Vítejte na hlavní stránce

Malé maturity

Ve dnech 21. a 22. června proběhly na naší škole již tradiční Oborové dny, tzv. Malé maturity. Několik měsíců se žáci 9. ročníku připravovali k těmto zkouškám. Pod vedením konzultantů z řad učitelů si deváťáci nachystali prezentace na témata, která jim byla něčím blízká. Zaměření žáků byla velice různorodá. Během dvou dnů představili např. práce o chemických reakcích, profesionálních řidičích, paralelních světech či o poskytování první pomoci. Jako každý rok nechyběla ani témata zeměpisná, sportovní, hudební nebo literární. Pro žáky to jistě byla velká zkušenost, díky níž se seznámili s tím, jak pracovat se zdroji, jak je správně citovat a jak by měla celkově prezentace vypadat. S tím souviselo i to, že dívky a chlapci přišli k maturitám společensky oblečeni, a musíme uznat, že jim to velice slušelo!

 

Mgr. Dana Bednářová


 

RADOVÁNKY 2018

 

Radovánky letos propukly za velkého vedra v sobotu 9.6. Organizátoři, tj. Sdružení rodina a škola, prozřetelně uspořádali radovánky ve vnitřních prostorách KASS Střelnice, což se ukázalo jako velmi praktické, když se asi za dvě hodiny spustil prudký déšť. Jen chlapi-grilovači zůstali ve svém venkovním stánku u kotlet a klobásek:) Stejně jako obvykle nechyběly domácí dobroty napečené maminkami a babičkami ani občerstvovací pultík s usměvavými barmankami/barmany.

Programem letos provázela žákyně 9.třídy Natálie Sikorová, v programu se předvedli žáci prvního stupně, ať už v malých skupinkách, nebo jako celé třídy. Tradičně na úvod vystoupily mažoretky ze zájmového kroužku školní družiny, několik dalších tanečních představení nenechalo přihlížející rodiče také v klidu sedět – třeba píseň 2.B „To máme mládež“ pod vedením paní učitelky Dziubkové provázel inspirativní rock-and-roll taneček, jak si zpříjemnit důchod. Také velmi rytmický taneček s PET lahvemi dětí z 3.A s paní učitelkou Foltýnovou nám ukázal, jak správně a zábavně naložit s plastovým odpadem. Poučná byla i pohádka 4.B o Honzovi, který nebyl tak úplně hloupý...V průběhu programu vystoupila také vítězka soutěže Škola má talent – Anička z 5.B s písní „Pátá“. Program pak zakončilo aerobikové vystoupení třídy 5.A s cvičitelkou p.Šustkovou.

O zábavu se dětem (a nejen jim) postaralo klaunské duo a hudební pult ovládal DJ Milk. Novinkou bylo mobilní planetárium v hudebním salónku, kde si děti mohly odpočinout od tanečního mumraje v klidu pod hvězdami. Ve stálém obležení bylo také malování na obličej.

Všem, kteří se starali o program a občerstvení, moc děkujeme a těšíme se znovu na příští rok!

 

Text a foto Karin Bujoková

Další fotografie naleznete v časopise Kaktus.

 

Exkurze 9. ročníku – Elektrárna Dětmarovice

Dne 18. června byla pro žáky 9. ročníku zorganizována exkurze do elektrárny v Dětmarovicích. I přestože byla elektrárna v měsíčním odstavení – probíhaly kontroly a opravy součástek, které nejdou opravit během provozu, ochotně se nám pracovník věnoval a jednoduchou a zábavnou formou vykládal o chodu elektrárny. Žáci se dozvěděli, že dětmarovická elektrárna je nejvýkonnější tepelnou elektrárnou v ČR. Kromě výroby elektrické energie se také zabývá výrobou tepla pro města Bohumín a Orlová. Všichni jsme mohli nahlédnout do „velína“ řídícího počítačového zázemí celé elektrárny, k černouhelným valům, drtičky černého uhlí, spalovny a jako bonus nás zaměstnanec elektrárny vyvezl výtahem na střechu elektrárny, kde jsme mohli vidět města Český Těšín, Bohumín, Orlová a vlastně celý areál dětmarovické elektrárny.

 

Osmáci zazářili na Wolframu

Ve středu 13. června proběhlo na stadionu Frýdecká městské kolo branné soutěže Wolfram, kterou organizovalo Krajské vojenské velitelství Ostrava v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu. Naši školu reprezentovalo družstvo osmáků ve složení Ondřej Frysz (8.A), Samanta Suchá (8.A), Nicolas Osička (8.B) a Adam Stonawski (8.B).

Žáci museli absolvovat několik disciplín, které prověřily jejich fyzickou zdatnost, střeleckou přesnost či zdravotnické znalosti, ale také museli prokázat vědomosti ve znalostním kvízu o paravýsadku Wolfram, po němž byla soutěž pojmenována.

Díky svým schopnostem a také přípravě, kterou absolvovali pod vedením pana učitele Mikesky a Sporysze nakonec vybojovali stříbrnou příčku, a zajistili si tak postup do krajského kola, které proběhne v září ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Našim reprezentantům gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů na Libavé!

Mgr. Radek Sporysz

 

Osmáci zachraňovali životy

Dne 8. 6. 2018 se vybraných pět žáků 8. ročníku zúčastnilo soutěže „První pomoc – Zachraň život“. Soutěž se konala v DDM v Třinci. Ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému byla pečlivě připravena stanoviště, kde šlo o záchranu života. Žáci se museli poprat s náročnými úkoly, jako např. ošetření otevřené zlomeniny, amputace prstu, resuscitací, ošetření sražených dětí na přechodu pro chodce nebo zvládnout nasimulovanou dopravní nehodu s osmi zraněnými. Přesto, že se našim žákům nepodařilo zvítězit, zaslouží si pochvalu za aktivní přístup a přípravu i ve svém volném čase. Odměnou jim také jsou bohaté zkušenosti, které ten den získali.

 

Mgr. Eva Rozsívalová


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 57

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner