Vítejte na hlavní stránce

Velikonoční turnaj ve stolním tenise

Ve středu 5. dubna se v rámci odpoledního vyučování uskutečnil 2. ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenise, který zorganizoval pan učitel Sporysz za pomoci žáků 9.A Aleše Rusnáka, Adama Kukuly a Patrika Zamazala. Opět se soutěžilo ve dvou skupinách – 6. a 7. ročník a 8. a 9. ročník. Ve starší kategorii byla dle očekávání znát zkušenost Aleše Rusnáka, který se tomuto sportu věnuje závodně, ale i ostatní reprezentanti se bili statečně. Nakonec v této kategorii zvítězil tým 9.A a na druhém místě skončila 8.A.

V kategorii mladších žáků byly výkony družstev velmi vyrovnané, třikrát musela o vítězi rozhodnout smíšená čtyřhra. Také o konečném pořadí nerozhodovaly body, protože všechny týmy dosáhly stejného bodového zisku, ale skóre a výsledky vzájemných zápasů. Třetí místo vybojovala 6.A, druhé místo obsadila 7.B a vítězem se stala 7.A.

Všem sportovcům děkujeme za předvedené výkony a vítězům blahopřejeme.

Mgr. Radek Sporysz


 
PDF Tisk Email

ZÁPIS DĚTÍ DO PRVNÍ TŘÍDY NA

ZÁKLADNÍ ŠKOLE KONTEŠINEC

Stále ještě nevíte, kam dát dítě do školy? Hledáte pro své dítě tu nejlepší školu?

 

Přijďte dne 7. dubna 2017 od 13:30 do 18:00 hodin do budovy školní družiny v Masarykových sadech.

Představujeme Vám

Základní školu a mateřskou školu Český Těšín Kontešinec, p. o.

Co Vám můžeme nabídnout?

- rozšířenou výuku jazyků již od první třídy

- výuku zobcové flétny a kytary pod vedením aprobovaných učitelů ZUŠ

- moderní vybavení učeben a tříd

- výuku matematiky podle prof. Hejného

- výuku čtení metodou Sfumato (splývavé čtení)

- širokou škálu volitelných předmětů a zájmových kroužků (konverzace v anglickém jazyce, taneční kroužek – stepaerobik, keramický kroužek, sportovní hry, výpočetní technika, mažoretky, vaření, výtvarné činnosti aj.)

- školy v přírodě na 1. stupni

- adaptační pobyty a lyžařské výcviky na 2. stupni

- atraktivní výukové programy a projekty

- školní družinu otevřenou od 6:00 do 17:00

Nezapomeňte s sebou vzít Váš občanský průkaz (případně povolení k pobytu v ČR) a rodný list dítěte.

K zápisu si prosím doneste také vyplněný ZÁPISOVÝ LIST (ke stažení ZDE) a vyplněnou PŘIHLÁŠKU K ZÁPISU (ke stažení ZDE).

 
PDF Tisk Email

Zápis do mateřských škol pro školní rok 2017/2018

 

Zápisy dětí do mateřských škol Dukelská, Koňákov, Masarykovy sady, Mosty a Smetanova pro školní rok 2017/2018 se budou konat ve dnech 3. a 4. května 2017 na jednotlivých zařízeních v době od 8 do 16 hodin

Formuláře Žádost o přijetí pro školní rok 2017/18 a Evidenční list jsou ke stažení na www.zskontesinec.net v sekci Mateřské školy  - Dokumenty MŠ, případně budou k dostání přímo u zápisu.

 


 Zápisy dětí do mateřských škol Dukelská, Koňákov, Masarykovy sady, Mosty a Smetanova pro školní rok 2017/2018 se budou konat ve dnech 3. a 4.  května 2017 na jednotlivých zařízeních v době od 8 do 16 hodin.

Formuláře Žádost o přijetí pro školní rok 2017/18 a Evidenční list jsou ke stažení na www.zskontesinec.net /mateřské školy/dokumenty MŠ nebo jej dostanete přímo u zápisu.

 

Lyžařský kurz 7. tříd – 27. 2. - 3. 3. 2017 Karlov pod Pradědem, horská chata Solitér

Jako každým rokem byl i letos pro žáky 7. tříd zorganizován lyžařský kurz v pohoří Jeseníků, v obci Karlov pod Pradědem. Celý týden se žáci proháněli po upravených sjezdovkách červené a modré obtížnosti. Začínající lyžaři v prvním dnu sjížděli na malý svah s pásem, ale protože byli všichni šikovní, již v úterý odpoledne se i oni začali zdokonalovat na modré sjezdovce.

Kromě lyžování si pan učitel Mikeska a pan učitel Waschut připravili pro žáky krátkou, ale přesto zajímavou přednášku o lyžařské a běžecké výstroji a výzbroji, 10 pravidel FIS – chování na sjezdovce. Žáci se během dalších večerů zapojili do soutěží, scének, společenských her. Všichni lyžaři si ve čtvrtek porovnali své lyžařské dovednosti v závodech ve slalomu. Závodilo se ve dvou kategoriích – dívky a chlapci. Poslední večer se nesl v duchu karnevalu. Žáci se ukázali v různých maskách, které si připravili buď doma, nebo na místě. Po zhodnocení lyžařského kurzu a vyhlášení vítězů ve slalomu byla pro žáky připravena závěrečná diskotéka.

Z ohlasu dětí jsme vyhodnotili, že se jim „lyžák“ líbil, lyžaři začátečníci se naučili lyžovat, upevnili se třídní kolektivy 7. tříd a celý týden strávili žáci na horách v krásném a čistém prostředí Jeseníků.

 

Tým našich žáků ve „finančce“ stříbrný v okrese

Již sedmým rokem se naše škola zapojila do soutěže v mladém, ale velmi důležitém oboru – ve finanční gramotnosti. Školního kola se zúčastnili všichni zájemci z druhého stupně, ale do okresního kola postoupili pouze tři nejlepší řešitelé, kteří pak školu reprezentovali v kole okresním. Kapitánem týmu byl Pavel Hovjadský ze 7. A a dalšími dvěma členy pak Alexandr Rucki z 6. A a Adéla Tomanová ze 7. B. Jelikož všichni žáci již absolvují předmět finanční gramotnost, mohli tak využít nabyté znalosti, což také učinili, a tým obsadil skvělé druhé místo, přičemž dosáhl maximálního bodového zisku, pouze měl horší čas než první tým z gymnázia. Našim reprezentantům gratulujeme k nádhernému výkonu a věříme, že v příštím roce na jejich úspěch navážou i jejich spolužáci.

Mgr. Radek Sporysz

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 39

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner