Vítejte na hlavní stránce

Vánoční florbalový turnaj

Ve středu 21. 12. 2016 učitelé tělesné výchovy uspořádali pro žáky II. stupně florbalový turnaj, na který je zvaly upoutávky umístěné na chodbách školy. Celá akce se odehrávala v tělocvičně školy. Každá třída přihlásila do turnaje dvě družstva – dívky a chlapce. Proti sobě se za velkého skandování utkaly 6./7. třídy a 8./9. třídy. Na hřišti proběhla řada dramatických soubojů, naštěstí jen o míček! Kromě samotných hráčů povzbuzovalo i mnoho fandících žáků jednotlivých tříd, někteří měli připravené transparenty. První místo a pohár získaly třídy 7.B a 9.A. Kromě vítězů tříd byli tento rok vyhlášeni i nejlepší střelci a nejlepší brankáři (dívky, chlapci). Akce se podařila, potkali se všichni žáci z II. stupně, pobavili se a zasportovali si.

 

Lucie Seberová

(upr. a foto K.B.)

 

 

 

Adventní Vídeň

V pátek 9. prosince vyrazilo 51 žáků, převážně z 9. ročníku, doplněných o osmáky a žáky 7.B, v doprovodu paní učitelky Calabro Rywikové, Pospíšilové a pana učitele Sporysze na exkurzi do Vídně, aby nejen načerpali atmosféru předvánočních trhů, ale také poznali nejvýznamnější pamětihodnosti hlavního města Rakouska. Po pětihodinové jízdě autobus vysadil žáky před zámkem Schönbrunn, kde začalo sedmihodinové putování Vídní. Po hlavní nákupní třídě Mariahilfer Straße jsme se všichni vydali do centra, kde jsme měli možnost obdivovat Hofburg, Stephansdom, Burgtheater a radnici. Žáci rovněž využili možnosti zakoupit si dárky a místní speciality na adventních trzích před Schönbrunnem, radnicí a na Freyungu. Z centra vedly naše další kroky k architektonicky provokativnímu Hundertwasserhausu a zcela na závěr jsme se prošli kolem několika atrakcí v zábavním parku Prater, jemuž vévodí známý Riesenrad.

Mgr. Radek Sporysz

 


 
PDF Tisk Email

Vánoční JARMARK

 

Vážení rodiče, žáci a přátele školy,

dne 6. 12. 2016 naše škola pořádá Vánoční jarmark. Tímto Vás všechny srdečně zveme.

 

Pozvánku s programem naleznete ZDE.

 

Vedení ZŠ Kontešinec

 

Exkurze do ,, Světa techniky“ v Ostravě

 

Na konci listopadu jsme se žáky 7. ročníků navštívili interaktivní expozici ,,Světa techniky“ v Ostravě Vítkovicích. Děti se zúčastnily výukového programu ,, Fyzika v otázkách a odpovědích“ pod vedením zkušené lektorky.

Žáci se rozdělili do skupin, obdrželi pracovní listy a tablety, které jim sloužily k natočení krátké reportáže, jež souvisela s určitým oborem fyziky a jeho zkoumáním. Poznatky získávali vlastními zkušenostmi na modelech a informačních panelech v expozici. Reportáže pak sami hodnotili. Zvítězila skupina , která zkoumala světelné jevy. V závěru se ještě nadšeně rozběhli po expozici ,,Světa přírody“.

Setkání s přírodními vědami uběhlo velmi rychle, poznatků i dojmů bylo mnoho.

Jsme rádi, že našim dětem můžeme nabídnout tyto netradiční formy vzdělávání, určitě se jich budeme účastnit i v příštích letech.

 

Mgr. Miluše Kupková

 
PDF Tisk Email

Podzimní družinová „Drakiáda“

Draci, dráčci, dráčata ……Pravý podzim přál všem drakům. V naší školní družině tak nemohli draci chybět. Připravovali jsme se na podzimní drakiádu. Tvořili papírové a listové dráčky. Kreslili jsme, stříhali, učili se udělat drakům na ocas mašličky.

24. října jsme pozvali maminky, tatínky a další zvědavce ke společnému pouštění draků. Odpoledne se tak na louce v Sikorovém parku rozletěli malí i velcí draci, krasavci a našel se i netradiční drak. Lítalo se, soutěžilo…..všichni si užívali krásného slunečního i trochu větrného podzimního odpoledne. Ti nejlepší nakonec dostali krásnou dračí medaili.

O soutěže se nám postaraly děti z žákovské rady pod vedením p.uč. Bujokové, děkujeme.

 

Vedoucí vychovatelka

Lenka Martínková

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 39

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner