Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:PDF Tisk Email

Letošní úspěch žáků ZŠ Kontešinec na okresním kole Olympiády v českém jazyce


Dne 5.2.2015 se v karvinském středisku Juventus konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši  školu letos reprezentovali dva žáci – Tereza Zientková z 9.B a Marek Roman z 9.A.

Soutěž měla dvě části – gramatickou a slohovou. V gramatické části plnili žáci úkoly, v nichž dokazovali nejen teoretické a praktické znalosti  učiva českého jazyka, ale také prokázali svou velmi dobrou slovní zásobu, logické myšlení a správnost užívání  češtiny v praxi.

V okresním kole se utkalo 82 nejlepších řešitelů školního kola olympiády ze základních škol a víceletých gymnázií okresu. Našim žákům se stejně jako loni povedlo velmi dobré umístění. Tereza Zientková získala krásné 10.místo a tím se umístila na 2. místě ze všech českotěšínských škol, Marek Roman byl na místě dvacátém šestém.

Blahopřejeme a věříme, že tento úspěch není poslední.

Mgr. Jana Potyszová

 
PDF Tisk Email

Tým našich žáků ve „finančce“ opět třetí nejlepší v okrese


Již pátým rokem se naše škola zapojila do soutěže v mladém, ale velmi důležitém oboru – ve finanční gramotnosti. Školního kola se zúčastnili všichni zájemci z druhého stupně, ale do okresního kola postoupili pouze tři nejlepší řešitelé, kteří pak školu reprezentovali v kole okresním. Kapitánem týmu byl Michal Kapusta z 8. A a dalšími dvěma členy pak Barča Pawerová z 9. B a René Luka z 6. B. Jelikož všichni žáci již absolvují předmět finanční gramotnost, mohli tak využít nabyté znalosti, což také učinili, a tým obsadil skvělé třetí místo, přičemž dosáhl maximálního bodového zisku, pouze měl horší čas než první dva týmy. Našim reprezentantům gratulujeme k nádhernému výkonu a věříme, že v příštím roce na jejich úspěch navážou i jejich spolužáci.

Mgr. Radek Sporysz

 
PDF Tisk Email

Děti z mateřské školy na lyžích!


Jako každý rok odjíždíme s dětmi z mateřské školy Masarykovy sady na lyžařskou školičku do ski areálu Kempaland v Bukovci. Letos se kurz konal ve dnech 2. – 6. února. Jsou zde vyškolení instruktoři, kteří vedou hravou formou už malé děti k  základům lyžování a samostatnosti na svahu.

Děti jsou bezpečně a sportovně vybaveny a hurá na kopec!

Na začátku jsou děti zařazeny do skupin dle dovedností. Po začáteční chůzi na lyžích, klouzání, plužení, vyjíždění na kopec po laně se pokračuje sjezdem kopce obloučky, jízdou na pohybujícím se pásu. Velmi pokročilí lyžaři si už trénují jízdu na velkém vleku s následným sjezdem slalomem dolů.

Celý tento týden byl završen pozváním rodičů na závěrečné závody. Na nich každý lyžař předvedl individuálně své lyžařské umění jízdou z kopečka mezi překážkami. Pravda, že některým se jízda moc nepodařila nebo instruktor musel kapku pomáhat s neposlušnými lyžemi. Příští rok se ale těmto lyžařům určitě zlepší jak fyzická kondice, tak i lyžařské dovednosti.

Na závěr byly děti odměněny diplomy a drobnými dárky.

Týden na horách na čerstvém vzduchu dětem velmi prospěl a rádi zase pojedeme lyžovat!

 

 
PDF Tisk Email

Recitační soutěž 2.stupně


V úterý 17. 2. 2015 na naší škole proběhlo školní kolo recitační soutěže 2. stupně. Zúčastnilo se celkem 16 žáků. Každá třída vyslala do boje jednoho, dva, někdy i tři zástupce. Byl to velmi vyrovnaný souboj, takže bylo obtížné vybrat ty nejlepší.

V první kategorii  (6.-7. ročník) se na 3. místě umístila Vanessa Melecová, na 2. místě pak Michaela Klimszová a 1. příčku obsadila Sára Nagajdová.

V kategorii starších žáků (8.-9.ročník) jako již tradičně zazářila Sára Erlebachová, 2.místo získala Karolína Šacherová a na 3.místě se umístila Natálie Veselá.

Všem zúčastněným děkujeme a výherkyním přejeme co nejlepší umístění v městském kole.

J.Kropová, D.Bednářová, D. Světlíková

 

 
PDF Tisk Email

Valentýnská „červená“diskotéka ve školní družině.


Svátek zamilovaných jsme ve školní družině oslavili tradiční Valentýnskou diskotékou.
Přípravy na Valentýna trvaly celý týden. Děti nacvičovaly taneční vystoupení a vyráběly valentýnské dárečky pro své nejbližší.

Chodby naší družiny jsme s dětmi vyzdobily velkými veselými srdíčky a srdíčkovými řetězy.
Společně jsme si připomněli, co je to mít někoho rád a jak důležité je kamarádství, přátelství i láska.
Vstupenkou bylo oblečení v červené barvě, nebo červený doplněk.
Diskotéku jsme si zpestřili několika veselými soutěžemi, tanečním vystoupením děvčat z kroužku „dance“ a dalšími společnými tanečkami.
Byla tu krásná atmosféra a všichni jsme se skvěle bavili.
Děti si domů odnášely ceny z tomboly, spokojenost a úsměv na tváři.

Vedoucí vychovatelka Lenka Martinková

 

 

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 32

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300