Vítejte na hlavní stránce

Celé Česko čte dětem na ZŠ Kontešinec

V říjnu jsme ve čtenářském klubu přivítali paní Evu Katrušákovou, která založila a dodnes vede neziskovou organizaci Celé Česko čte dětem. Toho dne to však nebyla jediná návštěva ve školní knihovně ZŠ Kontešinec. Besedovat o knihách přijely i děti z havířovského čtenářského klubu.

Paní Katrušáková poutavě vyprávěla o nelehkých začátcích, kdy se snažila pro svůj nápad získat podporu. Jsme rádi, že se jí to nakonec podařilo a že se k podpoře čtenářství nakonec připojila řada známých osobností. Ředitelka kampaně na setkání zdůraznila, jak je důležité najít pozitivní postoj ke knihám a jak může každodenní předčítání utvářet i vztahy rodičů s dětmi.

Na závěr besedy došlo i ke sdílení zkušeností z četby mezi klubovými dětmi a k doporučování přečtených knih.

Děkujeme paní Katrušákové nejen za návštěvu v našem klubu, ale i za čas a energii, které věnuje propagaci čtenářství. Jsme rády za to, že v členech čtenářských klubů dokáží knihy probudit nadšení, které přenáší nejen na ostatní v klubu, ale i na své spolužáky či sourozence. Pevně věříme, že už je láska ke knihám neopustí!

 

Dana Bednářová a Kateřina Šildrová


 

Návštěva dětí z mateřské školy v patronátní třídě 5.A

Dne 25.10.2017 naši třídu navštívili naši noví malí kamarádi z mateřské školky na Dukelské ulici. Společně jsme si zacvičili, zazpívali a vyrobili obrázek s deštníkem. Setkání bylo velmi příjemné a pro obě strany velice užitečné. Školáci měli možnost společně pracovat s malými předškoláky a zjistili, že věci, které jsou pro ně jednoduché, daly malým předškolákům pořádně zabrat.

 

Přišli k nám kluci a holky z mateřské školky.

Líbilo se jim, že zpívali jsme písničky

a potom vyráběli i deštníčky.

Byly tam čtverečky, kolečka i hvězdičky,

všichni za to dostali veliké jedničky.

Potom jsme dostali bonbony, ze kterých jsme snědli i obaly.

Všichni jsme se s dětmi snažili a společně si společné hodinky užili.

Petr, David, Honza (společná práce žáků)

 

 

 
Tisk Email

Pasování prvnáčků na družiňáky

Naši tradicí ve školní družině je každoroční akce: „Pasování prvňáčků na družiňáky.“ Letos jsme na naši akci pozvali rodiče, aby s námi prožili odpolední slavnostní chvilku. Na pasování se už děti připravovaly celý týden v oddělení. Vytvářeli jsme z barevných papírů kelímky k písničce, navrhovali a kreslili plakáty a pozvánky pro rodiče. Děti tak plnily úkoly výtvarné, rukodělné, hudební a pohybové …, to abychom zhodnotili zda z nich budou šikovní družiňáci. Akce se konala v pondělí 23.října ve školní družině. Začali jsme krátkým programem. Děti rodičům předvedly, co se už všechno ve školní družině za tak krátkou dobu naučily. Poté nastal slavnostní ceremoniál. Královna pasovala každého mečem na družiňáka. Z akce děti odcházely s krásnou keramickou medailí na krku a s úsměvěm na tváři.

Vedoucí vychovatelka Lenka Martinková.

 

POZVÁNKA NA DRAKYÁDU ve znamení HALLOWEEN

Ve středu 25. 10. 2017 od 14,50 proběhne u školy DRAKYÁDA, kde bude žákovská rada vyhodnocovat a odměňovat jednotlivce nebo skupiny a jejich draky za výkon ve vzduchu i design (výzdoba draka v duchu Halloween). Akce proběhne za příznivého počasí, jinak se přesouvá na 1. 11. 2017. Sraz je „u rezavé lampy“ a děti odcházejí samy domů – lístečky na akci si vyzvedněte ve třídě u členů ŽR.

Zve Žákovská rada.

Následující den pak probíhá HALLOWEEN v DDM na Frýdecké ulici od 18 do 19 hodin – budete mít podzimní prázdniny, využijte pozvání!

 

Sportovní den 2017

Dne 27. 9. 2017 se ve sportovním areálu na ulici Frýdecká konal sportovní den.

Žáci 2. stupně základní školy se tímto sportovním dnem zapojili i do celostátního projektu Česko sportuje.

Náplní dne byly disciplíny, které měly otestovat jejich fyzickou zdatnost silovou i vytrvalostní.


Mimo to se žáci měli možnost  zúčasnit somatického měření a také si mohli zahrát různé míčové hry.

Uznání, diplomy a drobné odměny si odnesli všichni zúčastnění, ti nejlepší pak navíc získali i slušnou porci ovoce.

Mgr. Jakub Mikeska


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 49

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner