Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:



PDF

Nejvýznamnější úspěchy žáků ve školním roce 2016/17

Finanční svoboda - mistrovství ČR: Patrik Zamazal (9.A), Tobiáš Konečný (9.B) - 2. místo

Finanční svoboda - mistrovství ČR: Jindřich Teper (8.B), Aleš Rusnák (9.A), Patrik Zamazal (9.A), Tobiáš Konečný (9.B) - kat. škol - 1. místo

Finanční gramotnost - okresní kolo: Alexandr Rucki (6.A), Pavel Hovjadský (7.A), Adéla Tomanová (7.B) - 2. místo

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo: I. kat. - Jonáš Špirka (4.A) - 2. místo; II. kat. - Tobiáš Konečný (9.B) - 2. místo

 
PDF Tisk Email

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY 2014/2015


 

 

 
PDF Tisk Email

Malé maturity 2015

Na ZŠ Kontešinec je už několikaletou tradicí projekt nazvaný Malé maturity.

Tuto zkoušku vždy skládají žáci 9.ročníku a  v letošním roce k ní dospělo  celkem    35 žáků. Ti si zvolili téma šité jim na míru a zpracovali několika stránkový projekt a powerpointovou prezentaci.  To vše konzultovali se svými vedoucími, které si sami mohli vybrat. Letos převládla témata spjata se sportem, s obdobím 2.světové války, s domácími mazlíčky či s koníčky, kterým se žáci věnují ve svém volném čase. Našla se zde i témata neobvyklá, a to například prokletí básníci, herectví nebo lidská práva žen.

Někteří prezentující nezůstali jen u teorie, ale předvedli i názorné ukázky. Zhlédli jsme např. ukázku cvičení mažoretky, práci včelaře u úlu nebo umění lodního modeláře.

Z pohledu třídní učitelky jedné z devítek musím konstatovat, že prezentace a výkony všech našich žáků byly nadmíru kvalitní a sklidily u nás dospělých velký úspěch, dokonce jsme se i něčemu novému přiučili.

Mgr.Jana Kropová

 
PDF Tisk Email

Zakládáme bylinkovou zahrádku


V tomto školním roce se naše škola zaměřila na zdravý životní styl. S tím samozřejmě souvisí i zdravá strava. A jak jinak než oblíbená bio :-). V hodinách pěstitelství jsme se starali o malý kousek zahrádky, který jsme na podzim zryli, v jarních měsících osadili bylinkami a hráškem. Na naší zahrádce můžete přivonět k mátě, meduňce, pažitce, libečku nebo si zde natrhat lístky echinacey a uvařit si čaj na posílení imunity. Žáci 6. a 7. ročníku jsou velmi zvídaví a o bylinkách se snaží dozvědět co nejvíce. S radostí sledují, jak jim rostlinky rostou pod rukama, a už se těší, až si sklidí hrášek nebo připraví osvěžující nápoj z meduňky či máty. Za spolupráci děkujeme paní učitelce Kadlecové, která v hodinách keramiky s dětmi vyrobila keramické zápichy s názvy jednotlivých bylin. Na oplátku jsme rádi nabídli naše bylinky do hodin vaření :-). Všichni jsme se shodli na tom, že pudink ozdobený mátou vypadá báječně!

 

Mgr. Dana Bednářová

 


 


 
PDF Tisk Email

Sedmáci dosáhli finanční nezávislosti


V letošním školním roce se žákům 7.A podařilo stát finančně nezávislými, což znamená, že nemusí pracovat až do úmoru (dříve bychom použili pojem důchod, ten ale ze slovníku mladé generace co nevidět vymizí), ale budou schopni se finančně zabezpečit mnohem dříve. Cesta k nabytému jmění ale nebyla snadná.

Vše začalo na konci ledna, když byla na závěr besedy se zástupci České spořitelny představena hra „Finanční svoboda“. Sedmáci i učitelé se nápadu zahrát si tuto hru chytli, a tak nejprve páni učitelé Waschut a Sporysz vyrazili na dvoudenní školení a následně se hra implementovala i v 7.A.

Žáci 7.A si hru mohli vyzkoušet v rámci dvou projektových dnů. První se konal ve středu 13. 5. a celá hra byla moderována zástupcem firmy KFP, panem Kořeným, který žákům vysvětlil pravidla, úkoly a zodpověděl spoustu otázek. Žáci si zahráli dvě hry, v první si odvodili důležité úkony, které je potřeba udělat i v životě, aby člověk dokázal peníze správně rozmnožit. V druhé hře pak žáci měli tyto úkony již využívat. Ne všichni ale byli důslední, takže několik týmů skončilo osobním bankrotem. Na druhou stranu jeden tým finanční nezávislosti skutečně dosáhl.

V rámci druhého projektového dne, který proběhl v pátek 15. 5. a který již moderoval pan učitel Sporysz, hráli žáci opět dvě hry, každou s novým scénářem. V první hře zbankrotovaly čtyři týmy, ale počet finančně nezávislých stoupl na pět. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla čtvrtá, tzv. maturitní hra, kdy žáci bojovali již bez rad učitele. V této hře se nikdo nedostal do záporných čísel, nezávislosti nedosáhly pouze dva týmy, ostatním deseti se vyhrát podařilo.

Žáci měli v těchto dvou dnech jedinečnou příležitost vyzkoušet si, jak mohou a mají nakládat s penězi, aby z nich i v reálném životě byli schopni vytvořit požadované miliony. O úspěchu celé hry svědčí pozitivní ohlasy žáků, kteří se již nyní těší na další pokračování hry.

Mgr. Radek Sporysz


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 3 z 33

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300