Example of Category Blog layout (FAQs/General category)
Tisk Email

Pasování prvnáčků na družiňáky

Naši tradicí ve školní družině je každoroční akce: „Pasování prvňáčků na družiňáky.“ Letos jsme na naši akci pozvali rodiče, aby s námi prožili odpolední slavnostní chvilku. Na pasování se už děti připravovaly celý týden v oddělení. Vytvářeli jsme z barevných papírů kelímky k písničce, navrhovali a kreslili plakáty a pozvánky pro rodiče. Děti tak plnily úkoly výtvarné, rukodělné, hudební a pohybové …, to abychom zhodnotili zda z nich budou šikovní družiňáci. Akce se konala v pondělí 23.října ve školní družině. Začali jsme krátkým programem. Děti rodičům předvedly, co se už všechno ve školní družině za tak krátkou dobu naučily. Poté nastal slavnostní ceremoniál. Královna pasovala každého mečem na družiňáka. Z akce děti odcházely s krásnou keramickou medailí na krku a s úsměvěm na tváři.

Vedoucí vychovatelka Lenka Martinková.

 
Tisk Email

Den dětí

Ve čtvrtek 1.6. jsme v družině oslavili snad ze všech svátků nejkrásnější „Mezinárodní den dětí.“ Je to svátek, který sahá daleko do minulosti a je oslavou pro spoustu dětí na celém světě. Již týden před samotným svátkem jsme s dětmi tvořili návrh vlajky dle vlastní fantasie, aby si i oni uvědomili, že existuje spoustu dětí různých národností. Poté jsme v týdnu vytvořili plakáty s pozváním, které byly hlavní výzdobou naší družiny. Také jsme poprosili rodiče, jestli by nám poslali nějaké občerstvení. Ani jsme nepočítali, že se rodiče tak skvěle zapojí a pošlou po svých dětech tolik sladkých a slaných dobrot. Za což rodičům moc děkujeme. Samotná oslava vyvrcholila na zahradě MŠ, kdy nám přispěchala na pomoc školská rada s p.uč.Bujokovou. Zahráli si s družiňáky pár míčových her, zatím co jsme my vychovatelky přichystaly týmovou hru a ukryly poklad. Poté si děti odpočinuly, vyslechly si pravidla týmové hry od p.vych. Marty, zahrály si na kriminalisty a hledaly v týmu ukrytou hádanku. Po složení a uhádnutí hádanky měly děti za úkol najít poklad, který ukrýval dobroty od rodičů. K tomu všemu nám hrála hudba a po skončení hry si někteří i rádi zatančili. Na závěr celé akce jsme si rozdali dárečky, které si navzájem děti přinesly a anonymně byly rozdány. Celou akci vnímám jako velice vydařenou a dle úsměvů na tvářích dětí si myslím, že se povedla. Děti měly radost s dárečků, občerstvení a zaujala je i hra s hádankami. Poděkování patří především rodičům, kteří se skvělě podíleli na občerstvení, dětem ze školské rady s p.učitelkou za účast a ochotu na akci, družiňákům za skvělou náladu a vychovatelkám za hladký průběh oslavy.

Dagmar Niemczyková

 
Tisk Email

Pálení čarodějnic

Na družinovou akci pálení čarodějnic jsme se dlouho připravovali. Taneční kroužek a sboreček si připravovali vystoupení, výtvarný kroužek vyrobil krásnou velkou čarodějnici a ostatní družiňáci se učili básničky o čarodějnicích, kreslili a vyráběli čarodějnice. Všichni se těšili na velkou akci s rodiči, ale bohužel nám počasí nepřálo a akce musela být dvakrát zrušena. V pátek 5. května jsme se nicméně rozhodli, že si akci zorganizujeme bez rodičů, pouze s dětmi v tělocvičně. Odpoledne už zase svítilo sluníčko, tak jsme se rozhodli zariskovat a jít na zahradu v MŠ. Průvod a vystoupení se dětem moc povedli, čarodějnice byla obřadně spálena a to byl pro děti ten největší zážitek. O soutěže se postarali starší spolužáci s žákovské rady pod vedením paní učitelky Karin Bujokové. Vše proběhlo v příjemné atmosféře, jen jsme byli ochuzeni o závěrečné opékání párků. Tak snad příště budeme mít víc štěstí.

Ivana Szaboova

 
Tisk Email

Pozvánka

27.dubna 2017 se koná družinová akce " PÁLENÍ ČARODĚJNIC ". Zveme všechny družiňáky v doprovodu dospěláka na zahradu MŠ v 16 hodin. Těší se na vás vychovatelky ŠD.

 

 

 
Tisk Email

Sněhové hrátky

Ve čtvrtek 12. ledna proběhly na zahradě MŠ sněhové hrátky. Této hezké akce se účastní prvňáčci ze ŠD a předškolní děti z MŠ.

Děti si nejprve změřily síly v závodech - slalom mezi kužely

- běh pozpátku i zpět

- tahaní bobů s kamarádem

Ukázalo se že všechny děti jsou dostatečně hbité , rychlé a silné a všichni zvítězili. Počasí nám tentokrát přálo a napadlo hodně sněhu, proto jsme mohli postavit sněhuláky a jiné sněhové sochy. Na závěr se děti vyřádily na kopci, jezdily na čem se dalo a nezapomněly ani na pořádnou koulovačku. Z akce odcházely unavené, spokojené, plné zážitků a odnesly si medaile, diplomy a sladkou odměnu.

 

 

 

 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3

Důležité kontakty

Telefon:

558 712 341

602 124 310

Email:

info@zskontesinec.net

 

Identifikační údaje

IČ: 72 545 917

Redizo: 691 003 459

 

Bankovní spojení

249426736/0300

Účet pro platby

školného

253260425/0300