Vítejte na hlavní stránce

Patronát třídy 9.B s Mateřskou školkou Mosty

 

Dne 19. 3. 2018 se žáci 9.B zúčastnili „velikonočního veršování“ v MŠ Mosty. Pro žáky deváté třídy to byl relaxační den, ve kterém se odreagovali od školních povinností a spolu s malými dětmi z mateřské školky si užili na 3 stanovištích plno zábavy, dramatizace, sportu a tvorby.

Tento den deváťáci pomáhali dětem a jejich učitelkám v dramatizaci – hry – Jak šlo vejce na vandr, v tvorbě papírových vajíček a také pohybové aktivitě – slalom s vajíčkem na lžíci, šplh na laně, slalom s míčem, klouzání.

I přes první ostych ze strany malých dětí došlo k postupnému uvolňování napětí a při společných hrách a tancích už byli všichni kamarádi a prožili spolu dopoledne trošku jiné.

Všem zúčastněným deváťákům děkuji za spolupráci, ochotu a zapojení do aktivit.

 

Mgr. Lucie Seberová


 

 
Tisk Email

Maminko , Tatínku

Ve středu 28. 3. chceme v družině navázat na dopolední projekt k Velikonocům.

Tímto Vás zveme na malou velikonoční dílničku.

Začátek v 16:00 hodin. S sebou dobrou náladu a natvrdo uvařené vejce.

Zvou děti z 1. a 2. oddělení a paní vychovatelky Lenka s Dášou

 
PDF Tisk Email

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018

 

Dne 7. 4. 2018 se žáci Základní školy Kontešinec z Českého Těšína zúčastní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018. Vyrážet budou v 9:35 ze tří míst. Půjdou po červené, žluté a modré turistické značce a jejich cílem bude chata Prašivá. Cestou uklidí vše, co do přírody nepatří. Jako poděkování za jejich práci zajistili chataři odvoz odpadků a připraví opékání párků, čaj a překvapení.

Mgr. Jakub Mikeska

 

 
Tisk Email

Svátek Tance


V pátek 9. ledna jsme ve školní družině oslavili" SVÁTEK TANCE  A HUDBY ".

Proč si tedy nezatančit Mazurku. Dodnes je to první seznamovací tanec v tanečních kurzech. K mazurce jsme ještě připojili několik tanečních her, čistě pro radost z pohybu a dobré hudby.

 

 

Karneval 2018

Starosti i radosti s organizací školního karnevalu začaly již dlouho před tím, než na KASS v sobotu 17.2.2018 dorazily první děti v maskách. Nejvíce práce měli „rodiče a přátelé školy“ se zajišťováním výzdoby, slaného i sladkého občerstvení a hladkého chodu karnevalu. Aby jim to šlo hezky od ruky a všichni je poznali v davu, pořídili se letos úžasná trička se jmenovkami a náš reportér je v nich na pódiu zachytil! Samozřejmě stejně tak pomohly i maminky, tatínkové, eventuálně prarodiče s výrobou a zajišťováním masek – a že se jich sešlo! Velkým sálem kroužily čarodějnice, princezny, víly, ale i zombie, bojovníci z Hvězdných válek, břišní tanečnice, roztleskávačky, kovbojové a jiné příšerky. Pro porotu složenou z rodičů i členů RaŠe bylo těžké vybrat výherce. Rozhodně zabojovali všichni, kdo přišli – mě zaujal Einstein, originální Sponge Bob a roztomilá pidiupírka, která ani tak nesála krev, jako byla k sežrání Vítězné i zúčastněné masky si můžete prohlédnout na fotkách.

Programem a soutěžemi provázela paní Šustková z vydatné pomoci manžela, za mixpultem seděli osvědčení DJové Lukáš, Pavel a Nikolas, taneční workshopy vedli Míša a Terka. Děti si mohly nechat namalovat obličeje a nechat se vyfotit profesionálním fotografem. Samozřejmě pomohla i žákovská rada se soutěžemi, roztočilo se například Kolo štěstí. Bohatá tombola našla své šťastné výherce, největší boj byl letos o plyšové jednorožce! Po všech soutěžích se zdálo, že to tančení a rejdění snad neskončí, ale nakonec se rodičům podařilo děti odchytit, identifikovat a odvést domů do postýlek.

Karneval je za námi, ať žije příští Karneval!!!

Mgr. Karin Bujoková

Další akce najdete ve školním časopisu - odkaz je na stránce školy.


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 49

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner