Nad Tatrou se opět blýskalo aneb ZŠ Kontešinec na Slovensku

Za 100 let a jeden měsíc přesně na den od vzniku Československé republiky, 28. 11. 2018, obě deváté třídy s paní Kateřinou Wantulok a Renátou Janotovu nastoupily do vlaku směr Svrčinovec. Malým vagonkem jsme projeli státní hranici, milá paní ve vlaku zvučnou slovenštinou nám ukázala z okna, kdeže je ta hranice. A už jsme vystoupili na maličkém nádraží, kde nás čekala paní ředitelka s paní zástupkyni z místní základní školy. A nám začal skvělý den, který znamenal počátek slibné spolupráce a příslib budoucích společných projektů a celý byl ve znamení vzpomínek na 100. výročí vzniku Československé republiky.

Přivítala nás paní starostka, seznámili jsme se s učiteli a žáky a nejprve jsme začali prezentací. Žáci obou škol si připravili vše zajímavé o obou republikách, zazněly hymny, proběhly prezentace o území, prezidentech, filmech, divadlech, geografií a dalších zajímavostech. Pak obě školy, ta naše i slovenská, měly možnost soutěžit ve sportovních a vědomostních disciplínách. Také jsme si prohlédli školu, moc se nám líbily šatny i třídy. Byli jsme překvapeni brzkým počátkem vyučování, první hodina začíná v 7:35.

Celé dopoledne jsme si velmi užili. Od paní starostky a paní ředitelky jsme dostali krásné magnetky a další dárečky, které nám budou připomínat kamarády ze slovenské školy, obě naše města i 100. výročí vzniku republiky. Už teď se těšíme na další setkání, tentokrát na naší škole a na spolupráci, která bude přínosem pro obě školy a soudě podle prvního setkání bude velmi příjemná.

žáci 9. tříd


 

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300