Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:První jarní den

 

Je už téměř tradicí, že naši prvňáčci a druháci v rámci projektového dne vítají každoročně jaro společně.

Ve čtvrtek 21. března se ve třídách pilně pracovalo; letos děti vyráběly věnečky, jarní berušková mávátka, sely ředkvičku a jarní osení… Některým dětem se podařilo sladit trička pěkně jarně do zelena.

Mezitím si povídaly o tom, jak to vypadá v přírodě, co se mění a jak, dokonce měly štěstí  a zaslechly z parku zpěv a cvrlikání prvních ptáčků. Každá třída už má také v repertoáru nějakou tu jarní písničku a společně všichni natrénovali říkanku na odhánění Zimy.

Na odhánění se vždy ti nejmenší těší nejvíc  - mají dovoleno (i přikázáno) dělat co největší rámus, aby Zimu opravdu vyhnali, však se na to opět vybavili vařečkami a řehtačkami.

Morana, symbol  Zimy, čekala před budovou družiny, odkud ji pak průvod veselých dětí vyprovázel k řece Olze. Tam byla (opět za velikého křiku) Morana vhozena do proudu. Celý den končil procházkou kolem řeky, kdy děti  bedlivě sledovaly,  jestli Morana pěkně pluje pryč z našeho města.

Jaro konečně začalo!

 
PDF Tisk Email

Ozdravné pobyty pro žáky 1. stupně základních škol ve městě Český Těšín

 

Ozdravné pobyty spojené s přímým kontaktem s přírodou často znamenají pro jejich účastníky významnou životní zkušenost, která formuje jejich vztah k přírodě a ochotu pečovat o životní prostředí.

 

Město Český Těšín prostřednictvím odboru školství a kultury oslovilo základní školy na svém území s nabídkou předložení žádosti o dotaci na ozdravné pobyty, které jsou dílčí částí kryty z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Zájem projevily 2 základní školy a to Masarykova základní škola a mateřská škola Český Těšín, příspěvková organizace a Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec, příspěvková organizace.

 

Žádost o dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje byla podána v listopadu 2018. Dotace byla zastupitelstvem kraje schválena a Smlouva o poskytnutí dotace byla podepsána dne 15. 5. 2019.

 

V rámci realizace projektu již proběhly dva turnusy v dubnu 2019 (80 dětí) - Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec, příspěvková organizace. V současné době se připravují další tři turnusy v březnu a dubnu tohoto roku:

-       Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec - termín 23 . 3. – 3. 4. 2020 (80 dětí) (40 dětí) - Penzion RS Paskov, Morávka, (40 dětí) - Penzion Pod smrkem, Horní Lípová

-       Masarykova základní škola a mateřská škola Český Těšín – termín 14. 4. – 25. 4. 2020

(50 dětí) – Středisko Beskydský H-rezort

 

Délka ozdravných pobytů dětí bude 12 kalendářních dnů. Během těchto dnů bude probíhat výukový/vzdělávací program, který bude zajišťován pedagogy z řad zaměstnanců škol. Tento program mj. zlepší znalosti a dovednosti žáků v environmentální oblasti a v oblasti udržitelného rozvoje. Nedílnou součástí budou výlety po okolí, poznávání krás přírody a různé sportovní aktivity. Celkem se všech turnusů zúčastní 210 dětí a doprovod z řad pedagogů a zaměstnanců škol.

 

Zpracovala: Ing. Markéta Vyvlečková

projektový manažer

 

 

 

  

 
PDF Tisk Email

UKLIDILI JSME ČESKO !

Dne 7.dubna 2018 se žáci Základní školy Kontešinec z Českého Těšína zúčastnili akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018. Jedná se o dobrovolnou akci, jejíž cílem je uklidit černé skládky a vše, co do přírody nepatří. Žáci, kterým není jedno, jak to vypadá v jejich okolí a není jim lhostejné, že je v přírodě odhozena spousta odpadů, se rozděleni do dvou skupin vydali z Raškovic a z Komorní Lhotky na Malou Prašivou. Cestou sbírali veškerý odpad, který přírodu znečišťuje, a v plastových pytlích jej vynesli k turistické chatě Prašivá, odkud byl svoz tohoto odpadu zajištěn.

Žáci se seznámili s důležitostí enviromentální výchovy a nutností udržovat přírodu čistou a bez odpadků. Pochopili, jak nebezpečné můžou být černé skládky nejen pro zvířata a rostliny, ale i pro člověka samotného, např. při znečištění půdy a vody chemikáliemi. Odměnou všem zúčastněným byl dobrý pocit z odvedené práce, krásná příroda (navíc zas o něco čistší :-)), čas strávený ve skvělém kolektivu a navíc poděkování chatařů v podobě připravených klobás k opékání.

Velké díky patří všem žákům, kteří se  účastnili této úklidové akce ve svém volnu a zhostili se jí na 100%. Děkujeme.

 

 
PDF Tisk Email

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018

 

Dne 7. 4. 2018 se žáci Základní školy Kontešinec z Českého Těšína zúčastní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018. Vyrážet budou v 9:35 ze tří míst. Půjdou po červené, žluté a modré turistické značce a jejich cílem bude chata Prašivá. Cestou uklidí vše, co do přírody nepatří. Jako poděkování za jejich práci zajistili chataři odvoz odpadků a připraví opékání párků, čaj a překvapení.

Mgr. Jakub Mikeska

 

 

Návštěva dětí z mateřské školy v patronátní třídě 5.A

Dne 25.10.2017 naši třídu navštívili naši noví malí kamarádi z mateřské školky na Dukelské ulici. Společně jsme si zacvičili, zazpívali a vyrobili obrázek s deštníkem. Setkání bylo velmi příjemné a pro obě strany velice užitečné. Školáci měli možnost společně pracovat s malými předškoláky a zjistili, že věci, které jsou pro ně jednoduché, daly malým předškolákům pořádně zabrat.

 

Přišli k nám kluci a holky z mateřské školky.

Líbilo se jim, že zpívali jsme písničky

a potom vyráběli i deštníčky.

Byly tam čtverečky, kolečka i hvězdičky,

všichni za to dostali veliké jedničky.

Potom jsme dostali bonbony, ze kterých jsme snědli i obaly.

Všichni jsme se s dětmi snažili a společně si společné hodinky užili.

Petr, David, Honza (společná práce žáků)

 

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 33

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300