Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Adaptační tréninkový pobyt šestých tříd

Přes nepříliš optimistické vyhlídky na počasí jsme se ve středu 10.9. ráno sešli před školou a z nádraží pak City Elephantem vyrazili směr Návsí. Vyhráli to Ti, kteří si sbalili do batohu, protože kufry (viď, Kájo) se dost špatně nesou do schodůJ. Na autobusové zastávce jsme utvořili parádní kolonu a tak nás i spolucestující z autobusu majitel hotelu zachránil tím, že odvezl ta největší zavazadla autem. V hotelu nás uvítaly hezké pokoje pro 4 až 6 lidí. Prošli jsme se po okolí, řekli si o tom, co nás čeká a nastalo rozdělení a vybalování, někteří dostali spaní „v šuplíku“ – na báječné zasouvací přistýlce. Z restaurace už voněla polévka a tak se všichni vrhli na oběd a už se těšili na odpolední klid, ve kterém samozřejmě bylo všechno, jen ne klid. Vyrazili jsme se podívat na zemědělský dvorek, kde nás přivítal sympatický průvodce a farmář v jednom, ukázal nám mazlíka kozlíka Pepu, černá a bílá jehňátka, kravky zblízka, hejno hus, vypasené prasátko, ale největší úspěch mělo muchlání s králíčky, alergie nealergie.

Pak už nás čekaly týmové soutěže, ale napřed jsme si vyzkoušeli, jaká je z padáku báječná trampolína a jak musíme „tahat za jeden provaz (padák)“, abychom udrželi kamaráda ve vzduchu. Pak nastal souboj o největšího tvrďáka, který vydrží co nejdéle bez hnutí. Nakonec vyhrál překvapivě Lukáš Starzyk, ale musíme pochválit i ostatní vytrvalce, kteří pak byli nošeni jako králové a královny na nosítkách. Následovaly hry se šátky na očích na důvěru i šikovnost, rozmotávání z klubka rukou a běh se zamotanou hlavou. Po chutné večeři se vyprávěly strašidelné historky. Budíček!!! Rozcvička!!! Všichni se probrali a po snídani jsme si vyšlápli do pralesa Mionší, medvěda ani déšť jsme naštěstí nepotkali, zato přibylo pár puchýřů a křečí v nohách, ale všichni došli. Odpoledne bylo odpočinkové, vojáci české armády nám vyprávěli o Afgánistánu a večer čekala stezka strachu s příšerkami a hejkalem. Tentokrát jsme večerku řešit nemuseli, všichni padli unaveni do postelí. Budíček a rozcvička byly tentokrát o něco později. Dopoledne jsme se šli podívat do muzea, jak se kdysi na horách žilo, prohlédli si hasičskou zbrojnici a auto a nakonec vyzkoušeli stříkání hadicí. Po úklidu pokojů jsme ještě dostali oběd a pak už nás autobus a vlak vezl domů, abychom o víkendu mohli všechno dospat. Děkujeme p. Bednářové, p. Herecovi, instruktorům Radkovi a Daliborovi, průvodci Radovanovi, hasiči, báječné paní kuchařce i všem dětem za tři dny plné zážitků. J

Za všechny Karin Bujoková

 
PDF Tisk Email

Zahájení  nového školního roku


Protože nám počasí nepřálo a nebe bylo plné šedých mraků, přivítali letos učitelé žáky naší školy ve svých třídách.  Nejvíce se jako každý rok těšili do školy naši noví žáci – prvňáčci.

V krásně vyzdobených  prvních  třídách  přivítal  žáky  i  jejich rodiče ředitel školy. Zástupci patronátních  osmých  tříd  připnuli  každému  prvňáčkovi  barevný  odznak„ Už jsem prvňáček“ pro vzpomínku na jejich první školní den.  Paní  učitelky  připravily  pro své  žáky  nové  učebnice,  učební pomůcky a novou pohádkovou knížku.

Všem žákům  přejeme  mnoho studijních   úspěchů,  učitelům pevné nervy a vzdělání chtivé žáky, rodičům pochopení a trpělivost se svými dětmi.

 

Vedení  školy

 

 
PDF Tisk Email

 

Ve školním roce 2013/2014 se naše škola zapojila do celostátní výtvarné soutěže, kterou pořádala Asociace školních sportovních klubů. Cílem bylo vytvoření kalendáře pro rok 2015/2016, jehož obsahem jsou výtvarné práce nejlepších žáků. Naše škola byla v této soutěži úspěšná, o čemž svědčí zařazení práce Patrika Ślusarczyka, žáka 7.B, do tohoto kalendáře.

 
PDF Tisk Email

Oborové dny na naší škole


Stalo se již tradicí, že na konci června probíhají na naší škole Oborové dny, které jsme nazvali „Malé maturity“. Letos proběhly 19.6. – 20.6. a zúčastnilo se celkem 40 žáků z 9. ročníků. Cílem oborových prací je výběr témat dle vlastního zájmu, vlastní způsob zpracování, ústní prezentace a možnost využití různých zdrojů informací.

Žáci se připravili na prezentaci své práce velmi zodpovědně. Přišli ve svátečním oblečení, slavnostně naladěni a většinou velmi dobře připraveni. To ostatně dokazují udělené známky. Až na několik výjimek obdrželi za svůj výkon výbornou.

Malé maturity jsou každoročně důstojným zakončením devítileté školní docházky a ukázkou toho, jakou cestu urazily děti na škole od první až po devátou třídu.

Mgr. Miluše Kupková

 

 
PDF Tisk Email

Matematika na ZŠ Kontešinec opět boduje!


Ačkoli je matematika v celkovém měřítku jedním z nejméně oblíbených předmětů, daří se již několik let učitelům matematiky na ZŠ Kontešinec probouzet u žáků zájem o tento předmět, což se odráží na množství soutěží, jichž se žáci účastní, a také v jejich výsledkových listinách. Ani v letošním školním roce tomu nebylo jinak.

Již od září se 28 našich žáků po celý školní rok účastnilo soutěže Gymnazion, kterou pořádá čekotěšínské gymnázium pro 2. stupeň základních škol a nižší gymnázium. Jak po prvním, tak i po druhém soutěžním kole se naši žáci nacházeli na předních místech a do závěrečného finále se probojovalo celkem 12 našich žáků. Ani ve finálovém kole si žáci neutrhli ostudu a v mladší kategorii (6. + 7. třída ZŠ, prima + sekunda gymnázia) Natálie Denková (7. B) a Sabina Niedobová (6. A) obsadily dělené 4. místo (z 57 soutěžících), společně se žákyní ZŠ Pod Zvonek. Nutno dodat, že místa na „bedně“ obsadili žáci gymnázia, takže ze základních škol dosáhly zmíněné žákyně nejlepších výsledků. I ve starší kategorii (8. + 9. třída ZŠ, tercie + kvarta gymnázia) jsme zaznamenali výrazné úspěchy. Na 5. místě skončila Tereza Zientková (8. B) a na děleném 6. místě pak Barbora Pawerová (8. B) (ze 49 soutěžících). Stupně vítězů i v této kategorii patřila gymnazistům.

Rovněž od září, ale tentokráte jen do března, probíhala Matematická olympiáda, v níž jsme po několikaleté přestávce měli opět žhavé želízko v ohni. Byl jím žák 6. B Tobiáš Konečný, který si poradil s nástrahami školního kola a byl pozván do kola okresního, kde se umístil v první polovině startovního pole.

Další tradiční soutěží, jíž se naše škola pravidelně účastní, byla Finanční gramotnost. Ze školního kola vzešli tři vítězové, kteří pak vytvořili tým, který školu reprezentoval v okresním kole. Naši žáci Magda Pavelková (9. A), Nina Malyjurková (9. A) a Denis Bekus (9. B) obsadili skvělé 3. místo se ztrátou pouhého jediného bodu na vítěze.

Kromě již zmíněných soutěží nechybí na naší škole ani soutěže Matematický klokan a Pythagoriáda.

Všem žákům, kteří se aktivně zapojili do nejrůznějších matematických soutěží v letošním školním roce, děkujeme za jejich aktivní přístup a vzornou reprezentaci školy, blahopřejeme k jejich krásným umístěním a věříme, že i v dalších letech budeme dosahovat podobných úspěchů.

Mgr. Radek Sporysz

 
« ZačátekPředchozí51525354555657585960DalšíKonec »

Strana 58 z 65

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner