Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

Dětský karneval

 


Ačkoli nás sobota 15. března překvapila zamračeným nebem, v prostorách KaSS v Českém Těšíně vládla odpoledne prosluněná nálada. Tento den totiž zorganizovalo sdružení rodičů naší školy „RaŠ“ pro žáky I. stupně karneval.

 

Začátek karnevalu odstartovalo dynamické vystoupení žákyň naší školy, které navštěvují kroužek mažoretek a zumby.  Hned po nich nás čekalo velké překvapení -  pedagogové naší školy předvedli kankán a dokázali všem přítomným, že nezkazí žádnou legraci. Učitelé se také zhostili moderování a organizace zábavy pro děti během celého karnevalu.   Všechny děti v kostýmech se zapojily do soutěže „ O nejhezčí a nejoriginálnější masku“. Rozhodování bylo velmi těžké, protože všichni do svých přestrojení zapojili fantazii a vypadali velmi krásně.

 

Za každý ročník byly nakonec vyhlášeny tři nejlepší masky a děti obdržely hezké ceny.

 

Všichni návštěvníci karnevalu se mohli občerstvit kávou, nealkem a sladkostmi, které připravili  členové „RaŠ“.

 

Chtěli bychom poděkovat zejména našim rodičům ze sdružení“RaŠ“ za přípravu a organizaci této pěkné akce, pedagogům naší školy, kteří se postarali o skvělou zábavu a v neposlední řadě i  všem rodičům, kteří si v toto sobotní odpoledne udělali čas a přišli se svými dětmi na náš již tradiční karneval. Věříme, že se akce všem líbila a že se sejdeme na našem dalším karnevale v příštím roce.

 

Za vedení školy Mgr. Radka Gajdová

 
PDF Tisk Email

Výsledky pěvecké soutěže "Zpěváček 2014"

Kategorie II. (8-9 let)

 

Filip Szemla 3. B 4. místo
Marie Zapletalová 4. B 4. místo

 

 

 

Kategorie III. (10-12 let)

 

Natálie Sikorová 6. A 5. místo
David Zwyrtek 6. A 2. místo
Jan Ručka 6. A 5. místo
Josef Pawera 6. B neumístil se

 

Do regionální přehlídky postupovali pouze soutěžící, kteří se umístili na prvním místě.

 

 

Co o soutěži napsaly děti?

V pondělí 3. března jsem se účastnila pěvecké soutěže „Zpěváček“ ve zpěvu lidových písní. Soutěž se konala v kavárně Avion. Soutěžilo se v několika kategoriích, jednotlivci, dua i tria.

Konkurence byla velká a výkony děvčat a chlapců byly dost dobré. Někteří byli dokonce oblečeni v lidových krojích. Všechny děti zpívaly za podpory svých učitelů.

Ve své kategorii jsem dostala čestné uznání a skončila jsem na 4. místě, přestože zpívat „po našimu“ moc neumím. K našemu kraji to ale prostě patří.

Marie Zapletalová, 4. B

 


Ráno jsme šli já, Pepa a Honza a další tři holky na pěveckou soutěž – Zpěváček. Když jsme přišli do Noivy, podepsali jsme se na prezenční listinu, abychom mohli zpívat. Já jsem zpíval písně Chodziło dziewczątko a Gnało dziywcze krowy. Zpívali jsme v různých kategoriích. Když skončila nějaká kategorie, byla menší pauza. Jakmile se dozpívalo, došlo na vyhlašování výsledků. Já jsem se umístil na druhém místě. K diplomu jsem dostal upomínkové dary. Po skončení jsme se rozešli všichni domů.

David Zwyrtek, 6. A

 

DĚTI Z MATEŘSKÉ ŠKOLY NA LYŽÍCH

I přes rozmary letošní zimy jsme byli s dětmi z mateřské školy Masarykovy sady nachystáni na lyžování. A měli jsme štěstí.  V plánovaném termínu od 3. do 7. února 2014 jsme opravdu vyjížděli na celé dopoledne za sněhem, čistým vzduchem  a krásným počasím do Těšínských Beskyd.

Na lyžařskou školičku do Kempalandu v Bukovci jezdíme s dětmi již pravidelně a máme důvody, proč se do lyžařského areálu rádi vracíme.

Ve Ski školičce se učí děti základům lyžování – klouzání, srovnání lyží, plužení, sjezdu, obloučkům na svahu, slalomu. Taky výjezdu na tažném laně a pohybujícím se páse.

Zdatnější malí lyžaři si užívali sjezd na velkém svahu slalomem s instruktorem a samoobslužnou jízdu na vleku.

Poslední den výuky se konají lyžařské závody. Obvykle přijedou i rodiče, aby viděli, jaké pokroky děti na lyžích udělaly. Ale hlavně, na každých závodech je potřeba závodníkům držet palce a fandit J.

Děti mnohé rodiče překvapily tím, že pouhý týden aktivní výuky stačí na dobré základy lyžování.  Děti byly spokojené dostatkem pohybu, pobytem na čerstvém vzduchu, novými velkými kamarády a vůbec  - letošním „vzácným“ sněhem.

Zpracovala Anna Jarmoliková

 
PDF Tisk Email

Recitační soutěž žáků 1. stupně

V úterý 4. února se v kavárně Noiva uskutečnila recitační soutěž žáků 2. až 5. ročníků. Děti si s pomocí svých učitelů vybraly básně i úryvky z prózy známých českých autorů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V 1. kategorii (2. - 3. ročníky ) se na 1. místě umístila Kristýnka Gabrišová ze 3.B, ve druhé kategorii (4.- 5. ročníky ) zvítězila Sára Nagajdová z 5.B. Výborné výkony však předvedli všichni zúčastnění žáci a my jim tímto děkujeme, že připravili svým rodičům i všem ostatním divákům krásný kulturní zážitek.

Darja Pawliczková

 
PDF Tisk Email

Úspěch žákyň ZŠ Kontešinec na okresním kole Olympiády v českém jazyce

Dne 6.2.2014 se v karvinském středisku Juventus konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši  školu letos reprezentovaly dvě žákyně z 9.A třídy - Pavlína Bajtková a Veronika Urbaniecová.

Soutěž měla dvě části – gramatickou a slohovou, v níž soutěžící zpracovávali téma „Jak jsem si osladil/a život“. V gramatické části plnili žáci úkoly, v nichž dokazovali nejen teoretické a praktické znalosti  učiva českého jazyka, ale také prokázali svou velmi dobrou slovní zásobu, logické myšlení a správnost užívání  češtiny v praxi.

V okresním kole se utkalo 83 žáků základních škol a víceletých gymnázií. Našim děvčatům se povedlo letos velmi dobré umístění. Pavlína Bajtková získala krásné 8.místo a tím se umístila na prvním místě ze všech českotěšínských škol, Veronika Urbaniecová byla na místě sedmnáctém.

Blahopřejeme a věříme, že tento úspěch není poslední.

Mgr. Jana Potyszová

 
« ZačátekPředchozí616263646566676869DalšíKonec »

Strana 65 z 69

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner