Vítejte na hlavní stránce

Recitační soutěž

 

V úterý 14.2.2017 proběhlo v čítárně a kavárně AVION školní kolo recitační soutěže. Děti z 2 .- 5. tříd soutěžily v recitaci básní a přednesu krátkých textů. Ke slavnostní atmosféře přispělo pěkné prostředí kavárny. Na malé recitátory se přišli podívat i rodiče a prarodiče. Děti soutěžily ve 2 kategoriích.  V 1. kategorii zvítězila Magdalénka Szemlová ze 3.A, 2.místo patří Lukáši Zahradníkovi ze 2.A a 3. byla Barborka Tomášková ze 2.B.  Ve 2. kategorii vyhrála Rozárie Suchánková z 5.B, na 2. místě byla Karolína Sližová ze 4.A a na 3. místě Anička Quynh ze 4.B.

 

Výherci obou kategorií nás budou reprezentovat v Městském kole v recitaci,  které se koná 7.3.2017 rovněž v čítárně a kavárně AVION. Jsme rádi, že tato soutěž se mezi dětmi těší velké oblibě a stala se na naší škole tradicí.

 

Mgr. Šárka Czyžová

 

 

 

První školní čtenářský klub na ZŠ Kontešinec

Po několikaměsíčních přípravách jsme se konečně dočkali dne, kdy jsme se společně s dvanácti žáky sešli ve školní knihovně na prvním setkání školního čtenářského klubu. Tento zájmový kroužek, který mohl vzniknout díky evropským dotacím, má za cíl rozvoj čtenářské gramotnosti u žáků 2. stupně. Díky finanční podpoře jsme opět mohli obohatit školní knihovnu o mnoho nových knižních titulů i dalšího materiálního vybavení, které pomůže podpořit dětské čtenářství. Věříme, že pilotní projekt, který bude trvat téměř tři roky, pozitivně ovlivní nejen členy čtenářského klubu, ale ukáže cestu ke knihám i dalším spolužákům.

Fotky ze schůzek, které vedou paní učitelka Dana Bednářová a paní knihovnice Kateřina Šildrová, si můžete prohlížet na stránkách školního časopisu Kaktus.

 

Mgr. Dana Bednářová


 

 

Sedmáci zachránili Strom života

V pátek 10. února se žáci 7. A účastnili interaktivního workshopu s ekologickým zaměřením, který si pro ně připravila animátorská skupina Severomoravských vodovodů a kanalizací. Invencí autorů workshopu bylo vysvětlit žákům, jak důležitá pro život je voda a jak nebezpečné pro životní prostředí je její znečišťování a také plýtvání touto vzácnou tekutinou.

Během tří hodin byli žáci rozdělení do tří týmů, v nichž řešili různorodé úkoly zaměřené na jejich kreativitu a badatelské schopnosti – filtrovali znečištěnou vodu, prováděli snadné pokusy či vyráběli zařízení poháněné vodou. A to vše proto, aby za své výkony obdrželi indicie, které je měly dovést k odhalení zlé pohádkové bytosti, která způsobila znečištění vody, a tím ohrozila existenci Stromu života, jehož úhyn by znamenal zkázu lidstva. Naštěstí se žákům podařilo vypátrat pravého viníka a Strom života zachránit.

Po ukončení workshopu žáci nešetřili chválou, byli nadšení z příjemně a zábavně stráveného dopoledne a rovněž si odnesli spoustu užitečných informací, které snad uplatní ve svém životě.

Závěrem patří obrovské poděkování panu Hlawiczkovi, který tento workshop škole nabídl.

Mgr. Radek Sporysz

 


 
Tisk Email

Sněhové hrátky

Ve čtvrtek 12. ledna proběhly na zahradě MŠ sněhové hrátky. Této hezké akce se účastní prvňáčci ze ŠD a předškolní děti z MŠ.

Děti si nejprve změřily síly v závodech - slalom mezi kužely

- běh pozpátku i zpět

- tahaní bobů s kamarádem

Ukázalo se že všechny děti jsou dostatečně hbité , rychlé a silné a všichni zvítězili. Počasí nám tentokrát přálo a napadlo hodně sněhu, proto jsme mohli postavit sněhuláky a jiné sněhové sochy. Na závěr se děti vyřádily na kopci, jezdily na čem se dalo a nezapomněly ani na pořádnou koulovačku. Z akce odcházely unavené, spokojené, plné zážitků a odnesly si medaile, diplomy a sladkou odměnu.

 

 

 

 

Školní kolo olympiády v angličtině 2016/17

Okresní kolo olympiády v Havířově se rychle blíží, proto jsme museli školní kolo soutěže pořádat letos v dřívějším termínu, a to během uzavírání známek na pololetí dne 12.1.2017. Osmi statečným účastníkům proto patří naše gratulace, ať už se umístili na medailových pozicích, nebo ne. Je třeba také dodat, že řady účastníků ovlivnila chřipka, skleróza a jiné viry. První i druhou kategorii čekaly tři části – písemná (test a porozumění textu), poslechová a mluvení na vylosované téma, celou olympiádu organizovala Mgr. Calabro-Rywiková, komisi pro speaking a odborný dohled tvořily angličtinářky Mgr. Pawliczková, Mgr. Müllerová a Mgr. Bujoková.

V první kategorii (do 7.tříd) zvítězil nad staršími spolužáky rozdílem dvou bodů Jonáš Špirka ze 4.A, který tak pokračuje v tradici svého bratra Šimona. Druhý skončil Ondřej Frysz ze třídy 7.A, za nimi pak Valentin Pecha a Pavel Sogel ze 7.B. Ve starší kategorii (8.-9.třídy) opět vyhrál Tobiáš Konečný z 9.B s náskokem 5 bodů, jako druhý pak jeho spolužák Patrik Ślusarczyk, třetí Lukáš Starzyk a čtvrtý Jindřich Teper – oba z 8.B. Vítězové dostali odměny, všichni ostatní účastníci cenu útěchy a účastnický list. Výherci obou kategorií pojedou na okresní kolo, ale také na jiné jazykové soutěže, které budou pro letošní rok vyhlášeny. Držme jim palce!

Za tým jazykářů, kterým tímto děkuji za spolupráci na olympiádě, Karin Bujoková

    I. kategorie (do 7.tříd)

Body/ umístění

4.A

Jonáš Špirka

50 1.místo

6.A

Alex Pecha

---

6.A

Linda Tkáčová

 

7.A

Ondřej Frysz

48 2.místo

7.B

Daniel Valentin Pecha

40

7.B

Pavel Sogel

38

    II. kategorie (8.-9.třídy)

 

8.B

Jindřich Teper

24

8.B

René Luka

---

8.B

Sebastian Branný

---

8.B

Lukáš Starzyk

26

8.A

Gabriela Vozábová

---

9.B

Patrik Ślusarczyk

32 2.místo

9.B

Tobiáš Konečný

37 1.místo

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 8 z 39

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner