Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:PDF Tisk Email

Recitační soutěž


V úterý 10. února se sešli žáci 2. – 5. ročníků naší školy v příjemném prostředí kavárny Noiva, kde probíhalo školní kolo recitační soutěže. Všechny děti přednesly básně i prózu našich nebo zahraničních autorů svým rodičům, příbuzným i kamarádům velmi hezky, procítěně a s odvahou. Za to sklidili obrovský potlesk. V první kategorii zvítězila Rozárie Suchánková ze 3.B, druhé místo získala Tereza Morcinková ze třídy 2.B a třetí byly Nikola Valentová ze 2.A s Ha Vy Trinhovou ze 3.B. V druhé kategorii byly výkony velmi vyrovnané a práce poroty o to těžší. Nakonec zvítězil Filip Szemla ze 4.B, druhé místo získala Do Thi Thanh Quynh z 5.B a o třetí místo se spolu dělí Marie Zapletalová z 5.B s Kristýnou Sluštíkovou ze 4.A. Všem výhercům blahopřejeme a publiku děkujeme za výbornou atmosféru.

Darja Pawliczková

 
PDF Tisk Email

Zápis dětí do 1. třídy


Zápis pro předškoláky se konal dne 16.1.2015. Již od zahájení zápisu se do budovy školní družiny hrnuly davy rodičů s ratolestmi. Tam na děti čekalo několik stanovišť s pohádkovými postavičkami a ty jim spolu s učitelkami dávaly otázky a trochu pomáhaly s plněním různých úkolů – skládáním tvarů, počítáním, poznáváním barev, kreslením i pohybovými aktivitami. I když některé děti měly trošku strach, styděly se nebo zrovna měly „rýbu“, většinou úkoly s Popelkou, Pipi, Karkulkou, Machem a Šebestovou i se Šmouly zvládly a odcházely s úsměvem i malým dárečkem. Některé děti jsme z důvodu nemoci museli pozvat na náhradní termín, aby se mohly „předvést“ v plném zdraví a pohodě. Zatím máme zapsáno do prvních tříd více než 50 dětí.

Za spolupráci a hladký průběh všem učitelkám a dětem z Žákovské rady

děkuje K. Bujoková

 


 
PDF Tisk Email

Do třetice všeho dobrého aneb Driton opět v okrese němčinářské olympiády


Potřetí a naposled se i letos probojoval Driton Merdžani (9.B) do okresního kola Olympiády v německém jazyce, které se konalo ve středu 14. ledna již tradičně ve středisku Juventus v Karviné. Všichni jsme byli plni očekávání, jak dokáže navázat na své předchozí úspěchy, a to 3., resp. 2. místo z předchozích dvou let. Driton opět nezklamal a v drtivé konkurenci žáků ostatních základních škol a gymnázií karvinského okresu „vyšprechtil“ opět skvělé třetí místo, čímž se bezesporu stal legendou německého jazyka na naší škole. K tomuto úspěchu mu samozřejmě blahopřejeme a věříme, že na pomyslném němčinářském nebi naší školy se opět objeví další hvězda podobného formátu, jako je Driton.

Mgr. Radek Sporysz

 
PDF Tisk Email

FLORBALOVÝ ÚSPĚCH NA ZŠ KONTEŠINEC

 

V prvním týdnu po vánočních prázdninách čekalo žáky městské kolo ve florbalu. První vstoupila do boje kategorie starších žáků  (8.-9.tř.). Ve velké konkurenci obsadili starší žáci 5.místo.

Úspěšnější pak byly dívky (6.-9.tř.), které v městském kole získaly místo druhé.

Nejúspěšnější se pak stali chlapci mladší kategorie (6.-7.tř.), kteří nenašli v městském kole přemožitele a zaslouženě se umístili na 1. místě.

Vzhledem k umístění postoupily dívky a mladší chlapci do okresního kola v Havířově.  Ani zde se naši žáci mezi konkurencí neztratili. Dívky obsadily krásné 3. místo, chlapci skončili na místě pátém. „Malým“ vítězstvím se na okresním kole stalo vyhlašování individuálních kategorií, kde cenu za nejlepší gólmanku převzala Julie Zetková.

 

 
PDF Tisk Email

Čertovský den dne 5.12.

Čertovský den následoval tradici z předchozích let, znovu jsme hodnotili počet čertů (i andělů) v jednotlivých třídách. Na prvním stupni se výhercem stala třída 1.B, která měla kromě velkého počtu kostýmovaných postaviček také krásně vyzdobenou třídu a žáčci zazpívali písně i zarecitovali básně.  Zlobiví žáčci si vyzkoušeli, jaké je to být odnesen v pytli a snad se polepší a příště už je čerti nevyčmuchají. Nakonec se i ti zlobiví vykoupili básničkou nebo písničkou a všichni dostali sladký perníček. Některé třídy podpořili i třídní učitelé, za jejichž kostým byly bonusové body! Na druhém stupni byla nejvíce čertovská třída 6.A,  a to včetně výzdoby i počtu čertů. Čerti i andělé z žákovské rady pak ještě organizovali soutěže pro děti z prvního stupně – například kreslení čerta se zavázanýma očima. Nejlepší kresbičky a výsledkovou listinu čertovské soutěže uvedeme v příštím čísle Kaktusu po Novém roce.

Moc děkujeme členům žákovské rady, kteří se vrhli do soutěží, strašení i hodnocení s ďábelskou vervou!

Karin Bujoková

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 7 z 32

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300