Vítejte na hlavní stránce

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec, příspěvková organizace

Vás zve na


Den otevřených dveří


v úterý 7. března 2017 od 9:00 – 17:00 hodin


Program:

  • ve všech ročnících 1. stupně budou připraveny workshopy pro žáky z okolních obcí
  • ve všech třídách se bude vyučovat „s otevřenými dveřmi“
  • rodiče se mohou kdykoli během dne podívat na výuku různých předmětů ve třídách svých dětí
  • v odpoledních hodinách mohou rodiče a návštěvníci školy nahlédnout do všech učeben, včetně odborných, popř. zhlédnout promítání filmů o činnosti školy
  • od 14:30 hod budou v 1. patře hlavní budovy probíhat pro zájemce workshopy matematiky prof. Hejného
  • od 16:00 hod do 16:30 hod proběhnou v jazykové učebně v 1. patře konzultace k přijímacímu řízení na SŠ
  • v 15:30 hod zveme předškoláky a jejich rodiče na ukázkovou hodinu do 1. třídy (budova školní družiny), poté všechny zájemce provedeme naší školou

 

 

Na setkání s Vámi se těší pedagogové ZŠ a MŠ Kontešinec.


 

 

„Ples Karla IV.“  poprvé ve školní družině

Každý měsíc plníme ve školní družině úkoly v celoroční hře, kterou jsme letos nazvali: Byl jednou jeden král. Povídáme si o středověku, řemeslech a životě … kreslíme erby, vyrábíme královské koruny….

V pátek 17. února se v tělocvičně konal „Ples Karla IV.“

Podmínkou účasti bylo mít na sobě jakýkoliv „kousek sukna plesového.“ V tento den se děti i paní vychovatelky proměnily ve šlechtice, pážata, rytíře, krále, princezny……

Ples jsme zahájili slavnostní polonézou. Pak následoval program dětí: zazpívaly nám děti ze sboru, děti z tanečního kroužku nám zatancovaly a nakonec se předvedl taneční pár – Eliška Moravcová a  Tobias Ottner.

Poté začala taneční zábava, tancovali jsme v kruhu i ve dvojicích. Učili se společně dobové tance. A jak se ples líbil našim dětem?

„Líbilo se mi tančení a kostýmy a paní vychovatelky, že měly krásné dlouhé šaty.“ Sabinka Mrázková

„Mě se nejvíc líbil první společný tanec.“ Silva Sikorová

„Líbilo se mi, jak jsme tancovali. Líbilo se mi všechno.“ Tomáš Zemánek

Vedoucí vychovatelka Lenka Martinková

 

Recitační soutěž

 

V úterý 14.2.2017 proběhlo v čítárně a kavárně AVION školní kolo recitační soutěže. Děti z 2 .- 5. tříd soutěžily v recitaci básní a přednesu krátkých textů. Ke slavnostní atmosféře přispělo pěkné prostředí kavárny. Na malé recitátory se přišli podívat i rodiče a prarodiče. Děti soutěžily ve 2 kategoriích.  V 1. kategorii zvítězila Magdalénka Szemlová ze 3.A, 2.místo patří Lukáši Zahradníkovi ze 2.A a 3. byla Barborka Tomášková ze 2.B.  Ve 2. kategorii vyhrála Rozárie Suchánková z 5.B, na 2. místě byla Karolína Sližová ze 4.A a na 3. místě Anička Quynh ze 4.B.

 

Výherci obou kategorií nás budou reprezentovat v Městském kole v recitaci,  které se koná 7.3.2017 rovněž v čítárně a kavárně AVION. Jsme rádi, že tato soutěž se mezi dětmi těší velké oblibě a stala se na naší škole tradicí.

 

Mgr. Šárka Czyžová

 

 

 

První školní čtenářský klub na ZŠ Kontešinec

Po několikaměsíčních přípravách jsme se konečně dočkali dne, kdy jsme se společně s dvanácti žáky sešli ve školní knihovně na prvním setkání školního čtenářského klubu. Tento zájmový kroužek, který mohl vzniknout díky evropským dotacím, má za cíl rozvoj čtenářské gramotnosti u žáků 2. stupně. Díky finanční podpoře jsme opět mohli obohatit školní knihovnu o mnoho nových knižních titulů i dalšího materiálního vybavení, které pomůže podpořit dětské čtenářství. Věříme, že pilotní projekt, který bude trvat téměř tři roky, pozitivně ovlivní nejen členy čtenářského klubu, ale ukáže cestu ke knihám i dalším spolužákům.

Fotky ze schůzek, které vedou paní učitelka Dana Bednářová a paní knihovnice Kateřina Šildrová, si můžete prohlížet na stránkách školního časopisu Kaktus.

 

Mgr. Dana Bednářová


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 41

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner