Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Děti z mateřské školy na lyžích!


Jako každý rok odjíždíme s dětmi z mateřské školy Masarykovy sady na lyžařskou školičku do ski areálu Kempaland v Bukovci. Letos se kurz konal ve dnech 2. – 6. února. Jsou zde vyškolení instruktoři, kteří vedou hravou formou už malé děti k  základům lyžování a samostatnosti na svahu.

Děti jsou bezpečně a sportovně vybaveny a hurá na kopec!

Na začátku jsou děti zařazeny do skupin dle dovedností. Po začáteční chůzi na lyžích, klouzání, plužení, vyjíždění na kopec po laně se pokračuje sjezdem kopce obloučky, jízdou na pohybujícím se pásu. Velmi pokročilí lyžaři si už trénují jízdu na velkém vleku s následným sjezdem slalomem dolů.

Celý tento týden byl završen pozváním rodičů na závěrečné závody. Na nich každý lyžař předvedl individuálně své lyžařské umění jízdou z kopečka mezi překážkami. Pravda, že některým se jízda moc nepodařila nebo instruktor musel kapku pomáhat s neposlušnými lyžemi. Příští rok se ale těmto lyžařům určitě zlepší jak fyzická kondice, tak i lyžařské dovednosti.

Na závěr byly děti odměněny diplomy a drobnými dárky.

Týden na horách na čerstvém vzduchu dětem velmi prospěl a rádi zase pojedeme lyžovat!

 

 
PDF Tisk Email

Recitační soutěž 2.stupně


V úterý 17. 2. 2015 na naší škole proběhlo školní kolo recitační soutěže 2. stupně. Zúčastnilo se celkem 16 žáků. Každá třída vyslala do boje jednoho, dva, někdy i tři zástupce. Byl to velmi vyrovnaný souboj, takže bylo obtížné vybrat ty nejlepší.

V první kategorii  (6.-7. ročník) se na 3. místě umístila Vanessa Melecová, na 2. místě pak Michaela Klimszová a 1. příčku obsadila Sára Nagajdová.

V kategorii starších žáků (8.-9.ročník) jako již tradičně zazářila Sára Erlebachová, 2.místo získala Karolína Šacherová a na 3.místě se umístila Natálie Veselá.

Všem zúčastněným děkujeme a výherkyním přejeme co nejlepší umístění v městském kole.

J.Kropová, D.Bednářová, D. Světlíková

 

 
PDF Tisk Email

Zápis dětí do 1. třídy


Zápis pro předškoláky se konal dne 16.1.2015. Již od zahájení zápisu se do budovy školní družiny hrnuly davy rodičů s ratolestmi. Tam na děti čekalo několik stanovišť s pohádkovými postavičkami a ty jim spolu s učitelkami dávaly otázky a trochu pomáhaly s plněním různých úkolů – skládáním tvarů, počítáním, poznáváním barev, kreslením i pohybovými aktivitami. I když některé děti měly trošku strach, styděly se nebo zrovna měly „rýbu“, většinou úkoly s Popelkou, Pipi, Karkulkou, Machem a Šebestovou i se Šmouly zvládly a odcházely s úsměvem i malým dárečkem. Některé děti jsme z důvodu nemoci museli pozvat na náhradní termín, aby se mohly „předvést“ v plném zdraví a pohodě. Zatím máme zapsáno do prvních tříd více než 50 dětí.

Za spolupráci a hladký průběh všem učitelkám a dětem z Žákovské rady

děkuje K. Bujoková

 


 
PDF Tisk Email

Valentýnská „červená“diskotéka ve školní družině.


Svátek zamilovaných jsme ve školní družině oslavili tradiční Valentýnskou diskotékou.
Přípravy na Valentýna trvaly celý týden. Děti nacvičovaly taneční vystoupení a vyráběly valentýnské dárečky pro své nejbližší.

Chodby naší družiny jsme s dětmi vyzdobily velkými veselými srdíčky a srdíčkovými řetězy.
Společně jsme si připomněli, co je to mít někoho rád a jak důležité je kamarádství, přátelství i láska.
Vstupenkou bylo oblečení v červené barvě, nebo červený doplněk.
Diskotéku jsme si zpestřili několika veselými soutěžemi, tanečním vystoupením děvčat z kroužku „dance“ a dalšími společnými tanečkami.
Byla tu krásná atmosféra a všichni jsme se skvěle bavili.
Děti si domů odnášely ceny z tomboly, spokojenost a úsměv na tváři.

Vedoucí vychovatelka Lenka Martinková

 

 

 

 
PDF Tisk Email

Recitační soutěž


V úterý 10. února se sešli žáci 2. – 5. ročníků naší školy v příjemném prostředí kavárny Noiva, kde probíhalo školní kolo recitační soutěže. Všechny děti přednesly básně i prózu našich nebo zahraničních autorů svým rodičům, příbuzným i kamarádům velmi hezky, procítěně a s odvahou. Za to sklidili obrovský potlesk. V první kategorii zvítězila Rozárie Suchánková ze 3.B, druhé místo získala Tereza Morcinková ze třídy 2.B a třetí byly Nikola Valentová ze 2.A s Ha Vy Trinhovou ze 3.B. V druhé kategorii byly výkony velmi vyrovnané a práce poroty o to těžší. Nakonec zvítězil Filip Szemla ze 4.B, druhé místo získala Do Thi Thanh Quynh z 5.B a o třetí místo se spolu dělí Marie Zapletalová z 5.B s Kristýnou Sluštíkovou ze 4.A. Všem výhercům blahopřejeme a publiku děkujeme za výbornou atmosféru.

Darja Pawliczková

 
« ZačátekPředchozí51525354555657585960DalšíKonec »

Strana 54 z 65

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner