásnou vánoční atmosféru.

Mgr. Kateřina Wantulok

 

Nad Tatrou se opět blýskalo aneb ZŠ Kontešinec na Slovensku

Za 100 let a jeden měsíc přesně na den od vzniku Československé republiky, 28. 11. 2018, obě deváté třídy s paní Kateřinou Wantulok a Renátou Janotovu nastoupily do vlaku směr Svrčinovec. Malým vagonkem jsme projeli státní hranici, milá paní ve vlaku zvučnou slovenštinou nám ukázala z okna, kdeže je ta hranice. A už jsme vystoupili na maličkém nádraží, kde nás čekala paní ředitelka s paní zástupkyni z místní základní školy. A nám začal skvělý den, který znamenal počátek slibné spolupráce a příslib budoucích společných projektů a celý byl ve znamení vzpomínek na 100. výročí vzniku Československé republiky.

Přivítala nás paní starostka, seznámili jsme se s učiteli a žáky a nejprve jsme začali prezentací. Žáci obou škol si připravili vše zajímavé o obou republikách, zazněly hymny, proběhly prezentace o území, prezidentech, filmech, divadlech, geografií a dalších zajímavostech. Pak obě školy, ta naše i slovenská, měly možnost soutěžit ve sportovních a vědomostních disciplínách. Také jsme si prohlédli školu, moc se nám líbily šatny i třídy. Byli jsme překvapeni brzkým počátkem vyučování, první hodina začíná v 7:35.

Celé dopoledne jsme si velmi užili. Od paní starostky a paní ředitelky jsme dostali krásné magnetky a další dárečky, které nám budou připomínat kamarády ze slovenské školy, obě naše města i 100. výročí vzniku republiky. Už teď se těšíme na další setkání, tentokrát na naší škole a na spolupráci, která bude přínosem pro obě školy a soudě podle prvního setkání bude velmi příjemná.

žáci 9. tříd


 

Mikuláš obchází školu

 

V letošním roce 2018 Mikuláš se svou družinou obcházel školu opravdu na Mikuláše. Z tlusté Knihy hříchů předčítal jména hříšníků a někdy věděl i o tom, co sami nechtěli přiznat – zapomenuté úkoly, pošklebování se kamarádům o přestávkách, dokonce věděl i o zlobení v družině! Čerti si vzali zlobidla do parády a vyprášili jim zadnice. Pak museli slíbit Mikulášovi, že se polepší, tak jsme zvědaví, jak dlouho to vydrží (bylo by fajn aspoň do vánoc!). Mikulášovi pak třídy zazpívaly nebo ti odvážní řekli básničky. Na prvním stupni žákovská rada hodnotila masky, výzdobu a básně nebo písně, na druhém stupni tentokrát výzdobu a kulturní vystoupení, pokud nějaké bylo. Žáci prvního stupně pak dostali perníček.

V některých třídách Mikuláše a jeho partu opravdu příjemně překvapili, například ve třídě 3.A p.uč. Gajdačové byli všichni schovaní za papírovou maskou, dokonce i paní učitelka a její asistentka! Skoro jsme je přibrali do party, stejně jako malé Mikulášky, kteří nám snad do druhého stupně ještě povyrostou. V první třídě museli čerti zůstat nablízku Mikulášovi, protože holky z nich měly veliký strach a šly se schovat za paní učitelku Foltýnovou. Nevím, kde vzaly tu jistotu, že paní učitelku čerti neodnesou! Největší kulturní zážitek jsme měli v 2.A u p.uč. Müllerové, kde nám zazpívali a předvedli čertovskou písničku a v 3.B p.uč. Pawliczkové, kde měli píseň a dvě básničky, z nichž jedna byla dokonce rusky! Také tam bylo nejvíce andělíčků, ještě se paní učitelky zeptáme, jestli jsou takoví svatí a hodní i v jiné dny:) Tyto dvě třídy se nakonec podělily o první dvě místa - 2.A je první a 3.B je druhá, pro 3.A zůstává cena útěchy. Výzdobu, zpěv nebo recitaci vyhrála třída 6.B paní učitelky Seberové. U starších ročníků jsme kostýmy nepočítali, protože tuto soutěž jsme měli již s tematikou Halloween. Nebeských i pekelných postaviček už po škole pobíhalo i tak dost...

 

Za spolupráci děkujeme sdružení RaŠ, MŠ Masarykovy sady a žákovské radě, která se zúčastnila téměř v plném počtu.

Karin Bujoková

 

P.S.: Fotky budou k dispozici na stránkách časopisu Kaktus, který je dostupný z webu školy: www.zskontesinec.net v sekci Školní časopis.


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 4 z 55

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner