Co je nového ve škole, školkách i družině?

Výpis aktuálních článků:PDF Tisk Email

"ČESKO ČTE DĚTEM"

Naše škola se rozhodla podpořit  projekt „Celé Česko čte dětem“ tím, že žáci 8.ročníku přišli ukázat letošním prvňáčkům, jak už umí pěkně číst.

Přečetli dvě klasické pohádky, a to Princeznu na hrášku a O veliké řepě, které zároveň zdramatizovali. Program byl obohacen o aktivity na interaktivní tabuli, kdy měli prvňáčci poznávat pohádkové postavy.

Našim nejmladším žáčkům se program, obzvláště čtení pohádek, nesmírně líbil a těší se, že pro ně bude čtení zábavou a že na konci školního roku předvedou svým starším kamarádům, co se už naučili.

 

 
PDF Tisk Email

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Je to přesně měsíc, co se žáci 8. tříd vrátili ze školy v přírodě, která se konala ve Štramberku U Svaté Kateřiny. Program ve škole v přírodě byl nabitý a děti byly takřka v jednom kole. Zde pár postřehů od žáků 8. A.

Verča Pindorová: Bylo 8. 9. a celá 8. A a 8. B nastoupila do autobusu. Nastalo 45 minutové cestování do Štramberku, do rekreačního střediska U Kateřiny. Budova vypadala staře, avšak pokoje byly částečně zrekonstruované. Z pokojů, které zatím neprošly rekonstrukcí, jsme si nic nedělali a mohla začít škola v přírodě. Měli jsme se dobře. Zúčastnili jsme se akce Zátopkovy schody. Úkolem bylo vyběhnout schody, které vedou z náměstí k Trúbě. Dále jsme navštívili Tarzánii, Velký Javorník. Zažili jsme také ohnivou show, vyráběli jsme sádrové masky. Na programu byla také Ekomódní přehlídka, kde každý předváděl svůj model, který byl vyroben z přírodních materiálů. Svůj um mohl každý předvést v talentové soutěži T-lent :-). Veselé chvíle vystřídaly i chvilky smutné a to hlavně v době, když museli někteří spolužáci odjet domů z důvodu nemoci. Přes celé dny jsme také natáčeli televizní noviny, které jsme si každý večer pouštěli, to abychom se poohlédli za každým dnem. Podle mě mají tyto akce smysl, jsou dobré hlavně pro zlepšení třídního kolektivu.

Julča Zetková: Ráda bych vám popsala náš závěrečný večer. Tenhle večer byl, řekla bych, úplně nejlepší. Konečně jsme dostali příkaz navléct si naše RETRO hadry. Následovalo hraní CASINO her, jako třeba ruleta. Hráli jsme o umělé peníze, získané upsáním se nějaké činnosti v bance. Mohli jsme také sázet na závody chrtů. Následovala dražba činností. Někteří se vydražili opravdu za dost. Celé to bylo zakončeno velkým ohňostrojem. Opravdu super večer! Učitelé to hodně promakali. Děkujeme!


 
PDF Tisk Email

Adaptační tréninkový pobyt šestých tříd

Přes nepříliš optimistické vyhlídky na počasí jsme se ve středu 10.9. ráno sešli před školou a z nádraží pak City Elephantem vyrazili směr Návsí. Vyhráli to Ti, kteří si sbalili do batohu, protože kufry (viď, Kájo) se dost špatně nesou do schodůJ. Na autobusové zastávce jsme utvořili parádní kolonu a tak nás i spolucestující z autobusu majitel hotelu zachránil tím, že odvezl ta největší zavazadla autem. V hotelu nás uvítaly hezké pokoje pro 4 až 6 lidí. Prošli jsme se po okolí, řekli si o tom, co nás čeká a nastalo rozdělení a vybalování, někteří dostali spaní „v šuplíku“ – na báječné zasouvací přistýlce. Z restaurace už voněla polévka a tak se všichni vrhli na oběd a už se těšili na odpolední klid, ve kterém samozřejmě bylo všechno, jen ne klid. Vyrazili jsme se podívat na zemědělský dvorek, kde nás přivítal sympatický průvodce a farmář v jednom, ukázal nám mazlíka kozlíka Pepu, černá a bílá jehňátka, kravky zblízka, hejno hus, vypasené prasátko, ale největší úspěch mělo muchlání s králíčky, alergie nealergie.

Pak už nás čekaly týmové soutěže, ale napřed jsme si vyzkoušeli, jaká je z padáku báječná trampolína a jak musíme „tahat za jeden provaz (padák)“, abychom udrželi kamaráda ve vzduchu. Pak nastal souboj o největšího tvrďáka, který vydrží co nejdéle bez hnutí. Nakonec vyhrál překvapivě Lukáš Starzyk, ale musíme pochválit i ostatní vytrvalce, kteří pak byli nošeni jako králové a královny na nosítkách. Následovaly hry se šátky na očích na důvěru i šikovnost, rozmotávání z klubka rukou a běh se zamotanou hlavou. Po chutné večeři se vyprávěly strašidelné historky. Budíček!!! Rozcvička!!! Všichni se probrali a po snídani jsme si vyšlápli do pralesa Mionší, medvěda ani déšť jsme naštěstí nepotkali, zato přibylo pár puchýřů a křečí v nohách, ale všichni došli. Odpoledne bylo odpočinkové, vojáci české armády nám vyprávěli o Afgánistánu a večer čekala stezka strachu s příšerkami a hejkalem. Tentokrát jsme večerku řešit nemuseli, všichni padli unaveni do postelí. Budíček a rozcvička byly tentokrát o něco později. Dopoledne jsme se šli podívat do muzea, jak se kdysi na horách žilo, prohlédli si hasičskou zbrojnici a auto a nakonec vyzkoušeli stříkání hadicí. Po úklidu pokojů jsme ještě dostali oběd a pak už nás autobus a vlak vezl domů, abychom o víkendu mohli všechno dospat. Děkujeme p. Bednářové, p. Herecovi, instruktorům Radkovi a Daliborovi, průvodci Radovanovi, hasiči, báječné paní kuchařce i všem dětem za tři dny plné zážitků. J

Za všechny Karin Bujoková

 
PDF Tisk Email

Zahájení  nového školního roku


Protože nám počasí nepřálo a nebe bylo plné šedých mraků, přivítali letos učitelé žáky naší školy ve svých třídách.  Nejvíce se jako každý rok těšili do školy naši noví žáci – prvňáčci.

V krásně vyzdobených  prvních  třídách  přivítal  žáky  i  jejich rodiče ředitel školy. Zástupci patronátních  osmých  tříd  připnuli  každému  prvňáčkovi  barevný  odznak„ Už jsem prvňáček“ pro vzpomínku na jejich první školní den.  Paní  učitelky  připravily  pro své  žáky  nové  učebnice,  učební pomůcky a novou pohádkovou knížku.

Všem žákům  přejeme  mnoho studijních   úspěchů,  učitelům pevné nervy a vzdělání chtivé žáky, rodičům pochopení a trpělivost se svými dětmi.

 

Vedení  školy

 

 
PDF Tisk Email

 

Ve školním roce 2013/2014 se naše škola zapojila do celostátní výtvarné soutěže, kterou pořádala Asociace školních sportovních klubů. Cílem bylo vytvoření kalendáře pro rok 2015/2016, jehož obsahem jsou výtvarné práce nejlepších žáků. Naše škola byla v této soutěži úspěšná, o čemž svědčí zařazení práce Patrika Ślusarczyka, žáka 7.B, do tohoto kalendáře.

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 33

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

ID Datové schránky:

bxyan55


Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300