Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:Den otevřených dveří PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 14 Listopad 2010 17:32

Dne 9. listopadu proběhl Den otevřených dveří, při kterém se konala ukázková hodina z fyziky. Měli jsme ji s paní učitelkou Kupkovou a ta si pro nás připravila hezkou a zajímavou prezentaci na elektrárny. Katka si připravila referát na druhy elektráren. Potom jsme chodili k interaktivní tabuli a ukazovali si části nákresu tepelné elektrárny. Nakonec jsme napsali hodnocení hodiny.

Byla pěkná, ale čekala jsem víc rodičů. My si to vlastně říkali sami pro sebe, což mě trošku mrzelo. Byla hezká, poučná, záživná, angažovali se skoro všichni a měli jsme i návštěvu. Paní učitelka měla připravený hezký program na interaktivce. Ukazovali jsme si různé věci. Byla strašně fajn a všechno bylo v pohodě. Bylo to dobře zorganizované. Ukázková hodina se povedla. Byla zábavná, naučná a něco se při ní dalo dozvědět. Celkově to proběhlo bez problémů.

Dělal jsem destilaci, která se ovšem nepovedla, kvůli malému plamenu. Byl skvělý. Super bylo prodávání časopisu a knížek, ale i malování na obličej nebylo špatné.

Olga Konečná, 9. B

 

Aktualizováno Pondělí, 22 Srpen 2011 04:33
 
Výlet do planetária PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 21 Říjen 2010 17:20

Všem bych chtěla nabídnout zajímavý tip na výlet. Stejně jako my, šesťáci, můžete i vy přijmout pozvání do ostravské hvězdárny. Pro návštěvu jsme si vybrali čtvrteční odpoledne 21. října. V planetáriu jsme nebyli poprvé, proto nás už nepřekvapil sál s umělou oblohou.

Anna Schajerová, 6. A


Jakmile jsme dorazili na místo, odložili jsme si bundy a vstoupili do místnosti s vypouklým stropem, a posadili jsme se do křesel, která byla nakloněná dozadu, abychom dobře viděli na-horu. Potom přišla do středu místnosti průvodkyně, která nám vysvětlila, o čem bude promítaný film. Když se všichni ztišili, začal program.

Jana Bojdová, 6. A


Vstoupili jsme do planetária, svlékli se a někteří začali kupovat čokoládu i plechovky z automatů. Nějak jsme to nestíhali, a tak když nás zavolali, že už budou promítat, mnozí z nás to neměli vypité.
Promítalo se o vesmírném cestovateli Ufíkovi. O tom, jak se rychle přibližoval ke Slunci, jak do něho málem narazil meteorit a jak měl ve své vesmírné lodi vetřelce, trestaného ufouna. Nejlepší bylo, že kolem nás pustili noční oblohu a hvězdy.

Magda Pavelková, 6. A


Po ukončení promítání začala přednášet instruktorka. Zodpověděla veškeré otázky zvědavců a dodala pár dalších vesmírných zvláštností.
Po úplném ukončení programu jsme odešli z haly a vyšli zpět na chodbu, jejíž stěny a stolky byly vyzdobeny plastickými modely Země, Slunce, Měsíce a Mléčné dráhy. Prohlédli jsme si tuto zajímavou výstavu a pomalu se blížil konec našeho výletu za poznáním.

Karolína Saranová, 6. A

Aktualizováno Pondělí, 22 Srpen 2011 04:29
 
Beseda s pamětníkem holocaustu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 21 Říjen 2010 17:14

Zájemci z 9. tříd absolvovali 21. 10. při odpoledním vyučování přednášku o holocaustu s Ing. Norbertem Pěkníkem spojenou s vyprávěním pamětníka Ing. Michala Salomonoviče.

Pan Salomonovič nám nejdříve sdělil svůj životní příběh a poté odpovídal na naše otázky.

Narodil se v roce 1933 v Ostravě a v říjnu 1941byl i se svými rodiči a bratrem transportován do ghetta Litzmannstadt (Lodž) v Polsku, velkého pracovního tábora. Zde se vy-učil zámečníkem, dále prošel karanténou v KT Osvětim a byl odvezen do Stutthofu, kde byl zavražděn jeho otec. „Německý důstojník nám řekl, že pro ty, kteří se necítí dobře a nemohou pracovat, mají připraveny vitamíny a aspirin. Můj otec se přihlásil s tím, že mi slíbené vitamíny přinese. Kdo se pak přihlásil, dostal injekci do srdce.“

Zbytek rodiny byl dále přesunut do továrny v Drážďanech, kde otročili ve zbrojním průmyslu a zažili bombardování. Po něm byli zařazeni do pochodu smrti, z něhož se jim v západních Čechách podařilo utéct a zachránit se. Ačkoliv začal chodit do 1. třídy až po válce ve svých 12 letech, vystudoval vysokou školu.

Angažuje se v Radě židovských obcí a v práci za objasnění a smír, mj. Mezinárodním osvětimském výboru. Vyzařuje z něho jakýsi klid a pohoda.

Mgr. Lada Nekulová


Ta první hodina mi přišla, že pán trošku odbíhal od tématu. Jak mluvil o pomluvách a předsudku. Na druhou stranu se mi líbilo, jak nám povídal o Židech a jejich kultuře.

Druhá hodina byla lepší. Mluvil o tématu, které mě víc zajímá. Hodně jsme se dozvěděli o tom, jak to tam probíhalo, jak pracovali a jak se pár z nich dostalo na svobodu. Setkání s pamětníkem, který to zažil, bylo super. Hodně lidí se tam rozbrečelo, i já, když začal mluvit o své rodině. Myslím, že setkání s takovými lidmi je dobré. Umím si víc tu situaci představit.

Zuzka Bubová, 9. B


První hodina mě moc nebavila, protože ten pán pořád jenom vychvaloval Židy.
Druhá hodina mě už bavila, protože to vyprávěl ze svých vzpomínek a ukazoval nám peníze, které dostávali, různé fotky a pozvánky a další věci. Pak jsme se ho i mohli zeptat, na co jsme chtěli.

Monča Martinková, 9. B


První hodina se mi vůbec nelíbila. Nevadil mi pánův vzhled, ani že si šlapal na jazyk, ale vadilo mně, že jak mluvil o tak hrůzostrašném tématu, tak se usmíval. Jakoby říkal: „A co, tak se stalo, no.“ Připadalo mi, že tam spíše přišel prodat svoje myšlenky, než nám přednášet.
Druhá hodina byla super. Pán byl milý, povyprávěl nám svůj život v koncentrácích, dodal i vtipné poznámky a odpověděl i na osobní otázky, proto ho taky asi obdivuji, že je toho schopen i potom, co prožil.

Nikola Sikorová, 9. B


Podle mě byla první hodina sice zajímavá, ale dost těžce vysvětlená, hodně výrazů jsem vůbec neznala.
Ale výpověď ve druhé hodině se mi velmi líbila. Jak bylo řečeno, je o tom hodně knížek, filmů, ale nic z toho vám nezodpoví otázky. Nejlíp je může zodpovědět ten, kdo to opravdu zažil a ví, jaké to bylo. Proto se mi to hodně líbilo.

Magda Przyhodová, 9. B


První hodina mě moc nebavila. Přišlo mi to moc odborné. A myslím si, že všichni Židé zas tak úžasní být nemuseli. Vždycky se najdou někteří, kteří jsou zlí.
Druhá hodina mě moc zajímala. Když vyprávěl svůj příběh, tak jsem skoro ani nedýchala. Bylo to opravdu hodně zajímavé. A líbilo se mi, že jsme se mohli ptát.

Simča Koniarová, 9. B


Přednáška se mi velmi moc líbila, první byla spíše taková poučná, kde jsme se přesvědčili o lidské nechápavosti, závisti, to, jak člověk soudí, aniž by dopředu věděl, jaký ten člověk opravdu je apod.
Druhá hodina, zpověď pamětníka toho všeho, byla docela „neuvěřitelně úžasná“. Udivovalo mě, jak to dokázal optimisticky, všechno vyprávět, i to, co si opravdu musel prožít, jak to všechno zvládl a jak vůbec mohl přežít.

Verča Pawerová, 9. B


První hodina se mi nelíbila. Ten pán o tom mluvil jako o výrobě gumových medvídků. Pořád opakoval, že nemáme čas a že musíme spěchat.
Pamětník byl pro mě samozřejmě zajímavější. Věděl, o čem mluví. Byl docela příjemný. V podstatě jsem už všechno věděla, ale teď to vidím z jiného úhlu. Pomohlo mi to trochu pochopit postoj Židů. A ověřila jsem si, že paní učitelka nepřehání.

Ola Konečná, 9. B


První hodina mi přišla celkem nudná. Popravdě mě moc nezajímalo, co se dělo před holocaustem.
Druhá hodina mi přišla celkem zajímavá. Chtěla jsem to slyšet od člověka, který to zažil. Pustil nás do svého života, povyprávěl nám peklo, které zažil a které si nikdo z nás nedovede představit. Je mi toho pána líto, ale je dobré to vědět. A už to nikdy nenechat takhle dopadnout a nic s tím nedělat!

Denisa Skalková, 9. B

Aktualizováno Pondělí, 22 Srpen 2011 04:32
 
Přirodověný klokan PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 20 Říjen 2010 17:27

Přírodovědný klokan se konal ve středu 20. 10. 2010. Zrovna vyšlo toto pěkné - někteří by možná řekli magické - datum. Ale co je hlavní.

Zúčastnit se mohl každý, kdo se trochu zajímá o přírodopis. Pokud si však myslíte, že otázky se týkaly pouze zvířat a rostlin, jste na omylu. Také se tam objevily otázky s fyzikální, chemickou nebo matematickou tématikou. Z každé 8. a 9. třídy bylo vybráno max. 10 žáků. Ti se po skončení vyučování odebrali do fyzikální učebny. Na otázky, které byly připraveny, jsme měli přesně 45 minut. Otázky byly rozděleny do tří kategorií: za tři, čtyři a za pět bodů. Ten, kdo měl vyplněné všechny otázky, které věděl, mohl odejít na oběd. Myslím, že to byla celkem úspěšná soutěž, protože se zúčastnilo 38 žáků z osmých a devátých tříd. Některé otázky tam byly opravdu těžké, ale všichni jsme to skvěle zvládli.


Na 1. místě se umístila Tereza Svobodová z 9. A, na 2. místě Filip Tureček z 8. A, na 3. místě skončila Tereza Staroščáková z 9. A. Držíme palce, ať někomu z nich uspěje jeho práce v Olomouci, kde bude všechno vyhodnoceno.

Vojtěch L. a Veronika P.

Aktualizováno Pondělí, 22 Srpen 2011 04:33
 
Páni policajti ve 3. A PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 20 Říjen 2010 17:23

Dne 20. října k nám do 3. A přišla policie. Ale hlavně se nebojte, žádný průšvih to nebyl. Měli jsme besedu. Dověděla jsem se hodně věcí, např. číslo na městskou policii. A určitě bych si to chtěla zopakovat.

Verča Kuczerová, 3. A


Navštívili nás páni policajti, státní a městská, byli v uniformě. Asi tak v půlce zavolali na vysílačku státnímu, aby šel zachraňovat, tak šel. Zůstala paní policajtka, vysvětlovala nám telefonní čísla, jako jsou hasiči 150, městská policie 156 a další. Moc se mi to líbilo.

Gustav Manohara Pribiš, 3. A


Moc se mi to líbilo. Představovali se a říkali, že být policajt není jednoduché. A ještě to není vše, byla tady taky paní policistka, byla moc hodná.
Natálie Sikorová, 3. A
Byli tu dva policajti, holka a kluk. Pak ten jeden policajt odešel něco zařizovat. Škoda, že tu nebyl pes.

Sára Skoupilová, 3. A


Byly dva druhy policie, městská a státní. Povídali nám o mobilech, protože se nám ve třídě ztratil. Bylo mi líto, že jeden musel odejít kvůli výjezdu, protože potom vyprávěla jenom paní. Bylo to poučné. Nakonec jsme je šly se Sárou vyprovodit.

Denisa Niemczyková, 3. AAktualizováno Pondělí, 22 Srpen 2011 04:32
 
Více článků...
« ZačátekPředchozí313233DalšíKonec »

Strana 32 z 33

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300