Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Vážení rodiče!
Chceme Vás informovat, že na pátek 9.5.2014 vyhlásil ředitel školy z provozních důvodů ředitelské volno. V tento den bude uzavřena základní škola včetně školní družiny. Obědy ve školní výdejně budou pro žáky centrálně odhlášeny.
Mateřských škol se toto volno netýká, provoz zde je nezměněn.
Děkujeme za pochopení


Vedení ZŠ a MŠ Kontešinec

 
PDF Tisk Email

Hezké středeční odpoledne

Protože se blíží Velikonoce, tradičně ve škole zdobíme velikonoční kraslice a vyrábíme výzdobu s jarní tematikou. Žáci 9.B měli 26.3. tuto činnost zpestřenou návštěvou paní Jany Tiché -   babičky jednoho z žáků. Paní Tichá přišla deváťákům ukázat některé zvláštní metody zdobení kraslic – voskování a vyvrtávání. Všichni s napětím sledovali práci s vrtačkou a drželi palce, ať nakonec vajíčko nepraskne. Pod rukama šikovné „malérečky“ vznikaly zajímavé vzory a ornamenty.

Paní Tichá se následně věnovala žákům, kteří byli rozděleni do pracovních skupin. Žáci si vlastníma rukama vyzkoušeli obě metody a ozdobili si své kraslice, které si „zasoutěží“ ve druhém týdnu dubna o titul „Nejhezčí velikonoční vajíčko“.

Mgr. Jana Potyszová

 
PDF Tisk Email

Karneval očima Magdalény Pavelkové

 

Dne 15.3.2014 naše škola ZŠ a MŠ Kontešinec pořádala každoroční karneval. Shromáždilo se asi 150 lidí v prostorách KaSS Střelnice v 15:00 zahájením v podobě španělských tanců našich učitelů nejen z prvního stupně. Děti různého věku měly krásné kostýmy a s radostí se přidaly k různým aktivitám a hrám. Při víru tance porota měla za úkol vybrat ty nejhezčí, nejpropracovanější kostýmy, což bylo velmi složité. Rozdávala se i tombola s krásnými dárky. Konec akce byl v 18:00, ale pro nezmary se to trochu prodloužilo.
Magdaléna Pavelková   (upraveno)

Dne 15.3.2014 naše škola ZŠ a MŠ Kontešinec pořádala každoroční karneval. Shromáždilo se asi 150 lidí v prostorách KaSS Střelnice v 15:00 zahájením v podobě španělských tanců našich učitelů nejen z prvního stupně. Děti různého věku měly krásné kostýmy a s radostí se přidaly k různým aktivitám a hrám. Při víru tance porota měla za úkol vybrat ty nejhezčí, nejpropracovanější kostýmy, což bylo velmi složité. Rozdávala se i tombola s krásnými dárky. Konec akce byl v 18:00, ale pro nezmary se to trochu prodloužilo. Magdaléna Pavelková (upraveno B.)
 
PDF Tisk Email

Beseda s hasiči ve 2. A

Hasiči nás učí, co dělat, když hoří. Ukazují nám věci, co používají. Probíráme čísla hasičů, policie a záchranky. Zkouší nás, jak máme do telefonu říkat hasičům, co se stalo. Učí nás, jak se máme uhasit, kdybychom hořeli. Říkají nám, co všechno dělají. Zachraňují lidi, zvířata, kočky. Opravují střechy. Hasí požáry. Povídáme si.

Yasmin Kubalíková, 2. A

 
PDF Tisk Email

Dětský karneval

 


Ačkoli nás sobota 15. března překvapila zamračeným nebem, v prostorách KaSS v Českém Těšíně vládla odpoledne prosluněná nálada. Tento den totiž zorganizovalo sdružení rodičů naší školy „RaŠ“ pro žáky I. stupně karneval.

 

Začátek karnevalu odstartovalo dynamické vystoupení žákyň naší školy, které navštěvují kroužek mažoretek a zumby.  Hned po nich nás čekalo velké překvapení -  pedagogové naší školy předvedli kankán a dokázali všem přítomným, že nezkazí žádnou legraci. Učitelé se také zhostili moderování a organizace zábavy pro děti během celého karnevalu.   Všechny děti v kostýmech se zapojily do soutěže „ O nejhezčí a nejoriginálnější masku“. Rozhodování bylo velmi těžké, protože všichni do svých přestrojení zapojili fantazii a vypadali velmi krásně.

 

Za každý ročník byly nakonec vyhlášeny tři nejlepší masky a děti obdržely hezké ceny.

 

Všichni návštěvníci karnevalu se mohli občerstvit kávou, nealkem a sladkostmi, které připravili  členové „RaŠ“.

 

Chtěli bychom poděkovat zejména našim rodičům ze sdružení“RaŠ“ za přípravu a organizaci této pěkné akce, pedagogům naší školy, kteří se postarali o skvělou zábavu a v neposlední řadě i  všem rodičům, kteří si v toto sobotní odpoledne udělali čas a přišli se svými dětmi na náš již tradiční karneval. Věříme, že se akce všem líbila a že se sejdeme na našem dalším karnevale v příštím roce.

 

Za vedení školy Mgr. Radka Gajdová

 
« ZačátekPředchozí414243444546474849DalšíKonec »

Strana 44 z 49

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner