Vítejte na hlavní stránce
PDF Tisk Email

První školní den

 

V případě hezkého počasí bude probíhat zahájení školního roku v 8:00 hodin na zahradě mateřské školy v Masarykových sadech. Za nepříznivého počasí bude zahájení školního roku probíhat ve kmenových třídách žáků.

 

Žáci budou v tento den ve škole do 9:00 hodin.

 

Pro děti navštěvující školní družinu je sraz po vyučování (tedy v 9:00 hodin) u výdejny obědů na školním dvoře. Školní družina je v provozu do 17:00 hodin.

 

Vedení školy

 
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 31 Srpen 2017 06:52

Upozornění

 

Vážení rodiče,

vzhledem k probíhajícím opravám budovy Muzea Těšínska, které zasahují do prostor školního dvora, Vás žádáme, abyste dbali zvýšené opatrnosti při pohybu v těchto místech.

Informujte prosím o této skutečnosti své děti. Pokud je nezbytné, abyste se zdržovali v těchto místech, využijte pouze prostor co nejblíže školní výdejny.

Děkujeme za pochopení.

Vedení školy.

Aktualizováno Čtvrtek, 31 Srpen 2017 06:57
 

Daruj Raketu

Členové školního čtenářského klubu se zapojili do akce Daruj Raketu. Díky básni, kterou společně sepsali a zaslali do redakce časopisu Raketa, mohli udělat radost dětem v jiných institucích. „Klubáci“ si vybrali dětské oddělení Nemocnice Třinec, kde v pátek 23. 6. předala Petra Nováková, zástupkyně redakce, 50 kusů prázdninových Raket vrchní sestře Karmen Cieslarové.

Věříme, že časopisy udělají radost dětem, které nemohou trávit chvíle se svou rodinou a musí právě o prázdninách ležet v nemocnici. Jsme rádi, že ani našim „klubákům“ není lhostejné, jak se cítí jejich vrstevníci v nelehkých životních situacích, a že se rozhodli je aspoň malým dárkem potěšit.

Básničku si můžete přečíst na stránkách našeho školního časopisu http://casopiskaktus.blogspot.cz/.

Dana Bednářová a Kateřina Šildrová


 

Deváťáci opět „maturovali“

Letos se na naší škole opět konaly Oborové dny – „Malé maturity“, které se u nás již staly tradicí. V tomto školním roce připadly na dny 22. a 23. června 2017.

Všichni žáci devátých ročníků měli možnost vybrat si téma jim blízké či oblíbené a zpracovat jej do tištěné formy a též do podoby prezentace. Celou svou práci měli poté možnost předvést ústně před komisí vyučujících tak, jak tomu bývá u běžných maturit na středních školách. Někteří si pro nás připravili i poutavé praktické ukázky. Atmosféru „Malých maturit“ doplnilo i společenské oblečení, ve kterém naši deváťáci přišli. I letos se práce velmi vydařily, žáci nám nabídli širokou škálu témat – počítačové hry, domácí zvíře, dovolenkové destinace, kultura ve Vietnamu a další zajímavé náměty. Téměř všichni získali za svůj výkon výbornou. Práce byly většinou velmi dobře připraveny, bylo vidět, že jim žáci věnovali kus svého volného času.

Cílem „Malých maturit“ je získat zkušenost se vzděláváním na středních školách. Jsou též jakýmsi slavnostním ukončením základní školy. Věříme, že žáci budou moci v budoucnu z této zkušenosti čerpat.

Mgr. Eva Calabro Rywiková


 

ZŠ a MŠ Kontešinec mistrem ČR a žáci vicemistry ČR ve Finanční svobodě

V úterý 6. června se v Praze konal již čtvrtý ročník Mistrovství České republiky ve hře Finanční svoboda. ZŠ Kontešinec reprezentovaly na MČR stejně jako loni dva dvoučlenné týmy. První tým byl tvořen loňskými vicemistry ČR Patrikem Zamazalem (9.A) a Tobiášem Konečným (9.B) a druhý tým Jindřichem Teperem (8.B) a Alešem Rusnákem (9.A). Tito žáci absolvovali náročnou přípravu, která byla zaměřena právě na dosažení co nejlepšího výsledku v klání, které se soustředí na správné nakládání s penězi v průběhu celého života. Žáci měli nelehkou úlohu, protože mistrovství republiky není rozděleno do žádných kategorií, takže se hoši museli poprat kromě dalších žáků základních škol i s reprezentanty gymnázií, obchodních akademií či středních odborných škol. Letošního MČR se zúčastnil rekordní počet žáků a škol. Celkově se jednalo o 82 dvoučlenných týmů ze 30 základních a středních škol z celé republiky. Díky skvělým a vyrovnaným výkonům obou týmů ZŠ Kontešinec v této silné konkurenci v celkovém hodnocení škol zvítězila, za což získala pohár pro mistra ČR. Patrik s Tobiášem se v hodnocení týmů opět umístili na druhé příčce, a podařilo se jim tak obhájit titul vicemistrů ČR. Za tento úspěch si odnesli podílové listy v hodnotě 2 000,- Kč. Všem čtyřem reprezentantům ZŠ Kontešinec děkujeme za předvedené výkony a obrovsky jim gratulujeme k dosažení tak skvělého umístění!

Mgr. Radek Sporysz


 
« ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec »

Strana 11 z 48

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300

Banner
Banner
Banner