Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:PDF Tisk Email

PÁLENÍ ČARODĚJNIC - ŠD

 

Jako každý rok i letos jsme si s dětmi ve ŠD připomněli krásnou tradici PÁLENÍ ČARODĚJNICE.

Od pondělka jsme s dětmi v odděleních vyráběli velké čarodějnice, menší i malinké čarodějničky.

Každý sám, nebo ve skupinkách, děti usilovně stříhali, lepili a někteří i šili.

V pátek 24. dubna se děti převlékly do svých čarodějnických oblečků a pak už jsme na zahradě společně

tančili, zpívali, hráli hry a dováděli v čarodějnickém reji. Tři nejlepší čarodějnice dostaly hezké ceny.

Na závěr si všichni pošmákli na čarodějnické pochoutce, kterou jsme si opekli v čarodějném ohni.

Akce se dětem líbila a všichni se těší na příští rok.

 

Vychovatelky ŠD

 

 
PDF Tisk Email

Veletrh fiktivních firem

Dne 1. dubna 2015 se naše firma Rainbow, s.r.o. zúčastnila Veletrhu fiktivních firem. Ráno jsme přišli do školy, kde jsme vzali vše potřebné k výzdobě našeho stolu a nástěnky. Poté jsme se vydali do Kulturního a společenského střediska „Střelnice“. Každá firma si vyzdobila svůj stůl, kde byl hotový výrobek a reklama. Žáci prezentovali svůj výrobek a prodávali ho. Vzali jsme si letáky naší firmy a šli jsme je rozdávat ostatním, ale vždycky, když jsme jim leták nabídli, řekli, že už ho mají. Měli jsme drink ve zkumavkách, a proto se asi moc neprodával. Dalším důvodem bylo možná umístění našeho stolu na zastrčeném, snadno přehlédnutelném a nám nevyhovujícím místě. Dokonce jsme upekli muffiny, které jsme nakonec skoro všechny snědli my. Všichni jsme usoudili, že by bylo lepší náš drink přelít raději do skleniček. K našemu stánku začali přicházet lidé až skoro ke konci veletrhu. Veletrh jsme si všichni móóc užili.

Barča Chrástková, manažerka propagace 
PDF Tisk Email

Hyundai

Dne 10. dubna se konala exkurze do továrny Hyundai. Třídy 8.A a 8.B se po dvou vyučovacích hodinách sbalily a vyrazily do parku, kde čekal autobus. Po 20 minutách jsme dorazili do Nošovic. Chvíli jsme odpočívali po namáhavé cestě autobusem v hlavní hale u stolů s bílými koženými křesly. Poté jsme se přesunuli do vedlejší místnosti a zhlédli jsme film o vzniku firmy Hyundai. Potom jsme se přesunuli zpět do haly a vzali si vesty a přístroje se sluchátky. Podle čísla na displeji přístroje jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ve výkladu mezi skupinami byl časový rozdíl. První skupině se pouštěl dříve než druhé. Projeli jsme třemi halami. Dozvěděli jsme se, jak se automobily vyrábějí, co vše předchází výrobě a jak to vypadá. Když jsme vystoupili, průvodce nám rozdal letáčky s přesnými údaji o rozloze a počtu zaměstnanců. Všichni jsme se ještě před budovou vyfotili a nasedli do autobusu. Přijeli jsme dříve, a tak jsme museli chvílí čekat, než jsme mohli jít domů. Výlet se nám všem líbil.

Natka Veselá, PR-manažerka

 
PDF Tisk Email

„Škola na zkoušku“


Dne 21.4.2015 jsme pozvali do prostor budovy školní družiny, ve které se vyučují žáci 1.a 2.tříd, naše budoucí prvňáčky  a jejich rodiče.   Děti, které v  září  nastoupí  do  prvních tříd, navštívily naši školu v tomto školním roce již potřetí. V prosinci se přišly podívat na ukázkové hodiny  1.tříd, v  lednu  řešily různé úkoly v rámci zápisu do 1. tříd a tentokrát si přišly vyzkoušet normální školní den.

Učitelky z  1.stupně a z našich mateřských škol připravily pro děti spoustu různých stanovišť a „pracovních hnízd“. Děti si mohly  vybrat ,  zda chtějí plnit úkoly pracovní, výtvarné, tělovýchovné, či skládat domeček ze dřívek nebo slova z písmen.  Děti si také prohlédly celou budovu včetně šaten, do kterých si šly odložit své věci, prostory, ve kterých pracují oddělení školní družiny, či toalety.

Účelem tohoto setkání bylo bližší  seznámení  předškoláků se školním prostředím, s učiteli, s budoucími spolužáky. Byli bychom rádi, aby  děti  přišly  první  školní  den v dobré náladě, bez slziček a s radostným očekáváním, co nového se bude ve škole odehrávat.

Tato akce proběhla na naší škole již podruhé  a myslíme si, že opět splnila naše očekávání.  Děti se s chutí zapojily do práce, nebály se na cokoli zeptat, byly uvolněné a napětí, které jsme u některých  dětí  při zápise cítili, bylo to tam.

Doufáme, že se do naší školy těší stejně,  jako  se těšíme my na ně.

Mgr.Radka Gajdová, ZŘŠ pro 1.stupeň

 
PDF Tisk Email

Relaxační den


Středa před velikonočními svátky byla pro žáky už dnem víceméně odpočinkovým. Prožívali rozmanité aktivity, někteří vyráběli velikonoční ozdoby, jiní se vydali za svými mladšími spolužáky. Třída 6. A se v tomto školním roce už podruhé setkala s malými kamarády ze školky. Připravili si pro ně spoustu her, většinou pohybových. Děti například čekala soutěž ve zručnosti při přenášení vajíček na lžičkách, vyzkoušely si židličkový tanec nebo hledání čokoládových dobrot. Nejvíc si ale užily malé i velké děti „koulované“. Přestože to venku opravdu vypadalo na sněhovou nadílku, předškoláci i školáci po sobě pálili jen koulemi papírovými. Za krásné soutěžní výkony získaly malé děti „ jarní medaile“, které jim šesťáci sami vyrobili.

Mgr. Dana Bednářová

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 4 z 33

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300