Vítejte na hlavní stránce

ZŠ a MŠ Kontešinec mistrem ČR a žáci vicemistry ČR ve Finanční svobodě

V úterý 6. června se v Praze konal již čtvrtý ročník Mistrovství České republiky ve hře Finanční svoboda. ZŠ Kontešinec reprezentovaly na MČR stejně jako loni dva dvoučlenné týmy. První tým byl tvořen loňskými vicemistry ČR Patrikem Zamazalem (9.A) a Tobiášem Konečným (9.B) a druhý tým Jindřichem Teperem (8.B) a Alešem Rusnákem (9.A). Tito žáci absolvovali náročnou přípravu, která byla zaměřena právě na dosažení co nejlepšího výsledku v klání, které se soustředí na správné nakládání s penězi v průběhu celého života. Žáci měli nelehkou úlohu, protože mistrovství republiky není rozděleno do žádných kategorií, takže se hoši museli poprat kromě dalších žáků základních škol i s reprezentanty gymnázií, obchodních akademií či středních odborných škol. Letošního MČR se zúčastnil rekordní počet žáků a škol. Celkově se jednalo o 82 dvoučlenných týmů ze 30 základních a středních škol z celé republiky. Díky skvělým a vyrovnaným výkonům obou týmů ZŠ Kontešinec v této silné konkurenci v celkovém hodnocení škol zvítězila, za což získala pohár pro mistra ČR. Patrik s Tobiášem se v hodnocení týmů opět umístili na druhé příčce, a podařilo se jim tak obhájit titul vicemistrů ČR. Za tento úspěch si odnesli podílové listy v hodnotě 2 000,- Kč. Všem čtyřem reprezentantům ZŠ Kontešinec děkujeme za předvedené výkony a obrovsky jim gratulujeme k dosažení tak skvělého umístění!

Mgr. Radek Sporysz


 

Seznam přijatých dětí do předškolního vzdělávání

 

Seznam dětí přijatých do předškolního vzdělávání pro školní rok 2017/2018 naleznete zde.

 

zástupce statutárního orgánu

Mgr. Věra Gorgolová

 

Den otevřených dveří čtenářského klubu

Ve čtvrtek 1. června mohli zájemci nahlédnout pod pokličku čtenářského klubu. Během hodiny a půl návštěvníci zhlédli počítačovou prezentaci, která dokumentovala činnost od letošního února, zapojili se do soutěží, na vlastní kůži zažili čtenářskou dílnu a příjemné určitě bylo i pohoštění, které z větší části zajistily samy děti.

Ráda bych poděkovala dětem, které se aktivně a naplno zapojily do přípravy Dne otevřených dveří, členům žákovské rady za závěrečné překvapení a všem návštěvníkům, kteří si našli čas a přišli se přesvědčit, že čtení nuda není!

 

Mgr. Dana Bednářová


 
Tisk Email

Den dětí

Ve čtvrtek 1.6. jsme v družině oslavili snad ze všech svátků nejkrásnější „Mezinárodní den dětí.“ Je to svátek, který sahá daleko do minulosti a je oslavou pro spoustu dětí na celém světě. Již týden před samotným svátkem jsme s dětmi tvořili návrh vlajky dle vlastní fantasie, aby si i oni uvědomili, že existuje spoustu dětí různých národností. Poté jsme v týdnu vytvořili plakáty s pozváním, které byly hlavní výzdobou naší družiny. Také jsme poprosili rodiče, jestli by nám poslali nějaké občerstvení. Ani jsme nepočítali, že se rodiče tak skvěle zapojí a pošlou po svých dětech tolik sladkých a slaných dobrot. Za což rodičům moc děkujeme. Samotná oslava vyvrcholila na zahradě MŠ, kdy nám přispěchala na pomoc školská rada s p.uč.Bujokovou. Zahráli si s družiňáky pár míčových her, zatím co jsme my vychovatelky přichystaly týmovou hru a ukryly poklad. Poté si děti odpočinuly, vyslechly si pravidla týmové hry od p.vych. Marty, zahrály si na kriminalisty a hledaly v týmu ukrytou hádanku. Po složení a uhádnutí hádanky měly děti za úkol najít poklad, který ukrýval dobroty od rodičů. K tomu všemu nám hrála hudba a po skončení hry si někteří i rádi zatančili. Na závěr celé akce jsme si rozdali dárečky, které si navzájem děti přinesly a anonymně byly rozdány. Celou akci vnímám jako velice vydařenou a dle úsměvů na tvářích dětí si myslím, že se povedla. Děti měly radost s dárečků, občerstvení a zaujala je i hra s hádankami. Poděkování patří především rodičům, kteří se skvělě podíleli na občerstvení, dětem ze školské rady s p.učitelkou za účast a ochotu na akci, družiňákům za skvělou náladu a vychovatelkám za hladký průběh oslavy.

Dagmar Niemczyková

 

Den otevřených dveří ve školním čtenářském klubu

Zveme všechny příznivce čtení, aby ve čtvrtek 1. června přišli mezi nás, členy školního čtenářského klubu, který se od února pravidelně schází v prostorách ZŠ Kontešinec.

V době 14.00 – 15.30 budou dveře do školní knihovny otevřené všem, kteří rádi čtou nebo se jen chtějí podívat, jak takový čtenářský klub pracuje.

Těšíme se na milé setkání!

Dana Bednářová a Kateřina Šildrová

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 46

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner