Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

ZÁPIS DO MATEŘSKÝCH ŠKOL

 

Zápis dětí do všech mateřských škol v Českém Těšíně proběhne ve dnech 17. a 18. března 2014 od 8:00 do 16:00 hodin.

 

Přihláška do Mateřských škol Kontešinec.

Evidenční list MŠ.

 

Anglická olympiáda

Dne 9.1. se uskutečnilo školní kolo olympiády v AJ ve dvou kategoriích – I.kategorie do 7.třídy a II.kategorie 8.-9.třídy. Někteří účastníci šli zcela dobrovolně, některé bylo třeba „šťouchnout“ a někteří z přihlášených ani ze strachu ani nepřišli L. Všechny čekaly tři části – písemná (krátký testík a čtení), poslechová a mluvení (na vylosované téma, ne jen takJ). V první kategorii překvapil svým výkonem starší spolužáky Šimon Špirka ze 4.A, který se nakonec umístil jako druhý, vyhrál Tobiáš Konečný z 6.B, třetí se umístila Zuzana Stařičná ze 7.B, která hájila barvy sedmáků v těsném souboji s mladšími spolužáky. Druhá kategorie měla po písemné části úplně stejné výsledky, ale poslech a speaking nakonec rozhodly o vítězce – stala se jí opět Dominika Vyležiková z 9.A, v těsném závěsu za ní byla její spolužačka Veronika Urbaniecová (9.A) a Sára Erlebachová z 8.B (2.-3.místo se stejným počtem bodů). O třetí místo tím přišla Denisa Kotlárová, ale i ostatní se lišili jen o nějaký ten bodík. Všem děkujeme za účast a výherci budou hájit naše barvy v okresním kole 13.února 2014 v Havířově a na dalších jazykových soutěžích. Budeme držet palce!

Za tým jazykářů, kterým tímto děkuji za spolupráci na olympiádě, Karin Bujoková

  1. I. kategorie (do 7.tříd)

body

4.A

Špirka Simon

29        2.místo

5.B

Bury Oliver

19

5.A

Mikšík Lukáš

22

6.B

Konečný Tobiáš

30        1.místo

7.B

Stařičná Zuzana

22,5     3.místo

7.A

Pindorová Veronika

20

7.A

Zetková Julie

22

7.B

Widenka Petr

21

  1. II. kategorie (8.-9.třídy)

8.B

Gančarčík Jan

27

8.B

Erlebachová Sára

29    2.-3.místo

8.B

Merdžani Driton

23

9.A

Urbaniecová Veronika

29    2.-3.místo

9.A

Vyležiková Dominika

30       1.místo

9.A

Kotlárová Denisa

28

 

 

Ich kam, ich sah, ich siegte … fast!

Tato slova, která jako první pronesl Gaius Julius Caesar, tehdá ještě v latině (Veni, vidi, vici.), může směle říci i Driton Merdžani z 8. B, který se v pondělí 20. ledna zúčastnil okresního kola Olympiády v německém jazyce, které se stejně jako loni konalo v Karviné. Po loňském úspěchu, kdy Driton ve vyšší kategorii obsadil skvělé 3. místo, se letos pokoušel toto umístění obhájit, ba dokonce i vylepšit. Po urputném boji s obrovskou konkurencí se hodnotící komise nemohla rozhodnout, komu udělí prvenství, jelikož Driton a ještě jeden soutěžící tuto porotu uchvátili, a tak se oba dva museli utkat v duelu „na život a na smrt“ – měli si připravit rozhovor. Bohužel byl lépe vyhodnocen Dritonův soupeř, ale Dritonovi se podařilo vybojovat naprosto bezkonkurenční 2. místo a je zároveň náhradníkem pro kolo krajské. Dritonovi velice blahopřejeme k jeho nádhernému umístění a věříme, že v této vzestupné tendenci bude pokračovat i příští rok, což by znamenalo, že již konečně dosáhne na metu nejvyšší.

Mgr. Radek Sporysz

 

ŠESŤÁCI V ROLÍCH UČITELŮ

Jednoho dne přišli paní učitelka Martynková a pan učitel Sporysz (bývalá a současný třídní 6. A) s nápadem, že by mohli letošní šesťáci navštívit svou bývalou paní třídní učitelku a při té příležitosti naučit její čtvrťáky novým poznatkům v oblasti matematiky. Nápad se zalíbil žákům obou tříd, a tak třídní učitelé společně zorganizovali setkání obou tříd. Stalo se tak poslední předvánoční středu. Dvanáct šesťaček a šesťáků, kteří byli rozděleni do čtyř trojic, strávilo jednu vyučovací hodinu ve společnosti 4. A. Pro čtvrťáky si připravili čtyři důležitá matematická témata – převody jednotek času, obvod obdélníku, obvod trojúhelníku a zaokrouhlování. Čtvrťáci se zpočátku tvářili lehce nedůvěřivě, ale šesťáci si je díky svému přístupu a nasazení zanedlouho získali a už se počítalo a počítalo. Celých více než pětačtyřicet minut rotovaly skupinky čtvrťáků mezi šesťáky a naopak a všichni pilně pracovali, za což si čtvrťáci nakonec vysloužili od šesťáků sladkou odměnu. Rovněž šesťáci odcházeli ze čtvrté třídy spokojeni a s pocitem skvěle odvedené práce, i když občas zakusili i stinné stránky učitelského povolání, ale alespoň si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, že být učitelem není nijak lehké.

Všem čtvrťákům patří poděkování za snahu a aktivitu a šesťákům za samostatné zpracování zadaných úkolů, úžasnou spolupráci ve skupinách a celkový odpovědný přístup. Věřím, že si všichni vyučovací hodinu užili a že se toto setkání bude i v budoucnu opakovat.

Mgr. Radek Sporysz

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A VÁNOČNÍ JARMARK

Jako každoročně i letos pořádala Základní a mateřská škola Kontěšinec Den otevřených dveří spojený s již tradičním Vánočním jarmarkem.

V dopoledních i odpoledních hodinách probíhaly ve vybraných třídách ukázkové hodiny výuky, příchozí návštěvníci mohli nahlédnout do všech učeben a zúčastnit se vyučování v jakékoliv třídě. Odpoledne byl pro návštěvníky připraven bohatý program – vystoupení zumby, pěveckého a instrumentálního souboru a jiné. O dostatečnou informovanost příchozích se postarali žáci 2. stupně, kteří u vchodu s úsměvem uvítali každého návštěvníka. Naopak žáci prvního stupně usilovně pracovali ve třídách na svých vánočních výrobcích, které pak prodávali na odpoledním Vánočním jarmarku. A bylo se na co těšit. Žáci prodávali vánoční perníčky, výrobky z papíru, keramiky či ze dřeva, vánoční věnce a mnohé další.  Do tohoto dění se také zapojili naši nejmenší z mateřských školek, jejichž výrobky prodávaly samotné paní učitelky.

Rádi bychom poděkovali všem učitelům, žákům a rodičům, kteří přispěli svou pomocí a účastí ke krásné vánoční atmosféře.

ZŠ a MŠ Kontešinec

  
« ZačátekPředchozí616263646566676869DalšíKonec »

Strana 66 z 69

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner