Vítejte na hlavní stránce

Besídka ke Dni matek

 

Ve čtvrtek 17. května jsme ve školní družině oslavili „Svátek maminek.“

Po přivítání děti zpívaly, tancovaly, hrály krátké vtipné scénky

a recitovaly maminkám k svátku.

Někteří z nich s velkou chutí předvedli co umí: Matěj Pawlita zahrál na kytaru, Karolína Burdová zatančila s hůlkou a Juli Nesvadbová předvedla taneční kreace s obručí.

Na závěr vystoupení děti předaly svým maminkám přáníčka s dárečky, které vyrobily ve školní družině. Příjemnou atmosféru dokreslila vyzdobená třída a pohoštění, které připravily naše milované maminky. Děkujeme

 

Vedoucí vychovatelka Lenka Martinková

 

Krajské kolo vědomostní soutěže EUROREBUS

 

V sobotu 5. 5. 2018 se vybraní žáci 8. ročníků zúčastnili krajského kola vědomostní soutěže EUROREBUS, které se uskutečnilo v budově VŠB Ostrava. Postupu do krajského kola předcházelo celoroční plnění vědomostních úkolů pomocí internetu. Každý žák si vyhledával informace sám za sebe, ale v Ostravě již žáci pracovali v trojčlenných skupinách a prověřovali si znalosti ze všech předmětů (zeměpis, přírodopis, fyzika, chemie, občanská výchova, dějepis). V silné konkurenci, hlavně tříd z gymnázií, se naši žáci neztratili a 8.A ve složení K. Štefková, O. Frysz a P. Hovjadský se umístila na 32. místě, 8.B ve složení A. Stonawski, P. Sogel a D. Pecha dosáhli 45. místa.

Mgr. Lucie Seberová


 

Branný den

 

V pondělí 30. 4. 2018 připravili učitelé pro žáky II. stupně branný den. Ráno se společně přesunuli do okolí těšínské přehrady, kde celé dopoledne plnili úkoly na 10 stanovištích.

Všichni měli možnost si vyzkoušet plutí na raftu, střelbu ze vzduchovky, rozdělání ohně poslepu, odhad vzdálenosti a měření vzdálenosti na mapách, válení pneumatiky, silový test, záchranu člověka v „bezvědomí“ a „krvácejícího“ žáka, kvíz ze zdravovědy, hledání zasypaných lavinových vyhledávačů, transport zraněného. Žáci aktivně plnili všechny úkoly, pracovali ve skupinách, navzájem si pomáhali a povzbuzovali se. Doufáme, že si tento den žáci užili, něco nového se dozvěděli, co jim může pomoci při řešení některých krizových situací.

Děkujeme všem pomáhajícím deváťákům i vyučujícím za ochotu pomoci.

 

Mgr. Lucie Seberová


 
Pozvánka Tisk Email

Moje milá maminko,chci s tebou strávit hezké odpoledne 17.5. od 16.00 hodin v družině. Přijď se na mě a mé kamarády podívat,co jsme si pro Tebe připravili a zárověň si odpočinout od každodenních starostí.

Moc se těším já, mí kamarádi z 1. a 2. oddělení a naše vychovatelky Lenka a Dáša.

 
PDF Tisk Email

OZNÁMENÍ

 

Dne 7. května 2018 vyhlašuje ředitelka školy podle §24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. ředitelské volno.

Školní družina nebude v provozu. Oběd žáků bude centrálně odhlášen.

Toto vyhlášení se nevztahuje na mateřské školy.

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 7 z 53

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner