Vítejte na hlavní stránce

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec, příspěvková organizace

Výsledky doplňovacích voleb do školské rady z řad oprávněných osob

1. Kišová Eva (41 hlasů)

2. Šimaliaková Kristyna (34 hlasů)

3. Luková Hana (26 hlasů)

 

V doplňovacích volbách byla z řad oprávněných osob zvolena do školské rady Kišová Eva.

 

Mgr. Radek Sporysz

 
PDF Tisk Email

První školní den

 

V případě hezkého počasí bude probíhat zahájení školního roku v 8:00 hodin na zahradě mateřské školy v Masarykových sadech. Za nepříznivého počasí bude zahájení školního roku probíhat ve kmenových třídách žáků.

 

Žáci budou v tento den ve škole do 9:00 hodin.

 

Pro děti navštěvující školní družinu je sraz po vyučování (tedy v 9:00 hodin) u výdejny obědů na školním dvoře. Školní družina je v provozu do 17:00 hodin.

 

Vedení školy

 
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 31 Srpen 2017 06:52

Upozornění

 

Vážení rodiče,

vzhledem k probíhajícím opravám budovy Muzea Těšínska, které zasahují do prostor školního dvora, Vás žádáme, abyste dbali zvýšené opatrnosti při pohybu v těchto místech.

Informujte prosím o této skutečnosti své děti. Pokud je nezbytné, abyste se zdržovali v těchto místech, využijte pouze prostor co nejblíže školní výdejny.

Děkujeme za pochopení.

Vedení školy.

Aktualizováno Čtvrtek, 31 Srpen 2017 06:57
 

Daruj Raketu

Členové školního čtenářského klubu se zapojili do akce Daruj Raketu. Díky básni, kterou společně sepsali a zaslali do redakce časopisu Raketa, mohli udělat radost dětem v jiných institucích. „Klubáci“ si vybrali dětské oddělení Nemocnice Třinec, kde v pátek 23. 6. předala Petra Nováková, zástupkyně redakce, 50 kusů prázdninových Raket vrchní sestře Karmen Cieslarové.

Věříme, že časopisy udělají radost dětem, které nemohou trávit chvíle se svou rodinou a musí právě o prázdninách ležet v nemocnici. Jsme rádi, že ani našim „klubákům“ není lhostejné, jak se cítí jejich vrstevníci v nelehkých životních situacích, a že se rozhodli je aspoň malým dárkem potěšit.

Básničku si můžete přečíst na stránkách našeho školního časopisu http://casopiskaktus.blogspot.cz/.

Dana Bednářová a Kateřina Šildrová


 

Deváťáci opět „maturovali“

Letos se na naší škole opět konaly Oborové dny – „Malé maturity“, které se u nás již staly tradicí. V tomto školním roce připadly na dny 22. a 23. června 2017.

Všichni žáci devátých ročníků měli možnost vybrat si téma jim blízké či oblíbené a zpracovat jej do tištěné formy a též do podoby prezentace. Celou svou práci měli poté možnost předvést ústně před komisí vyučujících tak, jak tomu bývá u běžných maturit na středních školách. Někteří si pro nás připravili i poutavé praktické ukázky. Atmosféru „Malých maturit“ doplnilo i společenské oblečení, ve kterém naši deváťáci přišli. I letos se práce velmi vydařily, žáci nám nabídli širokou škálu témat – počítačové hry, domácí zvíře, dovolenkové destinace, kultura ve Vietnamu a další zajímavé náměty. Téměř všichni získali za svůj výkon výbornou. Práce byly většinou velmi dobře připraveny, bylo vidět, že jim žáci věnovali kus svého volného času.

Cílem „Malých maturit“ je získat zkušenost se vzděláváním na středních školách. Jsou též jakýmsi slavnostním ukončením základní školy. Věříme, že žáci budou moci v budoucnu z této zkušenosti čerpat.

Mgr. Eva Calabro Rywiková


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 46

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner