Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Polygrafie v praxi

 

Žáci 8. B se zúčastnili konference na Albrechtově střední škole, která byla zaměřená na tvorbu a prezentaci školního časopisu.

Hostem konference byl redaktor týdeníku 5+2 Jan Smékal. Během besedy se zaměřil na historii a charakteristiku žurnalistiky, prezentoval své nejzdařilejší fotografie a odpovídal na dotazy. přítomných. Dozvěděli jsme se například, že se novináři snaží zachytit emoce a mimořádné okamžiky a že při focení nemusí mít souhlas dotyčného s uveřejněním snímku. To, že žurnalista ovládá perfektně český jazyk, je samozřejmostí. Ale často si sám musí pořizovat fotky a poradit si i s grafikou.

Studenti oboru polygrafie představili nulté číslo školního časopisu a svěřili se s radostmi a strastmi, které práce na něm přinesla. Přínosná pro nás byla i prezentace časopisů jiných základních škol. Obohatili jsme se o zajímavé náměty, které se pokusíme zapracovat do našeho školního časopisu.

Na nové číslo se můžete těšit už koncem října.

Mgr. Dana Bednářová

 
PDF Tisk Email

Projektový den zdravé výživy

V pátek 17. října naše škola uspořádala projektový den zdraví, který měl naše žáky dovést k správné životosprávě. Během tohoto projektového dne se žáci 2. stupně vyměnili na různých stanovištích. Na jednom z nich mohli vyzkoušet měření osteoporózy neboli řídnutí kostí. Anebo také speciální váhu, která měřila hmotnost, vodu, tuky a také svalovou hmotu. Další stanoviště mělo zaměření na správnou výživu, kde se žáci dozvěděli, co je pro naše tělo správné a co naopak ne. Samozřejmě nechyběla ani tělesná zkouška, kde se naši žáci dost zapotili. Ale co bychom to byli za žáky, kdybychom nepřemluvili také naše učitele, ať nám ukážou oni svůj výkon.

Na prvním stupni projekt probíhal ve třídách. Děti si s třídními učiteli povídaly o zdravé výživě, vyplňovaly pracovní listy a plnily úkoly na interaktivní tabuli. Na posilněnou si připravily zdravé ovocné a zeleninové saláty.

Poté proběhlo vyhodnocení celého dne, které dopadlo dobře, takže doufejme, že projektové dny se budou stále zlepšovat.

Adriana Vojkuvková 9. B

 
PDF Tisk Email

7. A opět o něco hezčí


První říjnová středa byla pro děvčata a chlapce 7. A poněkud netradiční. Nemohla za to ani tak zkouška sirén, nýbrž výtvarná výchova, kam zavítala jako milý host paní Kajzarová, maminka jedné ze sedmaček, aby realizovala svou skvělou myšlenku vyzdobit třídu své dcery a zároveň přispět k získání nových poznatků, a to nejen na poli výtvarném, ale i zeměpisném. Paní Kajzarová přišla s nápadem vytvořit lampion, který by představoval zeměkouli, a na něj pak nakreslit či nalepit jednotlivé světadíly a jejich typické znaky (obyvatelstvo, faunu, floru nebo památky). Třídní učitel 7. A byl touto ideou nadšen a tlumočil ji učitelce výtvarné výchovy paní Potyszové, která se neváhala chopit příležitosti, a tak středeční výtvarka probíhala netradiční formou uměleckého workshopu. Žáci pod vedením paní Kajzarové stříhali, kreslili, vybarvovali, lepili, sušili, věšeli, až dílo získalo po dvou hodinách usilovné práce finální podobu, kterou mohou obdivovat všichni, kdož do 7. A zavítají.

Paní Kajzarové patří obrovské poděkování za vytvoření nezapomenutelného zážitku pro žáky, za její iniciativu a aktivitu a věřím, že se i v budoucnu uskuteční podobná příkladná spolupráce mezi rodiči a školou.

Mgr. Radek Sporysz, TU 7. A

 

 
PDF Tisk Email

"ČESKO ČTE DĚTEM"

Naše škola se rozhodla podpořit  projekt „Celé Česko čte dětem“ tím, že žáci 8.ročníku přišli ukázat letošním prvňáčkům, jak už umí pěkně číst.

Přečetli dvě klasické pohádky, a to Princeznu na hrášku a O veliké řepě, které zároveň zdramatizovali. Program byl obohacen o aktivity na interaktivní tabuli, kdy měli prvňáčci poznávat pohádkové postavy.

Našim nejmladším žáčkům se program, obzvláště čtení pohádek, nesmírně líbil a těší se, že pro ně bude čtení zábavou a že na konci školního roku předvedou svým starším kamarádům, co se už naučili.

 

 
PDF Tisk Email

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Je to přesně měsíc, co se žáci 8. tříd vrátili ze školy v přírodě, která se konala ve Štramberku U Svaté Kateřiny. Program ve škole v přírodě byl nabitý a děti byly takřka v jednom kole. Zde pár postřehů od žáků 8. A.

Verča Pindorová: Bylo 8. 9. a celá 8. A a 8. B nastoupila do autobusu. Nastalo 45 minutové cestování do Štramberku, do rekreačního střediska U Kateřiny. Budova vypadala staře, avšak pokoje byly částečně zrekonstruované. Z pokojů, které zatím neprošly rekonstrukcí, jsme si nic nedělali a mohla začít škola v přírodě. Měli jsme se dobře. Zúčastnili jsme se akce Zátopkovy schody. Úkolem bylo vyběhnout schody, které vedou z náměstí k Trúbě. Dále jsme navštívili Tarzánii, Velký Javorník. Zažili jsme také ohnivou show, vyráběli jsme sádrové masky. Na programu byla také Ekomódní přehlídka, kde každý předváděl svůj model, který byl vyroben z přírodních materiálů. Svůj um mohl každý předvést v talentové soutěži T-lent :-). Veselé chvíle vystřídaly i chvilky smutné a to hlavně v době, když museli někteří spolužáci odjet domů z důvodu nemoci. Přes celé dny jsme také natáčeli televizní noviny, které jsme si každý večer pouštěli, to abychom se poohlédli za každým dnem. Podle mě mají tyto akce smysl, jsou dobré hlavně pro zlepšení třídního kolektivu.

Julča Zetková: Ráda bych vám popsala náš závěrečný večer. Tenhle večer byl, řekla bych, úplně nejlepší. Konečně jsme dostali příkaz navléct si naše RETRO hadry. Následovalo hraní CASINO her, jako třeba ruleta. Hráli jsme o umělé peníze, získané upsáním se nějaké činnosti v bance. Mohli jsme také sázet na závody chrtů. Následovala dražba činností. Někteří se vydražili opravdu za dost. Celé to bylo zakončeno velkým ohňostrojem. Opravdu super večer! Učitelé to hodně promakali. Děkujeme!


 
« ZačátekPředchozí41424344454647484950DalšíKonec »

Strana 48 z 56

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner