Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Výsledky pěvecké soutěže "Zpěváček 2014"

Kategorie II. (8-9 let)

 

Filip Szemla 3. B 4. místo
Marie Zapletalová 4. B 4. místo

 

 

 

Kategorie III. (10-12 let)

 

Natálie Sikorová 6. A 5. místo
David Zwyrtek 6. A 2. místo
Jan Ručka 6. A 5. místo
Josef Pawera 6. B neumístil se

 

Do regionální přehlídky postupovali pouze soutěžící, kteří se umístili na prvním místě.

 

 

Co o soutěži napsaly děti?

V pondělí 3. března jsem se účastnila pěvecké soutěže „Zpěváček“ ve zpěvu lidových písní. Soutěž se konala v kavárně Avion. Soutěžilo se v několika kategoriích, jednotlivci, dua i tria.

Konkurence byla velká a výkony děvčat a chlapců byly dost dobré. Někteří byli dokonce oblečeni v lidových krojích. Všechny děti zpívaly za podpory svých učitelů.

Ve své kategorii jsem dostala čestné uznání a skončila jsem na 4. místě, přestože zpívat „po našimu“ moc neumím. K našemu kraji to ale prostě patří.

Marie Zapletalová, 4. B

 


Ráno jsme šli já, Pepa a Honza a další tři holky na pěveckou soutěž – Zpěváček. Když jsme přišli do Noivy, podepsali jsme se na prezenční listinu, abychom mohli zpívat. Já jsem zpíval písně Chodziło dziewczątko a Gnało dziywcze krowy. Zpívali jsme v různých kategoriích. Když skončila nějaká kategorie, byla menší pauza. Jakmile se dozpívalo, došlo na vyhlašování výsledků. Já jsem se umístil na druhém místě. K diplomu jsem dostal upomínkové dary. Po skončení jsme se rozešli všichni domů.

David Zwyrtek, 6. A

 

DĚTI Z MATEŘSKÉ ŠKOLY NA LYŽÍCH

I přes rozmary letošní zimy jsme byli s dětmi z mateřské školy Masarykovy sady nachystáni na lyžování. A měli jsme štěstí.  V plánovaném termínu od 3. do 7. února 2014 jsme opravdu vyjížděli na celé dopoledne za sněhem, čistým vzduchem  a krásným počasím do Těšínských Beskyd.

Na lyžařskou školičku do Kempalandu v Bukovci jezdíme s dětmi již pravidelně a máme důvody, proč se do lyžařského areálu rádi vracíme.

Ve Ski školičce se učí děti základům lyžování – klouzání, srovnání lyží, plužení, sjezdu, obloučkům na svahu, slalomu. Taky výjezdu na tažném laně a pohybujícím se páse.

Zdatnější malí lyžaři si užívali sjezd na velkém svahu slalomem s instruktorem a samoobslužnou jízdu na vleku.

Poslední den výuky se konají lyžařské závody. Obvykle přijedou i rodiče, aby viděli, jaké pokroky děti na lyžích udělaly. Ale hlavně, na každých závodech je potřeba závodníkům držet palce a fandit J.

Děti mnohé rodiče překvapily tím, že pouhý týden aktivní výuky stačí na dobré základy lyžování.  Děti byly spokojené dostatkem pohybu, pobytem na čerstvém vzduchu, novými velkými kamarády a vůbec  - letošním „vzácným“ sněhem.

Zpracovala Anna Jarmoliková

 
PDF Tisk Email

Recitační soutěž žáků 1. stupně

V úterý 4. února se v kavárně Noiva uskutečnila recitační soutěž žáků 2. až 5. ročníků. Děti si s pomocí svých učitelů vybraly básně i úryvky z prózy známých českých autorů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V 1. kategorii (2. - 3. ročníky ) se na 1. místě umístila Kristýnka Gabrišová ze 3.B, ve druhé kategorii (4.- 5. ročníky ) zvítězila Sára Nagajdová z 5.B. Výborné výkony však předvedli všichni zúčastnění žáci a my jim tímto děkujeme, že připravili svým rodičům i všem ostatním divákům krásný kulturní zážitek.

Darja Pawliczková

 
PDF Tisk Email

Úspěch žákyň ZŠ Kontešinec na okresním kole Olympiády v českém jazyce

Dne 6.2.2014 se v karvinském středisku Juventus konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši  školu letos reprezentovaly dvě žákyně z 9.A třídy - Pavlína Bajtková a Veronika Urbaniecová.

Soutěž měla dvě části – gramatickou a slohovou, v níž soutěžící zpracovávali téma „Jak jsem si osladil/a život“. V gramatické části plnili žáci úkoly, v nichž dokazovali nejen teoretické a praktické znalosti  učiva českého jazyka, ale také prokázali svou velmi dobrou slovní zásobu, logické myšlení a správnost užívání  češtiny v praxi.

V okresním kole se utkalo 83 žáků základních škol a víceletých gymnázií. Našim děvčatům se povedlo letos velmi dobré umístění. Pavlína Bajtková získala krásné 8.místo a tím se umístila na prvním místě ze všech českotěšínských škol, Veronika Urbaniecová byla na místě sedmnáctém.

Blahopřejeme a věříme, že tento úspěch není poslední.

Mgr. Jana Potyszová

 
PDF Tisk Email

ZÁPIS DO MATEŘSKÝCH ŠKOL

 

Zápis dětí do všech mateřských škol v Českém Těšíně proběhne ve dnech 17. a 18. března 2014 od 8:00 do 16:00 hodin.

 

Přihláška do Mateřských škol Kontešinec.

Evidenční list MŠ.

 
« ZačátekPředchozí51525354555657585960DalšíKonec »

Strana 60 z 64

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner