Vítejte na hlavní stránce

NAŠI ŠESŤÁCI NA ADAPŤÁKU

Ačkoli se zbytek školy již od středy 4. září začal učit podle rozvrhu, vyrazili šesťáci pana učitele Sporysze a paní učitelky Calabro Rywikové se svými třídními a paní učitelkou Bujokovou na třídenní adaptační pobyt. Ten se konal na chatě Skalka v Beskydech. Po namáhavém takřka dvouhodinovém výstupu s plnými bágly k chatě, čekal na žáky i jejich doprovod první ze série skvělých obědů a večeří. Po rychlém zabydlení a krátkém oddechu byli žáci ihned vtaženi na celé odpoledne do víru seznamovacích her a tvůrčích aktivit. Stavěli ekologická obydlí, hráli na honěnou nebo vytvářeli nové kolekce oblečení. Večer se pak opékaly párky.

Druhý den byl rozdělen do dvou částí: dopoledne se žáci prošli na nedalekou Kamennou chatu a rozhlednu na Polomu, odkud se mohli kochat úžasným výhledem na panorama Malé Fatry a Chočských vrchů, na druhou stranu pak dohlédli na Lysou horu nebo až do Českého Těšína. Odpoledne pro ně byly opět připraveny další zábavné hry. Žáci odkrývali kartičky „živého“ pexesa, luštili šifry, které je přivedly k ukrytému pokladu, nebo se poslepu hmatem snažili poznat spolužáka. Vrcholem pak byly mezitřídní soutěže a rovněž hry důvěry, do nichž se s chutí zapojili i třídní učitelé, aby soudržnost tříd byla vytvořena dokonale. Po setmění se pak žáci vydali na stezku odvahy, která je tak vyčerpala, že další den ráno nebyli k probuzení.

V pátek po snídani už čekal na žáky snadnější sestup na nádraží do Mostů u Jablunkova a návrat zpět domů.

Věřím, že si žáci tyto tři dny jaksepatří užili, poznali jeden druhého a také zjistili, že učitelé nejsou jen „nudní trýznitelé“, kteří je nutí se učit a všechno jim zakazují, ale mohou to být také zábavní lidé se smyslem pro humor.

Závěrem bych rád poděkoval paní učitelce Calabro Rywikové a Bujokové za perfektní spolupráci a pomoc během pobytu, paní učitelce Nekulové a panu učiteli Mikeskovi za poskytnutí plejády herních námětů, a hlavně bych chtěl poděkovat jménem nás tří doprovázejících pedagogů žákům za jejich výborné chování, disciplinovanost a spoustu vtipných situací, které sobě i nám učitelům připravili.

Fotodokumentace ke stažení zde: http://uloz.to/xfEJVot7/fotky-skalka-zip  (heslo: skalka).

Mgr. Radek Sporysz

 

NAŠI ÚSPĚŠNÍ ŽÁCI

Ve dnech 22. až 23. června proběhl v Prostějově Letní pohár ČR 2013 v plavání. Naše žákyně Bibiana Kotziánová se opět nominovala a závodila ve čtyřech disciplínách. Získala 8. místo ve volném způsobu na 50 metrů, v polohovém závodě skončila sedmá a v motýlku pátá. V disciplíně prsa vylepšila svůj nový osobní rekord na 1:30,10 a skončila na vynikajícím 2. místě.

Petr Folvarčný, nadějný sjezdař klubu Elitebikes Racing Gang, závodí již několik let v disciplíně downhill, tj. sjezd na horském kole. Na Mistrovství ČR v downhillu, které proběhlo 14. července ve Špindlerově Mlýně, dosáhl největšího úspěchu ve své kariéře, když si ve své kategorii žáků dojel v čase 00:04:39,023 pro 2. místo. Mistrovství bylo současně 3. kolem seriálu Českého poháru, ve kterém Petr obsadil celkově 3. místo. Dalšího výrazného úspěchu dosáhl 21. července na mezinárodním Mistrovství Slovenska v Jasné, kde skončil na třetí příčce.

Oběma našim žákům přejeme mnoho dalších úspěchů.

Můžete si o nich přečíst i v posledním čísle Těšínských listů na 28. straně.

 

 

Kateřina Teperová začala hrát stiga hokej v rámci kroužků naší školní družiny. V současné době závodí již druhým rokem za THC Třinec. První červnový víkend se spolu se svým družstvem složeným ze sedmi lidí ve věku 11 až 50 let zúčastnila Mistrovství republiky ve Stiga hokeji 2013. Mezi 19 družstvy skončil její tým na vynikajícím 2. místě a v kategorii žen Katka získala 5. místo.

 

 
PDF Tisk Email

PROVOZNÍ DOBA AREÁLU HŘIŠTĚ

 

květen, červen, září:

po – pá: 16, 00 – 19, 00

so – ne: 14, 00 – 19, 00

 

červenec, srpen:

po – ne: 15, 00 – 19, 00

 

Hřiště mohou využívat děti, mládež i dospělí ZDARMA.

 
PDF Tisk Email

 

Projekt Za poznáním technických oborů a řemesel

 

Naše škola je jedním z partnerů v rámci projektu s názvem „Za poznáním technických oborů a řemesel“ (reg. č. CZ.1.07/1.1.24/02.0061), jehož příjemcem je Okresní hospodářská komora Karviná a druhým partnerem je Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek. Projekt je realizován v období od 1. 6. 2013 do 31. 12. 2014.

Hlavním cílem projektu je popularizace technického a řemeslného vzdělávání u žáků a pedagogů základních a středních škol ve vazbě na regionální trh práce, čehož dosáhneme nenásilnou osvětou a poznáváním v rámci dílčích aktivit.

Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

 

Bližší informace o projektu ke stažení ZDE.

Prezentaci projektu naleznete ZDE.

 
PDF Tisk Email

Sára opět bezkonkurenční!

Dne 16. dubna proběhlo v ostravském SVČ Korunka krajské kolo soutěže dětských recitátorů. Naše žákyně Sára Erlebachová ze 7. B s přehledem vyhrála svou kategorii a dle slov odborné poroty předčila i všechny účastníky kategorie starších žáků. Získala tak přímý postup do celostátního kola. Sáře moc gratulujeme a přejeme i nadále spoustu úspěchů.

Mgr. Petra Wojtylová

Na schůzce žákovské rady jsme měli příležitost udělat rozhovor se Sárou Erlebachovou, výherkyní krajského kola v recitaci.

Těšíš se do celostátního kola?

Ano  těším, tam si to užívám.

Vyhrála jsi někdy celostátní kolo?

V celostátním kole už se nevyhrává, je to přehlídka nejlepších recitátoru v ČR a zakončení soutěže.

Byla v krajském kole velká konkurence?

Ano byla, mé kategorie se zúčastnilo 15 lidí.

Jaká kategorie?

Třetí kategorie, 6. a 7. třídy.

Jak ses cítila před soutěží?

Byla jsem hodně nervózní, ale zvládla jsem to.

Jak ses cítila, když jsi vyhrála?

Byla jsem moc šťastná.

Čekala jsi vítězství?

Nejde mi tak o vítězství, jako spíš užít si to, ale jsem vždy šťastná a v rozpacích.

Jaká byla hlavní cena?

Poukázka 900 Kč do knihkupectví.

Už víš, co si za ni koupíš?

Ano, ale nevím, jestli ta kniha vyjde.

Co jsi recitovala? A kolikrát?

Ivan Vyskočil – Malý Alenáš. Dvakrát tu stejnou.

Proč jsi recitovala dvakrát?

Poprvé jako recitační kolo a poté na konci pro porotce a IV. kategorii.

Jak dlouho už recituješ?

Od třetí třídy, myslím.

Proč jsi začala recitovat?

Dostala jsem se k tomu jako slepý k houslím, díky paní učitelce Legierské, která mě vybrala pro školní kolo recitace.

K čemu ti recitování bude do budoucnosti?

Vzhledem k tomu, že chci jít na konzervatoř, je to pro mě dobrá zkušenost.

Jak se na recitaci připravuješ? Kdo Ti pomáhá?

Rozmlouvám se, dělám si do textu poznámky a taky navštěvuju dramatický obor, kde nás učí Mgr. Tereza Strmická. Ale nejvíce mi pomáhá Mgr. Marcela Kovaříková, ke které chodím na přednes.

Jak to myslíš, na přednes?

Jednou týdně chodím na ZUŠ na hodinu přednesu (recitace) a tam rozebíráme texty, intonaci, nádechy, pauzy.

Co bys doporučila mladším recitátorům?

Ať se nestydí a jdou do toho naplno, i když nevyhrají. Moje rada nad zlato je, ať se rozmluví před tím, než podají svůj výkon.

Bára Koňaříková a Šůrová, 8. A

 
« ZačátekPředchozí515253DalšíKonec »

Strana 51 z 53

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner