Deváťáci na krajském kole Wolframu

V sobotu 23. září proběhlo ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá krajské kolo branné soutěže Wolfram, kterou organizovalo Krajské vojenské velitelství Ostrava v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu. Naši školu reprezentovalo družstvo deváťáků ve složení David Červinka, Klára Kolonderová, Lukáš Lehmann a Jindřich Teper, kteří své dovednosti předvedli už v městském kole, v němž v polovině června vybojovali bronz.

Naše žáky a jejich doprovod v podobě pana učitele Mikesky a Sporysze neodradilo ani chladné a deštivé počasí, a tak mohli zažít neopakovatelnou atmosféru vojenského zápolení ve veřejnosti běžně nepřístupných místech.

Vojáci si pro soutěžící připravili řadu náročných disciplín. Vše zahájila plavba na raftu po vodní nádrži Barnov, v níž náš tým předvedl nejlepší výkon. Následovala překážková dráha, silový x-boj, vědomostní test o Ostravské operaci, střelba ze vzduchovky, týmová souhra a přezkoušení ze zdravovědy. Mezi jednotlivými stanovišti se žáci museli přesunovat během a kromě preciznosti a správnosti splnění úkolů hrál důležitou roli i výsledný čas.

Všechny týmy doběhly do cíle po absolvování náročné trasy promočené, zablácené a vyčerpané, zato ovšem bohaté o nevšední zážitky. Navíc si také mohly vyzkoušet laserovou střelnici nebo lukostřelbu.

Naše družstvo nakonec obsadilo 8. místo z celkového počtu 22 čtyřčlenných týmů, za což si zaslouží velkou gratulaci. Poděkování také patří Ostravské univerzitě, paní učitelce Seberové a panu učiteli Mikeskovi za poskytnutí podmínek a přípravu našeho soutěžního družstva.

Mgr. Radek Sporysz

 

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300