Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:PDF Tisk Email

FLORBALOVÝ ÚSPĚCH NA ZŠ KONTEŠINEC

 

V prvním týdnu po vánočních prázdninách čekalo žáky městské kolo ve florbalu. První vstoupila do boje kategorie starších žáků  (8.-9.tř.). Ve velké konkurenci obsadili starší žáci 5.místo.

Úspěšnější pak byly dívky (6.-9.tř.), které v městském kole získaly místo druhé.

Nejúspěšnější se pak stali chlapci mladší kategorie (6.-7.tř.), kteří nenašli v městském kole přemožitele a zaslouženě se umístili na 1. místě.

Vzhledem k umístění postoupily dívky a mladší chlapci do okresního kola v Havířově.  Ani zde se naši žáci mezi konkurencí neztratili. Dívky obsadily krásné 3. místo, chlapci skončili na místě pátém. „Malým“ vítězstvím se na okresním kole stalo vyhlašování individuálních kategorií, kde cenu za nejlepší gólmanku převzala Julie Zetková.

 

 
PDF Tisk Email

Čertovský den dne 5.12.

Čertovský den následoval tradici z předchozích let, znovu jsme hodnotili počet čertů (i andělů) v jednotlivých třídách. Na prvním stupni se výhercem stala třída 1.B, která měla kromě velkého počtu kostýmovaných postaviček také krásně vyzdobenou třídu a žáčci zazpívali písně i zarecitovali básně.  Zlobiví žáčci si vyzkoušeli, jaké je to být odnesen v pytli a snad se polepší a příště už je čerti nevyčmuchají. Nakonec se i ti zlobiví vykoupili básničkou nebo písničkou a všichni dostali sladký perníček. Některé třídy podpořili i třídní učitelé, za jejichž kostým byly bonusové body! Na druhém stupni byla nejvíce čertovská třída 6.A,  a to včetně výzdoby i počtu čertů. Čerti i andělé z žákovské rady pak ještě organizovali soutěže pro děti z prvního stupně – například kreslení čerta se zavázanýma očima. Nejlepší kresbičky a výsledkovou listinu čertovské soutěže uvedeme v příštím čísle Kaktusu po Novém roce.

Moc děkujeme členům žákovské rady, kteří se vrhli do soutěží, strašení i hodnocení s ďábelskou vervou!

Karin Bujoková

 

 
PDF Tisk Email

Výuka fyziky trochu jinak

 

V souvislosti s výukou fyziky jsme pro žáky 7. ročníků objednali exkurzi do Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic – U6. V tomto interaktivním technickém muzeu je připravena řada vynálezů, ukázek strojů i tvůrčích dílen.

Celá výstava je spojena s postavou spisovatele Julese Verna, který se narodil v roce, ve kterém je datován vznik Vítkovických železáren, rok 1828.

Děti si mohly prohlédnout a vyzkoušet parní i spalovací motor, tkalcovský stav nebo obráběcí stroje. Fiktivně se projely parní lokomotivou, ponorkou, hasicím vozem nebo autobusem z let nedávno minulých. Největší zájem byl o automobilové či motocyklové trenažéry. Ve vodním světě nejvíc zaujal klavír hrající na principu Křižíkovy fontány. Pod vedením příjemné průvodkyně dvě hodiny rychle uběhly a děti, plny dojmů i poznatků, spěchaly na vlak.

Jsme rádi, že se praktická výuka, o níž jsme dříve slyšeli jen v souvislosti s výukou v zahraničí, rozvíjí i kousek od nás – v průmyslové Ostravě. Zcela určitě se tam budeme v příštích letech s dětmi vracet.

 

 

Mgr. Miluše Kupková a Mgr. Jan Herec

 

 

 

 

 

Mgr. Miluše Kupková a Mgr. Jan Herec

 
PDF Tisk Email

Soutěž nakladatelství Albatros


 

V podzimním katalogu knižní nabídky Albatrosu byla vyhlášena výtvarná soutěž „ Komiksový příběh.“ Soutěžící měli za úkol nakreslit komiks na téma pověsti o vzniku jejich města. Žáci naší školy se v hodinách výtvarné výchovy a dějepisu seznámili s těšínskými pověstmi a nechali se inspirovat příběhem Tří bratří a Černé kněžny. Nejpodařenější díla jsme s paní učitelkou Potyszovou poslaly do redakce a za několik týdnů si dvě naše žákyně, Kateřina Teperová a Barbora Pawerová z 9. B, vyzvedly knižní odměny za speciální ocenění.

Děvčatům gratulujeme!

Oceněné komiksy si můžete prohlédnout na webových stránkách Albatrosu http://www.kmc.cz/vitezove-souteze-komiksovy-pribeh.html

 

Mgr. Dana Bednářová

 
PDF Tisk Email

HALLOWEEN


V pátek 31.10. jsme měli ve školní družině strašidelný Halloween – odpoledne plné soutěží a strašidel ve spolupráci se žákovskou radou. Za organizaci této akce děkujeme nejen žákovské radě, ale také p.uč. Bujokové a Bednářové.

Po víkendu nám došel dopis od účastnice páteční družinové akce – píše tajemná Adnil ze

4.B? Kdo to je?

Ved.vych. Lenka Martinková

 

Ahoj všichni. Chci se s Váma podělit o zážitek z pátku 31.10. z HALLOWEENU.

1.stanoviště bylo kousání jablek a rohlíků – to vám byla sranda! J

2.stanoviště byly kuželky

3.stanoviště „ vyhledej zvířata“

4.stanoViště „udělěj z koštěte strašáka“

5.stanoviště „ochutnávky“…… vše se mi moc líbilo J

Byli jsme rozdělení do pěti družstev. Zvítězily dvojky a dostaly krásné fotoalbum a bublifuk.

Bublifuk dostali všichni za účast J.

Vaše Halloweenská Adnil ze 4.B

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 8 z 33

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300