Vítejte na hlavní stránce

Osmáci zazářili na Wolframu

Ve středu 13. června proběhlo na stadionu Frýdecká městské kolo branné soutěže Wolfram, kterou organizovalo Krajské vojenské velitelství Ostrava v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu. Naši školu reprezentovalo družstvo osmáků ve složení Ondřej Frysz (8.A), Samanta Suchá (8.A), Nicolas Osička (8.B) a Adam Stonawski (8.B).

Žáci museli absolvovat několik disciplín, které prověřily jejich fyzickou zdatnost, střeleckou přesnost či zdravotnické znalosti, ale také museli prokázat vědomosti ve znalostním kvízu o paravýsadku Wolfram, po němž byla soutěž pojmenována.

Díky svým schopnostem a také přípravě, kterou absolvovali pod vedením pana učitele Mikesky a Sporysze nakonec vybojovali stříbrnou příčku, a zajistili si tak postup do krajského kola, které proběhne v září ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Našim reprezentantům gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů na Libavé!

Mgr. Radek Sporysz

 

Osmáci zachraňovali životy

Dne 8. 6. 2018 se vybraných pět žáků 8. ročníku zúčastnilo soutěže „První pomoc – Zachraň život“. Soutěž se konala v DDM v Třinci. Ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému byla pečlivě připravena stanoviště, kde šlo o záchranu života. Žáci se museli poprat s náročnými úkoly, jako např. ošetření otevřené zlomeniny, amputace prstu, resuscitací, ošetření sražených dětí na přechodu pro chodce nebo zvládnout nasimulovanou dopravní nehodu s osmi zraněnými. Přesto, že se našim žákům nepodařilo zvítězit, zaslouží si pochvalu za aktivní přístup a přípravu i ve svém volném čase. Odměnou jim také jsou bohaté zkušenosti, které ten den získali.

 

Mgr. Eva Rozsívalová


 

ZŠ Kontešinec mistrem ČR a žáci mistry a vicemistry ČR ve Finanční svobodě

Ve středu 6. června se konal již pátý ročník Mistrovství České republiky ve hře Finanční svoboda, jehož dějiště se tentokrát přesunulo z Prahy do Ostravy. ZŠ Kontešinec reprezentovaly na MČR stejně jako v minulých dvou letech dva dvoučlenné týmy. První tým byl tvořen loňským mistrem ČR Jindřichem Teperem a jeho spolužákem Reném Lukou (oba 9.B) a druhý tým nováčky Ondřejem Fryszem (8.A) a Adamem Stonawskim (8.B), kteří s touto hrou doposud neměli žádné zkušenosti. Všichni tito žáci absolvovali pod vedením pana učitele Sporysze ve svém volnu náročnou přípravu, která byla zaměřena právě na dosažení co nejlepšího výsledku v klání, které se soustředí na správné nakládání s penězi v průběhu celého života. Žáci měli nelehkou úlohu, protože mistrovství republiky není rozděleno do žádných kategorií, takže se hoši museli poprat kromě dalších žáků základních škol i s reprezentanty gymnázií, obchodních akademií či středních odborných škol s finančním zaměřením. V této silné konkurenci se Ondrovi s Adamem podařilo vybojovat 2. místo a získat titul vicemistrů ČR a René s Jindrou zvítězili, a stali se tak mistry ČR. V kategorii škol pak díky skvělým a vyrovnaným výkonům našich žáků ZŠ Kontešinec po zásluze zvítězila, a podařilo se tak obhájit loňský titul mistra ČR v této kategorii. Naši reprezentanti si za dosažená umístění odnesli věcné ceny včetně pohárů. Všem čtyřem klukům děkujeme za předvedené výkony a obrovsky jim gratulujeme k dosažení tak skvělého umístění!

Mgr. Radek Sporysz

 

 


 
PDF Tisk Email

Seznam přijatých dětí do předškolního vzdělávání

 

Seznam přijatých dětí do předškolního vzdělávání pro školní rok 2018/2019 naleznete ZDE.

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 

Exkurze do Krakova

Každý rok v květnu organizujeme pro naše žáky školní výlety a exkurze. Letos žáci devátého ročníku vyjeli za hranice do druhého největšího města Polska, Krakova. Nádherné historické centrum s bohatou historií nás uchvátilo všechny. Postupně jsme navštívili královský hrad Wawel, katedrálu sv. Stanislava, nádvoří původního historického sídla Jagellonské univerzity a královskou cestou jsme se dostali až na Hlavní náměstí, kde jsme se občerstvili zmrzlinou a nakoupili suvenýry.

Toto okouzlující město jsme opouštěli neradi, ale zároveň jsme se těšili na další místo našeho výletu, a to na Inwałd. Vtomto zábavním centru si každý našel své. Milovníci cestování a kultury se mohli procházet v Parku miniatur, kde byly k vidění zmenšeniny světových památek. Bylo pro nás velkým překvapením, když jsme sledovali miniaturní vlak, jak vjíždí do nádraží v Českém Těšíně. Ti, kteří dávají přednost adrenalinovým zábavám, si taky přišli na své. Tlak jim určitě zvedla pirátská loď, divoká řeka či strašidelný dům.

Výlet jsme si užili, počasí se nám vyvedlo, co víc si můžeme přát!

 

Více fotek si můžete prohlédnout na stránkách školního časopisu Kaktus.

 

Mgr. Dana Bednářová


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 53

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner