Vítejte na hlavní stránce

KARNEVAL

Toužili jste někdy zažít karneval v Rio de Janeiru?

Kdybyste se v sobotu 23. února dostali do KaSS Střelnice, nemuseli jste cestovat daleko, protože (téměř) pravý divoký brazilský karneval zažili ti, kdo přišli.

Tři exotické tanečnice a jeden tanečník zahájili zábavu v rytmu skupiny Šum svistu a jen odborníci odhalili, že to nejsou rodilí Jihoameričané, ale odvážní učitelé našeho sboru, kteří se rozhodli všechny naše děti (a rodiče) pořádně pobavit. A děti jim to oplatily tím, že přišly v krásných maskách a protančily celé odpoledne. Zvířátka, bojovníci, strašidla, pohádkové bytosti, ti všichni se nechali vést tajemnými postavami a užili si nejen tanec, ale i klasické reje se soutěží o nejhezčí masky, balónkové hry, tombolu a ve volných chviličkách si pochutnávali na dobrotách, které nachystali obětaví rodiče a kolektiv RaŠ. Nechyběl ani face-painting (vyrostla nám zdatná skupinka ze žákovské rady, která na obličej maluje opravdu, opravdu výborně!), a ten, kdo neměl svůj fotoaparát nebo kameru, mohl využít služeb profesionála. Šikulky mažoretky a další tanečníci krásně doplnili karnevalovou zábavu.

A teprve tehdy, když děti odtančily všechny své oblíbené zumba sestavy, „žabáka na motorce“ a hlavně letošní hit Gangham Style, se mohl letošní karneval ukončit. No a my se samozřejmě těšíme na ten příští Laughing

Všem učitelům a rodičům, kteří jakkoli přispěli k letošnímu karnevalu, MOC DĚKUJEME. Zejména si vážíme práce maminek a tatínků ze sdružení RaŠ pod vedením paní učitelky L. Zahradníkové.

 
PDF Tisk Email

Martin Bujok ve finále celostátní soutěže „Komenský a my“

Martin Bujok ze 7. B se probojoval do celostátního finále literární soutěže Komenský a my. Setkání těch nejlepších proběhne v Brandýse nad Orlicí ve dnech 18. a 19. března, kde se soutěžící za bohatého doprovodného programu zúčastní vědomostního testu a slavnostního vyhlášení.

A co porotu na Martinově práci zaujalo? Stačí se začíst do následujících řádku...

Mgr. Lada Nekulová

 

„Kdybys byl zvířetem, chtěl bys být domácím mazlíčkem nebo tvorem divokým a svobodným?“

Domácí mazlíčci mají pohodlný život bez útrap, který je ovšem opakem divokých zvířat. Divoká zvířata den co den bojují o život s živly a ti slabší většinou zemřou, zatímco zdomácnělá zvířata si čistí kožich v nějakém útulném pelíšku. Já osobně bych přesto byl radši divokým tvorem. Domácí mazlíčci mají vyhrazený prostor na rozdíl ode mne.

Já bych se svobodně proháněl po rozlehlých planinách. Ale má to i své stinné stránky. Například potrava. Obživu si každé divoké zvíře obstarává samo na rozdíl od domácích mazlíčků, kteří ho dostanou na stříbrném podnose. Je smutné, jaký mají život zdomácnělá zvířata. Ano, sice si žijí božsky, ale jejich život je jak podle scénáře: Narodit se, prožít klidné dětství, případně se rozmnožit a nakonec zemřít.

Divoká zvířata to mají úplně jiné. Jejich scénář se může každou chvíli měnit. Zvraty, ztráty teritoria, nedostatek obživy a zranění z boje. To jsou skoro denní případy. Neustálý boj o život, který značně vysiluje, je ovšem, alespoň pro mě, mnohem zábavnější a živější než život v blahobytu, přepychu a většinou také i v nicnedělání. Ale to přece není podstata života. Celý náš svět poněkud zlenivěl. Dokonce i teď někde nějaký divoký tvor bojuje o život. A i teď domácí tvor leží a nemá nic na práci.

Je těžké vybrat si.

Martin Bujok, 7. B

 
PDF Tisk Email

UPOZORNĚNÍ RODIČŮM

Pro zobrazení manuálu k elektronickým žákovským knížkám musí mít Váš počítač nainstalovaný program pro zobrazení PDF souboru, například Adobe Acrobat Reader, který naleznete zde.

Program je bezplatný a je nutný pro otevírání většiny dokumnetů zprostředkovaných v rámci internetu.

 
« ZačátekPředchozí616263646566676869DalšíKonec »

Strana 69 z 69

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner