Vítejte na hlavní stránce

Mezinárodní hry řemesel 2017

Ve středu 5. 4. se zúčastnila třída 8.B šestého ročníku Mezinárodních her řemesel, které pořádala SOŠ Třineckých železáren v Třinci – Kanadě. Projekt má za úkol zpopularizovat technické obory mezi školami v Moravskoslezském kraji a propojit vzdělávací instituce s firmami působícími v téže oblasti.

Školu reprezentoval pětičlenný tým, ostatní žáci ho podporovali jako fandové a diváci.

Jindřich Teper prokázal svou šikovnost jako hutník, Lukáš Lehman jako instalatér, zdatným elektrikářem se ukázal být Štěpán Rucki a zámečníkem Michal Moldrzyk. Mezi divácky nejatraktivnější patřila barmanská soutěž v přípravě nealkoholického nápoje. Přestože René Luka připravil nápoj zářící všemi barvami s příznačným názvem Werk – cocteil, na vítěztví nedosáhl.

Ačkoli jsme se v konkurenci 24 základních škol na stupně vítězů nedostali, prožili jsme v areálu SOŠ hezké dopoledne, vyzkoušeli si některá ,,černá“ řemesla a poznali zajímavé osobnosti včetně nejvyšších představitelů města Třince a Třineckých železáren.

Už nyní se těšíme na sedmý ročník Mezinárodních her řemesel 2018!

Mgr. Miluše Kupková


 

Žáci 6. A pomohli uklidit Česko

V sobotu 8. 4. 2017 se i přes počáteční nepřízeň počasí sešlo jedenáct žáků 6. A ZŠ Kontešinec, aby se zapojili do akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Žáci společnými silami uklidili okolí svibických rybníků a za dopoledne se jim podařilo nasbírat přes 15 pytlů odpadu. Společně s běžným nepořádkem nalezli i takové věci jako záchod, umyvadlo, helmu na výškové práce nebo ceduli vymezující státní hranici. Všechen tento nelegálně vyhozený odpad byl poté odvezen do sběrného dvora.

Mgr. Jakub Mikeska


 
Tisk Email

Pozvánka

27.dubna 2017 se koná družinová akce " PÁLENÍ ČARODĚJNIC ". Zveme všechny družiňáky v doprovodu dospěláka na zahradu MŠ v 16 hodin. Těší se na vás vychovatelky ŠD.

 

 

 

Velikonoční turnaj ve stolním tenise

Ve středu 5. dubna se v rámci odpoledního vyučování uskutečnil 2. ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenise, který zorganizoval pan učitel Sporysz za pomoci žáků 9.A Aleše Rusnáka, Adama Kukuly a Patrika Zamazala. Opět se soutěžilo ve dvou skupinách – 6. a 7. ročník a 8. a 9. ročník. Ve starší kategorii byla dle očekávání znát zkušenost Aleše Rusnáka, který se tomuto sportu věnuje závodně, ale i ostatní reprezentanti se bili statečně. Nakonec v této kategorii zvítězil tým 9.A a na druhém místě skončila 8.A.

V kategorii mladších žáků byly výkony družstev velmi vyrovnané, třikrát musela o vítězi rozhodnout smíšená čtyřhra. Také o konečném pořadí nerozhodovaly body, protože všechny týmy dosáhly stejného bodového zisku, ale skóre a výsledky vzájemných zápasů. Třetí místo vybojovala 6.A, druhé místo obsadila 7.B a vítězem se stala 7.A.

Všem sportovcům děkujeme za předvedené výkony a vítězům blahopřejeme.

Mgr. Radek Sporysz


 
PDF Tisk Email

ZÁPIS DĚTÍ DO PRVNÍ TŘÍDY NA

ZÁKLADNÍ ŠKOLE KONTEŠINEC

Stále ještě nevíte, kam dát dítě do školy? Hledáte pro své dítě tu nejlepší školu?

 

Přijďte dne 7. dubna 2017 od 13:30 do 18:00 hodin do budovy školní družiny v Masarykových sadech.

Představujeme Vám

Základní školu a mateřskou školu Český Těšín Kontešinec, p. o.

Co Vám můžeme nabídnout?

- rozšířenou výuku jazyků již od první třídy

- výuku zobcové flétny a kytary pod vedením aprobovaných učitelů ZUŠ

- moderní vybavení učeben a tříd

- výuku matematiky podle prof. Hejného

- výuku čtení metodou Sfumato (splývavé čtení)

- širokou škálu volitelných předmětů a zájmových kroužků (konverzace v anglickém jazyce, taneční kroužek – stepaerobik, keramický kroužek, sportovní hry, výpočetní technika, mažoretky, vaření, výtvarné činnosti aj.)

- školy v přírodě na 1. stupni

- adaptační pobyty a lyžařské výcviky na 2. stupni

- atraktivní výukové programy a projekty

- školní družinu otevřenou od 6:00 do 17:00

Nezapomeňte s sebou vzít Váš občanský průkaz (případně povolení k pobytu v ČR) a rodný list dítěte.

K zápisu si prosím doneste také vyplněný ZÁPISOVÝ LIST (ke stažení ZDE) a vyplněnou PŘIHLÁŠKU K ZÁPISU (ke stažení ZDE).

 
« ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec »

Strana 11 z 44

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner