Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Jazyky hrou 2014


Cestou do Havířova nás provázelo sychravé a deštivé počasí, ale optimismus nám nechyběl. Letos vyrazily tři hlídky – za angličtinu Pavlína a Dominika z 9.A, za francouzštinu Jana Bojdová a Veronika Urbaniecová z 9.A a v němčině šli zabojovat kluci – Denis Bekus z 9.B a Driton Merdžani z 8.B. V jídelně ZŠ Mládežnické v Havířově nás přivítali koláčem a vlídným slovem, ale všech 160 soutěžících už bylo nastartovaných podat ten nejlepší výkonJ. Každá dvojice absolvovala 10 stanovišť s různými úkoly – ať už z gramatiky, historie nebo slovní zásoby a po třech minutách se úkoly střídaly. Kolem jedenácté bylo „vymalováno“ a po přepočítání bodů nastalo vyhlašování vítězů. Už před vyhlášením bylo jasné, že máme kandidáty na bednu a také se tak stalo – na 2. místo v angličtině vystoupaly Dominika Vyležiková a Pavlína Bajtková se 117 body. Byly by rovnocennými soupeřkami i kategorii gymnázií, což mě velmi potěšilo. Ostatní se umístili asi v polovině výsledkové listiny – 5.-7.místo z francouzštiny (byla to spojená kategorie ZŠ a gymnázií) a 8. místo z němčiny (z 18 hlídek), což jsou výborné výsledky, vzhledem k tomu, že se soutěže zúčastnily školy z celého Moravskoslezského kraje. Cestou na autobus jsme vyvětrali zavařené hlavy dvoukilometrovým pochodem přes Havířov, aby všem vyhládlo a kolem jedné hodiny dorazili s diplomy a cenami zpět do Těšína.

Všem moc děkujeme za účast a snahu a vítězkám druhého místa moc  gratulujeme!

Karin Bujoková

 
PDF Tisk Email

 

Zábavné putování devadesátiletou historií ZŠ Kontešinec


V pátek 16. května se diváci, kteří navštívili dopoledne nebo odpoledne KASS „Střelnice“, nestačili divit, čeho byli svědky. Žáci a učitelé ZŠ a MŠ Český Těšín Kontešinec si pro ně připravili slavnostní akademii, kterou důstojně oslavili devadesáté výročí založení školy. Na diváky čekala smršť hudebních i tanečních vystoupení, scének nebo recitací, která trvala symbolických 90 minut a byla komponována jako procházka dějinami základní školy, od jejího vzniku, přes druhou světovou válku a období komunismu, až po současnost. Průvodcování se neujal nikdo menší než učitel národů Jan Amos Komenský v podání pana učitele Radka Sporysze, kterého skvěle doprovázela Odvážná školačka, již ztvárnila paní učitelka Beáta Foltýnová. S historickými fakty pak postupně v průběhu akademie všechny seznámila Sára Erlebachová z 8. B, která bude v letošním roce opět reprezentovat Moravskoslezský kraj na Celostátní přehlídce dětských recitátorů 2014.

O úspěchu celého představení a spokojenosti publika svědčil srdečný smích diváků během jednotlivých scének a zejména pak bouřlivý aplaus po závěrečné písni. V přísálí ještě mohli návštěvníci zhlédnout výstavku prací žáků a fotogalerii školních akcí a projektů.

Všem účinkujícím žákům a dětem, učitelům, kteří jednotlivá čísla nacvičovali nebo pomáhali s organizací, moderátorům a autorům koncepce a scénáře akademie patří velké poděkování za skvěle odvedenou práci.

Vedení školy

 

 

  
PDF Tisk Email

Pozvánka na zábavné odpoledne

 

 

Základní škola a mateřská škola Kontešinec Vás zve na zábavné odpoledne pro rodiče a všechny své příznivce spojené s oslavou 90. výročí školy.

Akce se koná 16. května 2014 v KaSS Český Těšín.


Pro zobrazení pozvánky prosím klikněte ZDE.

 
PDF Tisk Email

Přijímací řízení dětí do mateřských škol

 

Výsledky přijímacího řízení pro jednotlivé školky:

Mateřská škola Dukelská

Mateřská škola Koňákov

Mateřská škola Masarykovy sady

Mateřská škola Mosty

Mateřská škola Smetanova

 

Soutěž „O nejhezčí velikonoční vajíčko“


Už od konce března se žáci druhého stupně intenzivně připravovali na soutěž „O nejhezčí velikonoční vajíčko“. Vyzkoušeli si různé techniky zdobení, pracovali ve škole i doma, využili různé materiály, zapojili svou fantazii a prokázali manuální zručnost. Vajíčka zdobili tradiční voskovou technikou, bavlnkami, látkami, papírem, barvami, ale i různými třpytkami. Pod jejich rukama vznikaly zajímavé a originální kraslice. Do soutěže se jich nakonec sešlo 116. . Hotové výrobky byly vystaveny na chodbě ve 2. poschodí a tvořily pěknou velikonoční výzdobu.

Hodnocení jednotlivých kraslic označených čísly  mohli žáci vyjádřit formou hlasování pomocí označených lístečků. Hlasovali také učitelé a mohu říci, že rozhodování o tom, které vajíčko je nejhezčí, bylo velmi těžké.

Do organizace soutěže se zapojila také žákovská rada a žáci Hodás a Kolonder z 9.B.

Ve středu 16.4. byli žáci seznámeni s výsledky soutěže a nejlepší práce byly oceněny malými odměnami. První místo získala kraslice ozdobená tradiční voskovou technikou. Vyrobil ji Denis Bekus z 9.B. Cenu pedagogického sboru získala jeho sestra Dominika ze 6.B s kraslicí ozdobenou zelenými třpytkami. Jim oběma i všem ostatním oceněným gratulujeme!

Všechna vajíčka byla ve středu vrácena jejich autorům, aby dotvořila velikonoční výzdobu u nich doma. Hezké Velikonoce!

Mgr. Jana Potyszová

 
« ZačátekPředchozí616263646566676869DalšíKonec »

Strana 63 z 69

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner