Vítejte na hlavní stránce

Adaptační kurz šestých tříd 2017

Letošní adaptační kurz byl tak trochu jiný, než obvykle – tentokrát jsme nikam nevyjížděli a adaptovali jsme se bez noclehu ve dnech 13. - 15. 9.. Cílem adaptačního kurzu je stmelení třídního kolektivu při přechodu na druhý stupeň, vzájemné poznávání s novými třídními učiteli – Mgr. Kateřinou Wantulok a Mgr. Radkem Sporyszem, eventuálně s novými spolužáky. Adaptační kurz napomáhá odstraňovat negativní projevy ve skupinách, upravuje chybné chování a nežádoucí projevy uvnitř skupiny tak, aby bylo dosaženo lepších výsledků celé skupiny. Vzhledem k tomu, že se obě třídy na prvním stupni zúčastnily několikadenních škol v přírodě, zvolili jsme kratší variantu kurzu, díky které žáci zameškají méně výuky.

Při přípravě programu jsme přihlíželi k rozmarům počasí a také jsme využili externích služeb bývalých pracovníků AVE Střep, kteří mají s těmito kurzy bohaté zkušenosti a díky různým aktivitám s lany, šátky, míčky a dokonce s padákem jsme se dozvěděli více o fungování třídy jako celku a získali jsme lepší přehled o vlastnostech jednotlivých žáků. Adaptační kurz byl částečně realizován mimo běžné školní prostředí – na hřišti ul. Frýdecká, v parku A.Sikory a dětských hřištích podél nábřeží Těšína. Žáci byli vytrženi z běžných situací, které vznikají při vyučování a měli možnost se projevit při společných hrách a soutěžích. Proběhly soutěže mezi třídami, módní přehlídka (kde vládli teroristé, praktické modely do deště, ale objevily se i toaletní víly a lesní mužík – viz fotky) i soutěž o nej žáka ve třídě – v 6.A vyhrála Valerie Farkasová a v 6.B Ondra Schovanec. Program i soutěže jsou částečně hrazeny z fondu RaŠ.

Za přípravný a realizační tým Karin Bujoková


 

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec, příspěvková organizace

Výsledky doplňovacích voleb do školské rady z řad oprávněných osob

1. Kišová Eva (41 hlasů)

2. Šimaliaková Kristyna (34 hlasů)

3. Luková Hana (26 hlasů)

 

V doplňovacích volbách byla z řad oprávněných osob zvolena do školské rady Kišová Eva.

 

Mgr. Radek Sporysz

 
PDF Tisk Email

První školní den

 

V případě hezkého počasí bude probíhat zahájení školního roku v 8:00 hodin na zahradě mateřské školy v Masarykových sadech. Za nepříznivého počasí bude zahájení školního roku probíhat ve kmenových třídách žáků.

 

Žáci budou v tento den ve škole do 9:00 hodin.

 

Pro děti navštěvující školní družinu je sraz po vyučování (tedy v 9:00 hodin) u výdejny obědů na školním dvoře. Školní družina je v provozu do 17:00 hodin.

 

Vedení školy

 
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 31 Srpen 2017 06:52

Upozornění

 

Vážení rodiče,

vzhledem k probíhajícím opravám budovy Muzea Těšínska, které zasahují do prostor školního dvora, Vás žádáme, abyste dbali zvýšené opatrnosti při pohybu v těchto místech.

Informujte prosím o této skutečnosti své děti. Pokud je nezbytné, abyste se zdržovali v těchto místech, využijte pouze prostor co nejblíže školní výdejny.

Děkujeme za pochopení.

Vedení školy.

Aktualizováno Čtvrtek, 31 Srpen 2017 06:57
 

Daruj Raketu

Členové školního čtenářského klubu se zapojili do akce Daruj Raketu. Díky básni, kterou společně sepsali a zaslali do redakce časopisu Raketa, mohli udělat radost dětem v jiných institucích. „Klubáci“ si vybrali dětské oddělení Nemocnice Třinec, kde v pátek 23. 6. předala Petra Nováková, zástupkyně redakce, 50 kusů prázdninových Raket vrchní sestře Karmen Cieslarové.

Věříme, že časopisy udělají radost dětem, které nemohou trávit chvíle se svou rodinou a musí právě o prázdninách ležet v nemocnici. Jsme rádi, že ani našim „klubákům“ není lhostejné, jak se cítí jejich vrstevníci v nelehkých životních situacích, a že se rozhodli je aspoň malým dárkem potěšit.

Básničku si můžete přečíst na stránkách našeho školního časopisu http://casopiskaktus.blogspot.cz/.

Dana Bednářová a Kateřina Šildrová


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 5 z 42

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner