Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Olympiáda v angličtině


Školní kolo olympiády proběhlo 26.1.2015. Jedenáct soutěžících si prošlo tři části -  Use of English, kde prokázali praktické znalosti jazyka, Reading&Listening, kde na ně čekalo čtení s porozuměním a poslech s následnými otázkami a Speaking, který testoval komunikační dovednosti na vylosované téma. V první kategorii jsme měli žáky z 5. – 7.tříd a výsledky byly velmi těsné – na prvním místě se umístil Šimon Špirka z 5.třídy, na 2.místě Tobiáš Konečný ze sedmé a na třetím Alexantra Chrástecká z šesté třídy. V druhé kategorii (8.-9.třídy) se někteří přihlášení nedostavili, ale přesto bylo rozhodování těžké - naštěstí nám pomohly bodovací tabulkyJ Na rozdíl od první kategorie bylo témat ke komunikaci více a některá témata dala účastníkům pořádně zabrat. Na třetí příčce skončila Karla Priesnitzová (7.tř.), na druhé Sára Erlebachová a vyhrál Jan Gančarčík (oba z 9.třídy). Výherci nás budou reprezentovat jednak v okresním kole olympiády (únor 2015) a také v soutěži Jazyky hrou.

Účastníky chválíme za odvahu i přípravu a vítězům gratulujeme!

 

Trio komise: Gajdová–Pawliczková-Bujoková

 
PDF Tisk Email

Do třetice všeho dobrého aneb Driton opět v okrese němčinářské olympiády


Potřetí a naposled se i letos probojoval Driton Merdžani (9.B) do okresního kola Olympiády v německém jazyce, které se konalo ve středu 14. ledna již tradičně ve středisku Juventus v Karviné. Všichni jsme byli plni očekávání, jak dokáže navázat na své předchozí úspěchy, a to 3., resp. 2. místo z předchozích dvou let. Driton opět nezklamal a v drtivé konkurenci žáků ostatních základních škol a gymnázií karvinského okresu „vyšprechtil“ opět skvělé třetí místo, čímž se bezesporu stal legendou německého jazyka na naší škole. K tomuto úspěchu mu samozřejmě blahopřejeme a věříme, že na pomyslném němčinářském nebi naší školy se opět objeví další hvězda podobného formátu, jako je Driton.

Mgr. Radek Sporysz

 
PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 20 Leden 2015 06:28

Seznam přijatých dětí do 1. tříd pro školní rok 2015/2016

Seznam dětí přijatých do 1. tříd pro školní rok 2015/2016 naleznete ZDE.

 
PDF Tisk Email

FLORBALOVÝ ÚSPĚCH NA ZŠ KONTEŠINEC

 

V prvním týdnu po vánočních prázdninách čekalo žáky městské kolo ve florbalu. První vstoupila do boje kategorie starších žáků  (8.-9.tř.). Ve velké konkurenci obsadili starší žáci 5.místo.

Úspěšnější pak byly dívky (6.-9.tř.), které v městském kole získaly místo druhé.

Nejúspěšnější se pak stali chlapci mladší kategorie (6.-7.tř.), kteří nenašli v městském kole přemožitele a zaslouženě se umístili na 1. místě.

Vzhledem k umístění postoupily dívky a mladší chlapci do okresního kola v Havířově.  Ani zde se naši žáci mezi konkurencí neztratili. Dívky obsadily krásné 3. místo, chlapci skončili na místě pátém. „Malým“ vítězstvím se na okresním kole stalo vyhlašování individuálních kategorií, kde cenu za nejlepší gólmanku převzala Julie Zetková.

 

 
PDF Tisk Email

Čertovský den dne 5.12.

Čertovský den následoval tradici z předchozích let, znovu jsme hodnotili počet čertů (i andělů) v jednotlivých třídách. Na prvním stupni se výhercem stala třída 1.B, která měla kromě velkého počtu kostýmovaných postaviček také krásně vyzdobenou třídu a žáčci zazpívali písně i zarecitovali básně.  Zlobiví žáčci si vyzkoušeli, jaké je to být odnesen v pytli a snad se polepší a příště už je čerti nevyčmuchají. Nakonec se i ti zlobiví vykoupili básničkou nebo písničkou a všichni dostali sladký perníček. Některé třídy podpořili i třídní učitelé, za jejichž kostým byly bonusové body! Na druhém stupni byla nejvíce čertovská třída 6.A,  a to včetně výzdoby i počtu čertů. Čerti i andělé z žákovské rady pak ještě organizovali soutěže pro děti z prvního stupně – například kreslení čerta se zavázanýma očima. Nejlepší kresbičky a výsledkovou listinu čertovské soutěže uvedeme v příštím čísle Kaktusu po Novém roce.

Moc děkujeme členům žákovské rady, kteří se vrhli do soutěží, strašení i hodnocení s ďábelskou vervou!

Karin Bujoková

 

 
« ZačátekPředchozí51525354555657585960DalšíKonec »

Strana 55 z 65

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner