Vítejte na hlavní stránce

Čteme prvňákům

Ve čtvrtek dopoledne žáci 8. A navštívili svou patronátní třídu – 1. A. Na setkání se dlouho připravovali, chtěli totiž prvňákům ukázat, proč je dobré naučit se pěkně číst. Nejenže malým spolužákům přečetli pohádkový příběh, ale také předvedli dramatizaci pohádky O veliké řepě. Mile nás překvapilo, když se malí žáčci také zapojili a pomohli hercům s jejich rolemi.

Program byl obohacen o aktivity na interaktivní tabuli, při kterých prvňáčci ukázali, kolik už toho znají o pohádkách. Společně jsme si zazpívali krásnou písničku z oblíbené pohádky Princezna ze mlejna, rozdali malým kamarádům účastnické listy a neradi se zase vraceli do lavic .

Těšíme se na jaro, až budou naopak číst prvňáci osmákům a až uvidíme rozzářená očička malých čtenářů.

Dana Bednářová

Více fotografií si můžete prohlédnout v internetovém školním časopise Kaktus na adrese http://casopiskaktus.blogspot.cz/

 


 
PDF Tisk Email

Pasování prvňáčků na „Družiňáky“

 

14.října 2016  proběhlo v naší ŠD již tradiční pasování prvňáčku na „ DRUŽIŇÁKY“.

Na tuto akci jsme se v oddělení pečlivě připravovali. Starší spolužáci pomohli vytvořit

Startovací kartičky se jménem  a také vyráběli dárečky pro své mladší spolužáky.

Paní vychovatelka Marta Pindorová vyrobila  v keramické dílně krásné medaile a všichni společně jsme se naučili slavnostní slib.

 

Akce se uskutečnila v tělocvičně,kde si děti ze „ žákovské rady“.pod vedením paní

Učitelky Karin Bujokové, připravili stanoviště. Na každém stanovišti prvňáčci plnili různé

Sportovní,vědomostní a dovednostní úkoly.

 

Všechny úkoly splnili děti na jedničku a tak mohlo začít slavnostní pasování. Po odříkání slibu byly děti pasování královnou na družiňáky a zároveň obdržely krásné medaile a odměny za splnění všech úkolů. Akce se dětem velmi líbila a všichni odcházeli domů spokojeni.

 

 

 
Pasování prvňáčků na družiňáky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Szaboóvá   
Pondělí, 10 Říjen 2016 06:17

 

V pátek 14. října 2016 proběhne v naší školní družině již tradiční pasování prvňáčku na družiňáky.Akce se bude konat v tělocvičně od 14:00 do 16:00 hodin. Na pomoc nám příjdou žáci z žákovské rady, pod vedením paní učitelky K.Bujokové.

 vychovatelky ŠD     

 

 

 

Adaptační pobyt šesté třídy ZŠ Kontešinec ve Frýdlantu n. O.

Jen se letošní šesťáci rozkoukali v nové třídě, už odjížděli 6. 9. do Frýdlantu nad Ostravicí, přesněji do RS Budoucnost v části Nová Ves. Přivítaly je čtyřlůžkové pokoje v renovovaném středisku a vůně oběda. První den byl zároveň posledním, kdy pršelo – po celou dobu pobytu nám přálo krásné počasí, a tak jsme mohli uskutečnit všechny plánované výšlapy a plně využít i báječný venkovní areál střediska. Díky příspěvku města Český Těšín jsme letošní adaptační pobyt mohli prodloužit na delší dobu, než bývají obvyklé tři dny. Letošní pobyt byl zvláštní nejen délkou, ale i tím, že ze dvou zápolících tříd se stala jedna, bylo třeba navázat kamarádské místo konkurenčních vztahů a poznat nové kamarády v neobvyklých situacích. Kooperativní a poznávací hry se v následujících dnech střídaly s tradičními i netradičními sportovními aktivitami, k rozcvičkám jsme využívali herní prvky v areálu, in-linovou dráhu, hřiště s umělým povrchem – přehazovanou, fotbal a badminton jsme hráli skoro každý den. Když už se sluníčka nabažili všichni, ocenili jsme i stinný altán a zastřešenou terasu, na kterou jsme mohli vyjít přímo z jídelny. Abychom si jen „nehráli“, několikrát přišly na řadu i výukové bloky matematiky p. uč. Kupkové, angličtiny p. uč. Bujokové a testík z češtiny. Hlavu jsme si potrápili i při pohádkovém kvízu a kvízu o Beskydách a jiných českých horách. Samozřejmě nechyběl karneval, který byl ve znamení EKO – modely musely být z přírodnin nebo recyklovatelných materiálů, několik skupin vytvořilo opravdu zdařilé modely, za které by se nemuseli stydět ani v Paříži. Malování masek i obličejů překvapivě zaujalo nejen holky a paní asistentka Niemczyková pak měla spoustu práce se štětci. A nebyl by to správný tělocvikář p. uč. Mikeska, kdyby nepřipravil několik adrenalinových her – Living colours se střelbou barvami na cíl, Desperáty s vyhledáváním lumpů podle popisu a Hmyzácké odpoledne, kdy jsme si vyzkoušeli, jak to ptáčci mají na jaře těžké s krmením nenasytných ptáčat.

Zatěžkávací zkouškou kondice byla vycházka k vodopádu Satiny a po zotavení následoval výstup na Lysou horu. Výšlap jsme podnikli z Malenovic a vraceli se přes Ostravici. Po několika dnech jsme ještě vyšlápli z Trojanovic na Pustevny a mohli jsme sledovat stavební práce na obnově areálu staveb architekta Jurkoviče. Při výšlapech jsme si mohli užít krásné výhledy na Beskydy, ale sem tam i nějaké ostružiny a borůvky. Prokázali jsme také, že jsme zdatní kuchaři – v souboji holek a kluků o nejlepší guláš nakonec stejně zvítězil nejlepší kuchař, a to hlad. Naše kotlíkové guláše dokonce chutnaly i profesionálním kuchařům. Ti nás ten večer odměnili večerními palačinkami, které v žebříčku málem porazily i jinak nejoblíbenější smažák, velmi chutná byla i ostatní jídla, přestože se vždy našly mlsné jazýčky, kterým jídlo nebylo vhod. Aby vše proběhlo hladce, zdravotní stav účastníků kontrolovala a na bebínka lepila náplasti „zdravuška“ a v noci klidný spánek hlídala „večernice“. Každý večer jsme se nasmáli při „zprávičkách“, kde jsme na fotkách a videích samotných účastníků prošli celý den ještě jednou. Všechny zážitky jsme si psali do „cestovatelského pasu“, ale hlavně nám zůstaly v paměti. S krásně prožitým babím létem jsme se museli po deseti dnech rozloučit a z Budoucnosti se zase vrátit do současnosti školního roku.

Na závěr bychom chtěli poděkovat velmi vstřícnému personálu RS Budoucnost, účastníkům, organizátorům i garantům pobytu za hladký průběh celé akce.

Mgr. Karin Bujoková

 

 

 

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 39

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner