Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

OZNÁMENÍ O PROVOZU MATEŘSKÝCH ŠKOL A ŠKOLNÍ DRUŽINY V OBDOBÍ PODZIMNÍCH PRÁZDNIN

(pondělí 29. ŘÍJNA A úterý 30. ŘÍJNA 2018),

 

Oznamujeme tímto, že v době podzimních prázdnin je v provoz zajištěn následovně:

 

  • MŠ Masarykovy sady: provoz od 6:00 do 16:30 hodin
  • MŠ Smetanova: provoz od 6:30 do 16:00 hodin
  • MŠ Dukelská: provoz od 6:30 do 16:00 hodin
  • MŠ Koňakov: provoz od 6:30 do 16:00 hodin
  • MŠ Mosty: provoz uzavřen

 

  • Školní družina: provoz uzavřen

 

Mgr. Věra Gorgolová

ředitelka školy

 

Deváťáci bronzoví na krajském kole Wolframu

V pátek 21. září proběhlo ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá krajské kolo branné soutěže Wolfram, kterou organizovalo Krajské vojenské velitelství Ostrava v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu. Naši školu reprezentovalo družstvo deváťáků ve složení Ondřej Frysz, Nicolas Osička, Adam Stonawski a Sára Štefková, která na poslední chvíli musela nahradit nemocnou Samantu Suchou. Tento tým předvedl své dovednosti už v městském kole, v němž v polovině června vybojoval postup z druhého místa.

Našim žákům i jejich doprovodu v podobě pana učitele Sporysze letos přálo počasí, a tak mohli zažít neopakovatelnou atmosféru vojenského zápolení ve veřejnosti běžně nepřístupných místech.

Vojáci si pro soutěžící připravili řadu náročných disciplín. Vše zahájila plavba na raftu po vodní nádrži Barnov. Následovala poznávačka armádní techniky a zbraní, zdravověda, „okap“, který prověřil týmovou spolupráci, silová disciplína, vědomostní test o Ostravské operaci, střelba ze vzduchovky, bojová dráha a topografie. Mezi jednotlivými stanovišti se žáci museli přesunovat během a kromě preciznosti a správnosti splnění úkolů hrál důležitou roli i výsledný čas.

Všechny týmy doběhly do cíle po absolvování náročné trasy obohacené o nevšední zážitky. Navíc si také mohly vyzkoušet laserovou střelnici nebo lukostřelbu.

Naše družstvo díky náročné přípravě a skvělým výkonům vybojovalo úžasné 3. místo z celkového počtu 26 čtyřčlenných týmů, za což si zaslouží obrovskou gratulaci.

Poděkování také patří Ostravské univerzitě, paní učitelce Seberové a panu školníkovi za poskytnutí podmínek a pomoc při přípravě našeho soutěžního družstva.

Mgr. Radek Sporysz


 

Adaptační kurz šestých tříd – SKALKA 2018Jako každým rokem, také letos škola pořádala adaptační kurz pro šesťáky. Tento pobyt nebo program má pomoci žákům na začátku druhého stupně poznat se navzájem i s novými třídními učiteli. Prostřednictvím pobytů zjistí většinou nové věci o svých spolužácích, během různých aktivit se naučí pracovat ve skupinách i jako třída, pomáhat si navzájem i respektovat kamarády takové, jací jsou. Samozřejmě k tomu patří i hry a aktivity, při kterých se navzájem představí, kde se dozví něco o svých kamarádech, jako třeba v kruhu při hře „mám rád“, společně připraví ukázku z pohádky.

K tomu letos patřily i hry ve skupinách při překážkové dráze, přehazované, cesta lesem podle hmatu a také poznávací hra s přípravou na stezku odvahy. Dobrodružná byla i samotná stezka odvahy s odměnou pro odvážné. Nesmíme zapomenout ani na výborné jídlo, opékání párků na ohni i EKO vycházku na Severku s plněním úkolů o přírodě a Beskydech. To všechno a k tomu spousta legrace, ale i překřikování naplnilo dvoudenní pobytu na Chatě Skalka v Mostech. Po obědě a úklidu pokojů následovala už jen cesta dolů vykácenými kopci a odjezd vlakem domů.

Děkujeme ochotnému chataři i všem, kteří s námi spolupracovali.

Za realizační tým Bednářová-Seberová-Opinová sepsala a fotky přidala Karin Bujoková


 

Komorní koncert

 

Dne 19. 6. 2018 proběhl v Jazz klubu KaSS Komorní koncert žáků naší školy, ve kterém účinkovalo více než sedmdesát žáků. Z prvního stupně se představil sbor a zobcové flétny pod mým vedením. Žáci na flétny zahráli lidové písničky a sbor rodičům přestavil tři veselé písně s pohybovým doprovodem, který naše nejmenší žáky hodně baví. Mgr. Pavla Šustková koncert provázela mluveným slovem a pomáhali ji schopní recitátoři Karolína Sližová a Petr Bojda. Žáci pátého ročníku si pod vedením Mgr. Karin Bujokové zahráli v angličtině pohádku O nepotřebných zvířátkách. Mgr. Leszek Kaleta celý koncert doprovázel hrou na kytaru a klávesy a zároveň připravil vystoupení sboru, kytarového souboru a sólových zpěváků. Žákyně devátého ročníku Natálie Sikorová zazpívala píseň Můj Monte Christo, Vanessa Melecová Little Holywood, čímž se s naší školou rozloučily. Další sólová vystoupení měla Karolína Burdová, žákyně 1. třídy, která vyhrála 3. místo v okresním kole soutěže Zpěváček, Beata Byrtusová zahrála na zobcovou flétnu a Gabriela Hlawiczková z osmého ročníku zazpívala píseň léto. Koncert uvedly a zakončily společné písně všech účinkujících.

Mgr. Kateřina Wantulok


 

5. místo v soutěži Lidice pro 21. století v kategorii nejaktivnějších škol

Každoročně se žáci druhého stupně účastní vědomostní a literární soutěže Lidice pro 21. století. Po 7. místě v loňském školním roce v kategorii nejaktivnějších škol jsme letos obsadili pátou příčku a byli jsme pozváni na slavnostní předávání cen do kladenského kina Hutník. Tamní sál se postupně zaplnil do posledního místa účastníky a finalisty. V úvodu nás přivítali organizátoři soutěže a poslechli jsme si vítězné literární práce, o jejichž kvalitě nebylo pochyb. Předávání cen zakončil koncert kapely Mirai, která je u žáků velmi oblíbená. Mohli ji svým zpěvem dokonce doprovodit na pódiu. Před odjezdem do samotných Lidic na soutěžící čekalo občerstvení. Na pietním místě a v muzeu Lidického památníku se nás ujala velmi sympatická průvodkyně Eliška Dubnová, která žáky citlivě seznámila s lidickou tragédií. Muzeum jsme si procházeli individuálně a z interaktivních expozic mnohým běhal mráz po zádech. Zpáteční dlouhou cestu žáci zvládli na výbornou a o půl jedenácté večer jsme dorazili zpět do Těšína. Věřím, že exkurze byla pro žáky přínosná a příští rok se zapojí do soutěže ještě aktivněji.

Mgr. Kateřina Wantulok


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 57

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner