Vítejte na hlavní stránce

„Škola na zkoušku“

Dne 8.4.2014 jsme pozvali do prostor budovy školní družiny, ve které se vyučují žáci 1.a 2.tříd, naše budoucí prvňáčky  a jejich rodiče.   Děti, které v  září  nastoupí  do  1. tříd, navštívily naši školu v tomto školním roce již potřetí. V prosinci se přišly podívat na ukázkové hodiny  1.tříd, v  lednu  řešily různé úkoly v rámci zápisu do 1. tříd a tentokrát si přišly vyzkoušet normální školní den.

Učitelky z  1.stupně a z našich mateřských škol připravily pro děti spoustu různých stanovišť a „pracovních hnízd“. Děti si mohly  vybrat ,  zda chtějí plnit úkoly pracovní, výtvarné, tělovýchovné, či skládat krychli nebo slova z písmen.  Děti si také prohlédly celou budovu včetně šaten, do kterých si šly odložit své věci, prostor, ve kterých pracují oddělení školní družiny, či toalet.

Účelem tohoto setkání bylo bližší  seznámení  předškoláků se školním prostředím, s učiteli, s budoucími spolužáky. Byli bychom rádi, aby  děti  přišly  1.  školní  den v dobré náladě, bez slziček a s radostným očekáváním, co nového se bude ve škole odehrávat.

Tato akce proběhla na naší škole poprvé a myslíme si, že splnila naše očekávání.  Děti se s chutí zapojily do práce, nebály se na cokoli zeptat, byly uvolněné a napětí, které jsme u některých  dětí  při zápise cítili, bylo to tam.

Doufáme, že se do naší školy těší stejně,  jako  se těšíme my na ně.

Mgr.Radka Gajdová, ZŘŠ pro 1.stupeň

 

 

 

 
PDF Tisk Email

Vážení rodiče!
Chceme Vás informovat, že na pátek 9.5.2014 vyhlásil ředitel školy z provozních důvodů ředitelské volno. V tento den bude uzavřena základní škola včetně školní družiny. Obědy ve školní výdejně budou pro žáky centrálně odhlášeny.
Mateřských škol se toto volno netýká, provoz zde je nezměněn.
Děkujeme za pochopení


Vedení ZŠ a MŠ Kontešinec

 
PDF Tisk Email

Hezké středeční odpoledne

Protože se blíží Velikonoce, tradičně ve škole zdobíme velikonoční kraslice a vyrábíme výzdobu s jarní tematikou. Žáci 9.B měli 26.3. tuto činnost zpestřenou návštěvou paní Jany Tiché -   babičky jednoho z žáků. Paní Tichá přišla deváťákům ukázat některé zvláštní metody zdobení kraslic – voskování a vyvrtávání. Všichni s napětím sledovali práci s vrtačkou a drželi palce, ať nakonec vajíčko nepraskne. Pod rukama šikovné „malérečky“ vznikaly zajímavé vzory a ornamenty.

Paní Tichá se následně věnovala žákům, kteří byli rozděleni do pracovních skupin. Žáci si vlastníma rukama vyzkoušeli obě metody a ozdobili si své kraslice, které si „zasoutěží“ ve druhém týdnu dubna o titul „Nejhezčí velikonoční vajíčko“.

Mgr. Jana Potyszová

 
PDF Tisk Email

Karneval očima Magdalény Pavelkové

 

Dne 15.3.2014 naše škola ZŠ a MŠ Kontešinec pořádala každoroční karneval. Shromáždilo se asi 150 lidí v prostorách KaSS Střelnice v 15:00 zahájením v podobě španělských tanců našich učitelů nejen z prvního stupně. Děti různého věku měly krásné kostýmy a s radostí se přidaly k různým aktivitám a hrám. Při víru tance porota měla za úkol vybrat ty nejhezčí, nejpropracovanější kostýmy, což bylo velmi složité. Rozdávala se i tombola s krásnými dárky. Konec akce byl v 18:00, ale pro nezmary se to trochu prodloužilo.
Magdaléna Pavelková   (upraveno)

Dne 15.3.2014 naše škola ZŠ a MŠ Kontešinec pořádala každoroční karneval. Shromáždilo se asi 150 lidí v prostorách KaSS Střelnice v 15:00 zahájením v podobě španělských tanců našich učitelů nejen z prvního stupně. Děti různého věku měly krásné kostýmy a s radostí se přidaly k různým aktivitám a hrám. Při víru tance porota měla za úkol vybrat ty nejhezčí, nejpropracovanější kostýmy, což bylo velmi složité. Rozdávala se i tombola s krásnými dárky. Konec akce byl v 18:00, ale pro nezmary se to trochu prodloužilo. Magdaléna Pavelková (upraveno B.)
 
PDF Tisk Email

Beseda s hasiči ve 2. A

Hasiči nás učí, co dělat, když hoří. Ukazují nám věci, co používají. Probíráme čísla hasičů, policie a záchranky. Zkouší nás, jak máme do telefonu říkat hasičům, co se stalo. Učí nás, jak se máme uhasit, kdybychom hořeli. Říkají nám, co všechno dělají. Zachraňují lidi, zvířata, kočky. Opravují střechy. Hasí požáry. Povídáme si.

Yasmin Kubalíková, 2. A

 
« ZačátekPředchozí616263646566676869DalšíKonec »

Strana 64 z 69

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner