Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

 

Ve školním roce 2013/2014 se naše škola zapojila do celostátní výtvarné soutěže, kterou pořádala Asociace školních sportovních klubů. Cílem bylo vytvoření kalendáře pro rok 2015/2016, jehož obsahem jsou výtvarné práce nejlepších žáků. Naše škola byla v této soutěži úspěšná, o čemž svědčí zařazení práce Patrika Ślusarczyka, žáka 7.B, do tohoto kalendáře.

 
PDF Tisk Email

Oborové dny na naší škole


Stalo se již tradicí, že na konci června probíhají na naší škole Oborové dny, které jsme nazvali „Malé maturity“. Letos proběhly 19.6. – 20.6. a zúčastnilo se celkem 40 žáků z 9. ročníků. Cílem oborových prací je výběr témat dle vlastního zájmu, vlastní způsob zpracování, ústní prezentace a možnost využití různých zdrojů informací.

Žáci se připravili na prezentaci své práce velmi zodpovědně. Přišli ve svátečním oblečení, slavnostně naladěni a většinou velmi dobře připraveni. To ostatně dokazují udělené známky. Až na několik výjimek obdrželi za svůj výkon výbornou.

Malé maturity jsou každoročně důstojným zakončením devítileté školní docházky a ukázkou toho, jakou cestu urazily děti na škole od první až po devátou třídu.

Mgr. Miluše Kupková

 

 
PDF Tisk Email

Matematika na ZŠ Kontešinec opět boduje!


Ačkoli je matematika v celkovém měřítku jedním z nejméně oblíbených předmětů, daří se již několik let učitelům matematiky na ZŠ Kontešinec probouzet u žáků zájem o tento předmět, což se odráží na množství soutěží, jichž se žáci účastní, a také v jejich výsledkových listinách. Ani v letošním školním roce tomu nebylo jinak.

Již od září se 28 našich žáků po celý školní rok účastnilo soutěže Gymnazion, kterou pořádá čekotěšínské gymnázium pro 2. stupeň základních škol a nižší gymnázium. Jak po prvním, tak i po druhém soutěžním kole se naši žáci nacházeli na předních místech a do závěrečného finále se probojovalo celkem 12 našich žáků. Ani ve finálovém kole si žáci neutrhli ostudu a v mladší kategorii (6. + 7. třída ZŠ, prima + sekunda gymnázia) Natálie Denková (7. B) a Sabina Niedobová (6. A) obsadily dělené 4. místo (z 57 soutěžících), společně se žákyní ZŠ Pod Zvonek. Nutno dodat, že místa na „bedně“ obsadili žáci gymnázia, takže ze základních škol dosáhly zmíněné žákyně nejlepších výsledků. I ve starší kategorii (8. + 9. třída ZŠ, tercie + kvarta gymnázia) jsme zaznamenali výrazné úspěchy. Na 5. místě skončila Tereza Zientková (8. B) a na děleném 6. místě pak Barbora Pawerová (8. B) (ze 49 soutěžících). Stupně vítězů i v této kategorii patřila gymnazistům.

Rovněž od září, ale tentokráte jen do března, probíhala Matematická olympiáda, v níž jsme po několikaleté přestávce měli opět žhavé želízko v ohni. Byl jím žák 6. B Tobiáš Konečný, který si poradil s nástrahami školního kola a byl pozván do kola okresního, kde se umístil v první polovině startovního pole.

Další tradiční soutěží, jíž se naše škola pravidelně účastní, byla Finanční gramotnost. Ze školního kola vzešli tři vítězové, kteří pak vytvořili tým, který školu reprezentoval v okresním kole. Naši žáci Magda Pavelková (9. A), Nina Malyjurková (9. A) a Denis Bekus (9. B) obsadili skvělé 3. místo se ztrátou pouhého jediného bodu na vítěze.

Kromě již zmíněných soutěží nechybí na naší škole ani soutěže Matematický klokan a Pythagoriáda.

Všem žákům, kteří se aktivně zapojili do nejrůznějších matematických soutěží v letošním školním roce, děkujeme za jejich aktivní přístup a vzornou reprezentaci školy, blahopřejeme k jejich krásným umístěním a věříme, že i v dalších letech budeme dosahovat podobných úspěchů.

Mgr. Radek Sporysz

 
PDF Tisk Email

The Snow White

aneb

Jak Sněhurka ke štěstí přišla

 

Po loňském předvedení pohádky Snow White podle Roalda Dahla na radovánkách, kdy nám déšť rozmáčel papírové titulky a rozehnal publikum, jsme se rozhodli, že tentokrát to uděláme jinak. Doplnili jsme nové členy, dotrénovali text a přibrali k sobě 2.B, která se nestydí jít s kůží na trh a nevadí jim převleky a akce. Ve čtvrtek 5. 6. 2014 jsme se sešli v klubu školní družiny, žáci konverzace v černém, druháčci v kostýmech, rodiče v očekávání. Malí žáčci předvedli úvod k pohádce v češtině, výborná Róza odehrála roli královny, usměvavá Laura roli Sněhurky a nezklamal ani malý král. Musíme pochválit i trpaslíky-žokeje a ostatní, kteří s vervou předvedli během hudby to, co sedmáci až deváťáci přednesli v angličtině. Text, hudba i tanečky nás dovedly až do konce s písní Life is Life, ozval se potlesk a já s paní Placzkovou jsme si s úlevou oddychly, že se všechno povedlo.

Děkujeme dětem za výkon, panu Kluzovi za nachystání hudby a audiotechniky a publiku za psychickou podporu.

Karin Bujoková

 

 

 

 
PDF Tisk Email

Jazyky hrou 2014


Cestou do Havířova nás provázelo sychravé a deštivé počasí, ale optimismus nám nechyběl. Letos vyrazily tři hlídky – za angličtinu Pavlína a Dominika z 9.A, za francouzštinu Jana Bojdová a Veronika Urbaniecová z 9.A a v němčině šli zabojovat kluci – Denis Bekus z 9.B a Driton Merdžani z 8.B. V jídelně ZŠ Mládežnické v Havířově nás přivítali koláčem a vlídným slovem, ale všech 160 soutěžících už bylo nastartovaných podat ten nejlepší výkonJ. Každá dvojice absolvovala 10 stanovišť s různými úkoly – ať už z gramatiky, historie nebo slovní zásoby a po třech minutách se úkoly střídaly. Kolem jedenácté bylo „vymalováno“ a po přepočítání bodů nastalo vyhlašování vítězů. Už před vyhlášením bylo jasné, že máme kandidáty na bednu a také se tak stalo – na 2. místo v angličtině vystoupaly Dominika Vyležiková a Pavlína Bajtková se 117 body. Byly by rovnocennými soupeřkami i kategorii gymnázií, což mě velmi potěšilo. Ostatní se umístili asi v polovině výsledkové listiny – 5.-7.místo z francouzštiny (byla to spojená kategorie ZŠ a gymnázií) a 8. místo z němčiny (z 18 hlídek), což jsou výborné výsledky, vzhledem k tomu, že se soutěže zúčastnily školy z celého Moravskoslezského kraje. Cestou na autobus jsme vyvětrali zavařené hlavy dvoukilometrovým pochodem přes Havířov, aby všem vyhládlo a kolem jedné hodiny dorazili s diplomy a cenami zpět do Těšína.

Všem moc děkujeme za účast a snahu a vítězkám druhého místa moc  gratulujeme!

Karin Bujoková

 
« ZačátekPředchozí414243444546474849DalšíKonec »

Strana 42 z 49

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner