Vítejte na hlavní stránce

Den otevřených dveří ve školním čtenářském klubu

Zveme všechny příznivce čtení, aby ve čtvrtek 1. června přišli mezi nás, členy školního čtenářského klubu, který se od února pravidelně schází v prostorách ZŠ Kontešinec.

V době 14.00 – 15.30 budou dveře do školní knihovny otevřené všem, kteří rádi čtou nebo se jen chtějí podívat, jak takový čtenářský klub pracuje.

Těšíme se na milé setkání!

Dana Bednářová a Kateřina Šildrová

 

Deváťáci na exkurzi v Osvětimi a Krakově

Ve čtvrtek 18. května se vydalo 30 žáků devátého ročníku společně s paní učitelkou Wantulok a panem učitelem Sporyszem na návštěvu Osvětimi, aby si na vlastní oči prohlédli místo, o němž se učili v letošním školním roce v dějepise a jež je spojeno s masovým vyhlazováním nejen židovského obyvatelstva během druhé světové války. Žáci si nejprve prošli koncentrační tábor Auschwitz I, kde se seznámili se životem vězňů a osudem českých Židů a kde si prohlédli i útroby krematoria. Následně se všichni přemístili místním autobusem do nedalekého vyhlazovacího tábora Auschwitz II – Birkenau, kde se dozvěděli další fakta o podmínkách živoření několika set tisíc místních vězňů.

Aby žáci neměli jen negativní zážitky, byla pro ně na odpoledne připravena návštěva královského města Krakova. Zde mohli deváťáci obdivovat královský hrad Wawel se známou katedrálou a pověstným smokem. Závěrečné kroky pak všechny zavedly na historické krakovské Hlavní náměstí.

Mgr. Radek Sporysz


 
Tisk Email

Pálení čarodějnic

Na družinovou akci pálení čarodějnic jsme se dlouho připravovali. Taneční kroužek a sboreček si připravovali vystoupení, výtvarný kroužek vyrobil krásnou velkou čarodějnici a ostatní družiňáci se učili básničky o čarodějnicích, kreslili a vyráběli čarodějnice. Všichni se těšili na velkou akci s rodiči, ale bohužel nám počasí nepřálo a akce musela být dvakrát zrušena. V pátek 5. května jsme se nicméně rozhodli, že si akci zorganizujeme bez rodičů, pouze s dětmi v tělocvičně. Odpoledne už zase svítilo sluníčko, tak jsme se rozhodli zariskovat a jít na zahradu v MŠ. Průvod a vystoupení se dětem moc povedli, čarodějnice byla obřadně spálena a to byl pro děti ten největší zážitek. O soutěže se postarali starší spolužáci s žákovské rady pod vedením paní učitelky Karin Bujokové. Vše proběhlo v příjemné atmosféře, jen jsme byli ochuzeni o závěrečné opékání párků. Tak snad příště budeme mít víc štěstí.

Ivana Szaboova

 

Fortuna 2017

Dne 23. 4. 2007 se konal již 9. Těšínský Fortuna Běh, kterého se společně s 2056 běžci zúčastnilo i 30 žáků druhého stupně ZŠ Kontešinec. Počasí bylo opravdu aprílové, zatímco nejmladším děvčatům během závodu pršelo a sněžilo, nejstarším chlapcům svítilo sluníčko. Všichni naši žáci závod na 2 km úspěšně dokončili, a tak se podařilo obhájit loňské vítězství a získat pohár pro školu s největší účastí.

Mgr. Jakub Mikeska


 
PDF Tisk Email

Vítání jara

Uctívání tradic a rituálů je známkou vyspělé společnosti, která zná a váží si své minulosti. A proto již několik let po sobě, pořádáme pro naše prvňáčky a druháčky projektový den: „ Vítání jara.“

Letos tento den padl, dle pašijového týdne,  na škaredou středu 12.4. -  počasí se na nás naštěstí neškaredilo a přálo nám. Naše práce se nám dařila a důkazem byly nejen hezké výrobky, ale i usměvavé a spokojené  tvářičky našich žáčků. J

A co všechno jsme během tohoto dopoledne stihli? Bylo toho opravdu hodně…Dozvěděli jsme se, proč se slaví svátky jara Velikonoce, co to znamená pašijový týden, vyrobili jsme si velikonoční přání a maminkám jsme určitě udělali radost jarní dekorací.  Také už víme, kdo je Morena.  Ano je to bohyně zimy. Abychom však mohli přivítat jaro, sluníčko a teplíčko, musíme se s Morenou nejprve rozloučit. Tak jsme si ji nejprve ze slámy, klestí a vejdumků vyrobili. Poté jsme ji se slavnostním průvodem, za zvuku říkadel a písní, vyprovodili k řece Olze, kde jsme ji zapálili, hodili do vody a pak jsme už sledovali, jak silný vodní proud hořící Morenu odnáší pryč z našeho města. A  teď netrpělivě čekáme, kdy místo Moreny usedne na trůn její sestra  bohyně Vesna a  konečně zavládne jaro se vším, co k němu patří. J

Mgr. Lea Zahradníková

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 7 z 42

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner