Vítejte na hlavní stránce

Karneval 2018

Starosti i radosti s organizací školního karnevalu začaly již dlouho před tím, než na KASS v sobotu 17.2.2018 dorazily první děti v maskách. Nejvíce práce měli „rodiče a přátelé školy“ se zajišťováním výzdoby, slaného i sladkého občerstvení a hladkého chodu karnevalu. Aby jim to šlo hezky od ruky a všichni je poznali v davu, pořídili se letos úžasná trička se jmenovkami a náš reportér je v nich na pódiu zachytil! Samozřejmě stejně tak pomohly i maminky, tatínkové, eventuálně prarodiče s výrobou a zajišťováním masek – a že se jich sešlo! Velkým sálem kroužily čarodějnice, princezny, víly, ale i zombie, bojovníci z Hvězdných válek, břišní tanečnice, roztleskávačky, kovbojové a jiné příšerky. Pro porotu složenou z rodičů i členů RaŠe bylo těžké vybrat výherce. Rozhodně zabojovali všichni, kdo přišli – mě zaujal Einstein, originální Sponge Bob a roztomilá pidiupírka, která ani tak nesála krev, jako byla k sežrání Vítězné i zúčastněné masky si můžete prohlédnout na fotkách.

Programem a soutěžemi provázela paní Šustková z vydatné pomoci manžela, za mixpultem seděli osvědčení DJové Lukáš, Pavel a Nikolas, taneční workshopy vedli Míša a Terka. Děti si mohly nechat namalovat obličeje a nechat se vyfotit profesionálním fotografem. Samozřejmě pomohla i žákovská rada se soutěžemi, roztočilo se například Kolo štěstí. Bohatá tombola našla své šťastné výherce, největší boj byl letos o plyšové jednorožce! Po všech soutěžích se zdálo, že to tančení a rejdění snad neskončí, ale nakonec se rodičům podařilo děti odchytit, identifikovat a odvést domů do postýlek.

Karneval je za námi, ať žije příští Karneval!!!

Mgr. Karin Bujoková

Další akce najdete ve školním časopisu - odkaz je na stránce školy.


 
PDF Tisk Email

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec, příspěvková organizace

Vás zve na

Den otevřených dveří

v úterý 13. března 2018 od 9:00 – 17:30 hodin

Program:

  • na 1. stupni budou připraveny workshopy pro žáky z okolních obcí
  • ve všech třídách se bude vyučovat „s otevřenými dveřmi“
  • rodiče se mohou kdykoli během dne podívat na výuku různých předmětů ve třídách svých dětí
  • v odpoledních hodinách mohou rodiče a návštěvníci školy nahlédnout do všech učeben, včetně odborných
  • od 14:30 hod budou v 1. patře hlavní budovy probíhat pro zájemce workshopy matematiky prof. Hejného
  • od 15:30 hod do 16:15 hod proběhnou v učebně informatiky v 1. patře konzultace k přijímacímu řízení na SŠ
  • v 15:30 hod zveme předškoláky a jejich rodiče na ukázkovou hodinu do 1. třídy (budova školní družiny, třída 1.A), poté všechny zájemce provedeme naší školou

 

Na setkání s Vámi se těší pedagogové ZŠ a MŠ Kontešinec.

 

 

Lyžařský kurz 7. a 8. tříd – 26. 2. - 2. 3. 2018 Karlov pod Pradědem, horská chata Edison

 

Jako každým rokem byl i letos pro žáky 7. a 8. tříd zorganizován lyžařský kurz v pohoří Jeseníků, v obci Karlov pod Pradědem. I přesto, že po celý týden panovaly mínusové teploty se žáci proháněli po upravených sjezdovkách červené a modré obtížnosti. Začínající lyžaři v prvním dnu sjížděli na malý svah s pásem, ale protože byli všichni šikovní, již v úterý odpoledne se i oni začali zdokonalovat na modré sjezdovce.

Kromě lyžování si pan učitel Mikeska připravil pro žáky krátkou, ale přesto zajímavou přednášku o lyžařské výstroji a výzbroji, 10 pravidel FIS – chování na sjezdovce. Žáci se během dalších večerů zapojili do soutěží a společenských her. Všichni lyžaři si ve čtvrtek porovnali své lyžařské dovednosti v závodech ve slalomu. Závodilo se ve dvou kategoriích – dívky a chlapci. Poslední večer se nesl v duchu karnevalu. Žáci se ukázali v různých maskách, které si připravili buď doma, nebo na místě. Po zhodnocení lyžařského kurzu a vyhlášení vítězů ve slalomu byla pro žáky připravena závěrečná diskotéka.

Z ohlasu dětí jsme vyhodnotili, že se jim „lyžák“ líbil. Užili si kvalitní sníh, slunce i vítr a hlavně teplý čaj. Lyžaři začátečníci se naučili lyžovat, upevnili se třídní kolektivy 7. a 8. tříd a celý týden strávili žáci na horách v krásném a čistém prostředí Jeseníků.

Mgr. Lucie Seberová


 

Zeměpisná olympiáda

 

Dne 16. ledna 2018 se vybraní žáci II. stupně zúčastnili školního kola zeměpisné olympiády. Ti, kteří získali nejvyšší počet bodů postoupili do kola okresního, které se konalo v Karviné.

Okresní kolo probíhalo 20. února 2018 a zúčastnili se jej tito 3 žáci: Nicielnik Filip (6. ročník), Pecha Alex (7. ročník) a Frysz Ondřej (8. ročník).

Nejlepšího umístění dosáhl Filip Nicielnik z 6.B – 7. místo z 24 účastníků.

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v soutěžích Filipovi i dalším žákům.

 

Mgr. Lucie Seberová

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 53

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner